Central Europe Knives Exhibition 2019 – kolejna edycja!

Udostępnij

Pamiętacie genialne targi – Central Europe Knives Exhibition – o których TUTAJ pisaliśmy w zeszłym roku? W miniony weekend miała miejsce kolejna edycja tej znakomitej imprezy. Poziom został utrzymany, właściwie nawet wywindował w górę, względem poprzedniej edycji. Pojawiło się więcej artystów-rzemieślinków, których  produkty, to małe dzieła sztuki. 

 

 

test

Jak wiecie impreza odbywa się od 15 lat. W tym czasie zdążyła ewoluować i zmienić miejsce. W tym roku, tak jak i w poprzednim, targi odbyła się w Centrum Praskim Koneser, w Warszawie. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bowiem stosika wystawców oferują nie tylko noże, ale i różnego rodzaju akcesoria, takie jak: torby, paski, czapki, latarki i inne.

Zlot “nożowego” świata

Na CEKE królują noże. Impreza gwarantuje niesamowity klimat, uznanych producentów, rzemieślników, jak i zupełnie nowe twarze w tej branży. To prawdopodobnie największa impreza tego typu we Wschodniej Europie!

Głównym partnerem wystawy byli militaria.pl. Samo grono wystawców, było bardzo liczne. Spotkać można było m.in: 

ACID KNIVES
Afonchenko knives
Aleksander Bieły
Alexander Krava
Alter Custom Knives
Andrii Datsko
Anton Shostak
As Skiper
Bayonet
Bestech Knives / Kombou Design
BJ Custom
Blade Shop
Bobik i Mnicha (Marek Białous + Radosław Monach)
Bohdan Savaryn
Bułat Polska (Miroslaw Kwiatkowski(Pułkownik67), Janusz Banaszek(Banan))
Calti
CICHY CUSTOM KNIVES
CKF (Custom Knife Factory) Mikhail Kulygin
Cronos Knives
Custom Knives Hols
CustomBlades.eu Killrathi Knives
darknife.com
Denis Uldanov
Dionis Knife
Domino Custom Knives
Dominus Forge
Drewnem pisane
Drzemik Knives
Dzierżywór, Wojciech Majnert
Easy Fire Rope
Emil Handmade Knives / epoxylab.pl
Enigma Knives
FORMAFORM
GARBATY KNIVES
Gekon Blades
goods.pl
Goset Duo
Graba Custom
Grafknives
Grazyna Shaw www.quintcut.com
GregForge
Grigo Handmade Knives
Iron Peak
J. Pacek Leathercraft
J.S. Custom Knife
Jamall Custom Knives
Juchcik.pl
JUKA Kram Leszek Juraszek
i wielu innych

Artyzm rękodzieła

W tegorocznej relacji, chcemy przede wszystkim podkreślić rozwój sekcji “handmade”. Wśród artystów pojawili się m.in. ASKA KNIVESTo nietuzinkowy twórca, który lubi eksperymentować. Do produkcji rękojeści swoich noży używa zazwyczaj drewna – często stabilizowanego, poroża, rogów, mosiądzu, nowego srebra, jak również materiałów syntetycznych – G 10, Juma, „plaster miodu” . Projektowanie i tworzenie noży to jego raca i pasja, czyli połączenie idealne. 

Zainteresowało nas również stoisko GARBATY KNIVES. 

To idealny przykład twórcy, które historia zaczyna się w chwili poszukiwań idealnego noża. Ponieważ nie mógł takiego znaleźć, zrobił go. I od tego się zaczęło. Noże wykonuje ze stali wysokowęglowych, dbając przy tym o detale, jak np. profilowane rękojeści. 

Naszą uwagę przyciągnęło również stoisko Łukasza LP Polkowskiego

On także rozpoczął swoją rzemieślniczą przygodę od pomysłu:           “A może zrobie sobie nóż?”. Podziwiamy ludzi, którzy swoje pomysły i pasje potrafią przełożyć na rzeczywistość i je realizują. Łukasz nigdy nie robi dwóch takich samych noży. W każdy wkłada tyle samo pasji i zaangażowania, czerpiąc radość z tego, że robi to, co lubi. 

 

 

Sharg.pl również radził sobie świetnie, ale o tym w kolejnym tekście 🙂 

 

Udostępnij

Author: Sharg.pl

Założona w 1991 roku, firma Sharg cieszy się uznaniem i zaufaniem wśród szerokiego grona klientów. Naszym priorytetem jest dostarczanie produktów najwyższej jakości, bezpośrednio od renomowanych producentów. Dla Kogo Jest Sharg? Jesteśmy miejscem dla wszystkich pasjonatów sprzętu taktycznego i outdoorowego. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym strzelcem, czy po prostu zależy Ci na osobistym bezpieczeństwie, w naszej ofercie znajdziesz produkty, które spełnią Twoje oczekiwania. Oferujemy szeroką gamę artykułów, od broni na zawody strzeleckie po gazy pieprzowe. Nasza Misja W Sharg, praca to dla nas pasja, nie obowiązek. Dzięki temu, artykuły militarne i taktyczne nabierają u nas zupełnie nowego wymiaru. Zapraszamy Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i skorzystania z naszej bogatej oferty. Dla wszelkich pytań, jesteśmy dostępni pod numerem telefonu i adresem e-mail. Życzymy udanych zakupów! Podstawowe informacje: Adres: Aleja Dzieci Polskich 65A, 04-730 Warszawa Kontakt: +48 22 517 34 92 (Detal), +48 22 517 34 90 (Hurt) E-mail: kontakt@sharg.pl Godziny otwarcia Pn-Pt: 9:00-17:00

1 thought on “Central Europe Knives Exhibition 2019 – kolejna edycja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.