Początek roku szkolnego z Taktyczną Mamą

Udostępnij

1 września to zawsze trudny okres, zarówno dla Rodziców jak i dla dzieci. Często wiąże się ze stresem spowodowanym nowym miejscem, wyścigiem po dobre wyniki i poczuciem, że musi się być najlepszym. Nic bardziej mylnego, pamiętajcie że oceny to jedynie informacja o tym, jak dobrze wpisaliście się w jakiś arkusz, który teoretycznie ma sprawdzić Waszą wiedzę. Nic więcej. Nie przesądza to o tym, jaką jesteście osobą, czy jaką przyszłość mają przed sobą Wasze dzieci. 

Osłodźmy sobie trudne początki

Wyprawka szkolna, to doskonały pomysł na to, by start w nowy rok szkolny kojarzył nam się z czymś miłym. Ja uwielbiam wizyty w sklepach papierniczych. Te wszystkie gumki, ołówki i długopisy. I zeszyty z cudownymi okładkami – no czuję, że potrzebuję wszystkiego. Podobnie ma Taktyczna Córka

test

Przyznać trzeba, że w tym roku mamy trochę stresu, bo czeka ją zupełnie nowa szkoła i więcej obowiązków. Podchodzi do tego bardzo entuzjastycznie. I cieszą ją nowe wyzwania. Z ekscytacją podchodził również do wyboru akcesoriów szkolnych i piśmienniczych. Plecak wybierałyśmy tydzień, piórnik musiał do niego pasować. 

Każdego roku tysiące rodziców staje bez wyzwaniem: skompletować wyprawkę szkolną. Nawet jeśli dziecko nie idzie do szkoły po raz pierwszy, to rzeczy do kupienia jest tak dużo, że bardzo łatwo o czymś zapomnieć. Prawda jest też taka, że na różnych etapach edukacji dzieci potrzebują innych akcesoriów.

Dlatego zawsze warto zrobić sobie listę przed pójściem do sklepu po wyprawkę szkolną. Wiele szkół, zwłaszcza w przypadku młodszych uczniów, przygotowuje tego typu spis. Dzięki temu rodzice wiedzą lepiej, czego będą potrzebowało ich dziecko. Nie ma sensu bowiem kupować czegoś np. na geometrię, jeśli dziecko jeszcze na matematyce jej nie przerabia. Szkoda po prostu pieniędzy”.

Wyprawka szkolna

Co powinna zabierać wyprawka? 

  • plecak lub tornister (najlepiej wyprofilowany pod kręgosłup)
  • kapcie
  • strój na gimnastykę
  • piórnik z wyposażeniem
  • teczka
  • farby
  • bloki techniczne i kolorowe
  • inne artykuły plastyczne

Co zrobić, żeby rok szkolny był fajny?

Spakuj dziecku do plecaka pewność siebie. I asertywność, żeby zawsze wiedziało, że ma prawo do tego, by powiedzieć “nie”. Nie zapomnij o długopisach, by zapisywało marzenia i o linijce, by miało odwagę po nie sięgać. Naucz je, że jest najlepsze takie, jakie jest. 

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

1 thought on “Początek roku szkolnego z Taktyczną Mamą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.