Central Europe Knives Exhibition 2018

Udostępnij

Raj dla miłośników noży

W ubiegłą sobotę, 27 października w warszawskim koneserze odbyły się kolejne Central Europe Knives Exhibition to nowa nazwa imprezy znanej wcześniej jako Zlot Knives.pl. Pośród Wystawców spotkać można było weteranów ale też debiutantów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie artykułów militarnych.

Z rozmów z innymi odwiedzającymi Targi wiem, że wcześniej organizowane były w Pałacu Kultury. Centrum Praskie Konesr, czyli miejsce tegorocznej edycji, to moim zdaniem bardzo dobry wybór. Miejsce jest nowoczesne, wpisujące się w trendy, jedno z popularniejszych na mapie współczesnej Warszawy.

Impreza przygotowana była na wysokim poziomie. Stoiska Wystawców prezentowały mnogość produktów, pośród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie – noże znanych i cenionych producentów jak i te wykonywane ręcznie, ale też wiatrówki, gazy obronne, latarki, specjalistyczną odzież czy akcesoria typu paski, bransoletki, kabury na broń, pochwy na noże i wiele innych. Nawet ząb mamuta na stoisku Mammoth Tooth Addict, jeśli ktoś akurat takowego poszukuje i przyda mu się na okładziny – jednym słowem wszystko, czego dusza zapragnie.

Stare i młode wilki

Jak już wspomniałam, pośród wystawców znaleźć można było tych już znanych w środowisku, jak chociażby Knives, Sharg, MilitariaVictorinoxAcoustic Blades czy jeden z najstarszych w branży polskiego nożoróbstwa – Tlim Knives. I wiele innych. Międzynarodowe Targi otwarte są również na debiutantów takich jak m.in. Król – blades & leather, Łukasz Polkowski, STACH Knifemaking, GGasiorowski Knives czy Emil – handmade knives. Co ważne, wszyscy z Wystawców traktowali siebie nawzajem z szacunkiem. Nie dało się wyczuć podziału na doświadczonych bardziej lub mniej. Wszyscy byli na równi.

Dla każdego coś miłego

Nie byłam na poprzednich edycjach ale mam wrażenie, że Wystawcy dostosowują się do różnych klientów. Obserwując zwiedzających zauważyłam, że często Targi odwiedzały pary. Oczywiście nie w każdym przypadku, ale zdarzało mi się widzieć Pana pasjonata, który z zapałem ogląda noże a w tym samym czasie jego druga połowa przymierza kolorową czapkę na sąsiednim stoisku albo ogląda noże razem z nim wybierając jednak te z największą ilością zdobień.

Przyznam, że ja też kupiłam sobie czapkę. I oglądałam noże. Najbardziej podobały mi się te z kolorowymi rękojeściami, jak chociażby jeden z modeli Spyderco, który wypatrzyłam na stoisku sharg.pl.  Przy okazji zauważyłam, że zarówno Sharg jak i inni Wystawcy pokazali jak można połączyć klasykę z nowością. U Sharga, gdzie wypatrzyłbym śliczny, różowy nóż zauważyłam znane i cenione posród klientów produkty, ale też nowości, jak chociażby doskonałe kubki termiczne firmy Stanley.

Dla pasjonatów takie Targi to prawdziwa atrakcja, bowiem zazwyczaj można na nich zakupić produkty w doskonałych cenach. Stosika oferowały wiele promocji no i zawsze można było się targować. Wystawcy prześcigali się w pomysłach na to, jak zdobyć klientów. Chociażby Stowarzyszenie TTB Poznań, które zorganizowało aukcję noży, z której dochód przeznaczony był na pomoc dla psów. Inicjatywa godna naśladowania.

Do zobaczenia za rok

Teraz powinnam napisać jakieś podsumowanie, wiec powiem tylko tyle, że zachwyciła mnie wspomniana atmosfera, czyli ludzie i to z jaką pasją podchodzą do swojej pracy i życiowej pasji. Mam tu na myśli zarówno Wystawców jak i Zwiedzających. Zachwycający jest ten błysk w oku, który widać kiedy klient dotyka rękojeści noża. Trochę tak, jakby odnalazł skarb, którego długo szukał. To poszanowanie dla pasji sprawiło, że chętnie odwiedzę to miejsce podczas kolejnych edycji. Było na prawdę znakomicie. Nawet można było coś zjeść i napić się kawy, zanim wyruszyło się w kolejną podróż po stoiskach. Co ciekawe, każde kolejne okrążenie oferowało coś ciekawego. Spędziłam na Zlocie kilka godzin i z pozoru mogłoby się wydawać, że chodzę w kółko oglądając to samo. Właśnie nie. Oglądałam pasje i zaangażowanie ludzi, którzy nastawieni byli na to, by chłonąć wiedzę, doświadczenia innych i spędzić miło czas. Nie było miejsca na nudę.

Udostępnij

Author: Sharg.pl

Firma Sharg działa na rynku od 1991 roku. Zdobyła ogromne doświadczenie i zaufanie wśród klientów. Priorytetem firmy Sharg jest dostarczanie najwyższej jakości towarów bezpośrednio od producentów. Sharg to miejsce dla pasjonatów artykułów taktycznych i outdoorowych, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy interesujesz się tą tematyką i potrzebujesz broni na zawody strzeleckie, czy też liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo i szukasz gazów pieprzowych, dzięki którym poczujesz się pewnie. W swojej ofercie posiadamy produkty znanych i cenionych na rynku producentów, którzy na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań. Sharg to przemyślana i dopracowana oferta skierowana do wymagającego klienta. W firmie Sharg praca wynika z pasji a nie z obowiązku, co sprawia, że właśnie tutaj artykuły militarne nabierają nowego wymiaru. Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych. Życzymy udanych zakupów!

1 thought on “Central Europe Knives Exhibition 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.