Najnowsze Spyderco Parata z blokadą Stop Lock

Nóż Spyderco Parata Stop Lock VG-10 Plain C231GP
Udostępnij

Najnowsze dziecko Spyderco z innowacyjną blokadą Stop Lock

W języku łacińskim “parata” oznacza „przygotowany” lub „gotowy”, dlatego jest to odpowiednia nazwa jednego z najbardziej ciekawych projektów Spyderco. Jest to kolejny projekt Spyderco, stworzony we współpracy  z utalentowanym Paulem Alexandrem. Nóż Parata zapewnia imponującą wydajność, w najnowszej, niekonwencjonalnej odsłonie. Stanowi debiut produkcyjny mechanizmu Stop Lock, opatentowanego przez Spyderco 

Cechy charakterystyczne

Nóż składany Spyderco Parata C231GP
Nóż składany Spyderco Parata C231GP – Katalog Spyderco 2019 strona 84

Najbardziej rzucającą się w oczy cechą Paraty jest oszałamiające ostrze ze stali nierdzewnej VG10, o szerokim profilu i bardzo wyraźnym brzuchu, przypominającym klasyczny nóż do skórowania. Mające około 4 cm w najszerszym miejscu, ostrze gładkie (PlainEdge) ma wysoki płaski szlif, który zapewnia mu wyjątkową geometrię krawędzi i wydajność cięcia przy niskim tarciu. Jego unikalny kształt tworzy również “brodę”, funkcjonalną integralną osłonę, która skutecznie chroni rękę użytkownika, jednocześnie płynnie łącząc się z wyrafinowaną ergonomią i stylem noża. Okrągły otwór, symbol firmy Spyderco,  jest w pełni dostępny z obu stron, umożliwiając szybkie otwieranie lewą jak i prawą ręką.

Ostrze Paraty połączono z eleganckim, pozbawionym wkładki uchwytem G10 z innowacyjnym Spyderco Stop Lock – bardzo wytrzymałym, niezwykle przyjaznym dla użytkownika mechanizmem blokującym.

test

Cechy mechanizmu blokującego

Mechanizm Stop Lock to zaskakująco prosta konstrukcja, zarówno pod względem budowy, jak i działania. Składa się ze sprężynowego przełącznika, który obraca się na sworzniu na przednim końcu ramienia przełączającego. Przednia powierzchnia ramienia służy jako kołek oporowy, ograniczając łuk obrotu ostrza i tworząc jeden z trzech punktów trójkąta blokującego. Dolna powierzchnia ramienia opiera się o pochylnię skierowaną do góry na trzpieniu ostrza. Gdy podwójne sprężyny zagnieżdżone w łusce uchwytu obracają ramię dźwigni w dół, krzywka przylega do trzpienia, aby uzyskać bezpieczne zablokowanie. Jeśli chcesz zwolnić blokadę, podnieś tylny koniec przełącznika, który został wyposażony w dwustronne kołki, co ułatwia obsługę oburęczną.Przekrój blokady Stop Lock od Spyderco

Mechanizm Stop Lock został opracowany i opatentowany kilka lat temu. Mimo to, Parata jest pierwszym nożem produkcyjnym, który prezentuje tę wyjątkową technologię. Usprawniony mechanizm stanowi idealne uzupełnienie eleganckiej konstrukcji Paraty, a lokalizacja i działanie zamka skutecznie chronią przed niezamierzonym zwolnieniem zamka podczas użytkowania.

Stop Lock to mechanizm leżący pomiędzy teksturowanymi skalami G10, które są wdzięcznie zakrzywione, dzięki czemu zapewniają bezpieczny, ergonomiczny uchwyt. Wagi bez wkładki połączono wspornikami ze stali nierdzewnej, stwarzając tym samym łatwą do czyszczenia, otwartą konstrukcję, która jest wyjątkowo lekka.

Doskonała konstrukcja

Aby umożliwić dyskretne przenoszenie i natychmiastowy dostęp do noża, rękojeść Paraty zawiera dwu pozycyjny klips prawo i lewostronny.  Nóż ma też otwór na umożliwiający mocowanie breloków i smyczy. Te cechy uzupełniają symetryczną konstrukcję noża, dzięki czemu wszystkie aspekty jego przenoszenia i działania są całkowicie oburęczne.

Spyderco Parata to naprawdę niezwykły składany nóż! Odzwierciedla imponujące talenty projektowe i inżynieryjne Paula Alexandra. Jednocześnie wprowadza innowacyjne rozwiązania w technologii blokad noży składanych.

Udostępnij

Author: Sharg.pl

Założona w 1991 roku, firma Sharg cieszy się uznaniem i zaufaniem wśród szerokiego grona klientów. Naszym priorytetem jest dostarczanie produktów najwyższej jakości, bezpośrednio od renomowanych producentów. Dla Kogo Jest Sharg? Jesteśmy miejscem dla wszystkich pasjonatów sprzętu taktycznego i outdoorowego. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym strzelcem, czy po prostu zależy Ci na osobistym bezpieczeństwie, w naszej ofercie znajdziesz produkty, które spełnią Twoje oczekiwania. Oferujemy szeroką gamę artykułów, od broni na zawody strzeleckie po gazy pieprzowe. Nasza Misja W Sharg, praca to dla nas pasja, nie obowiązek. Dzięki temu, artykuły militarne i taktyczne nabierają u nas zupełnie nowego wymiaru. Zapraszamy Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i skorzystania z naszej bogatej oferty. Dla wszelkich pytań, jesteśmy dostępni pod numerem telefonu i adresem e-mail. Życzymy udanych zakupów! Podstawowe informacje: Adres: Aleja Dzieci Polskich 65A, 04-730 Warszawa Kontakt: +48 22 517 34 92 (Detal), +48 22 517 34 90 (Hurt) E-mail: kontakt@sharg.pl Godziny otwarcia Pn-Pt: 9:00-17:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.