Rodzaje krawędzi tnących w nożach

źródło https://farm3.staticflickr.com/2827/33453130573_b10b0f0d17_b.jpg

PLAINEDGE - Ostrze gładkie Zaostrzone ostrze noża bez lub zębów. Określane czasem jako gładkie ostrze - smooth blade. Jest używane w większości nożyPLAINEDGE – Ostrze gładkie

Zaostrzone ostrze noża bez lub zębów. Określane czasem jako gładkie ostrze – smooth blade. Jest używane w większości noży

Zobacz wszystkie noże z ostrzem gładkim

SPYDEREDGE - Ostrze ząbkowane Dwustopniowe wzory ząbkowania Spyderco składające się z jednego dużego i dwóch małych ząbków. Wzór zwiększa powierzchnię krawędzi tnącej nawet o 24%. Ostrza takie występują także w nożach kuchennych lub ratunkowych. U innych producentów niż Spyderco noże z pełnym ząbkowaniem krawędzi tnącej mogą nazywać się serrated edge.SPYDEREDGE – Ostrze ząbkowane

Dwustopniowe wzory ząbkowania Spyderco składające się z jednego dużego i dwóch małych ząbków. Wzór zwiększa powierzchnię krawędzi tnącej nawet o 24%. Ostrza takie jak SpyderEdge, występują także w nożach kuchennych lub ratunkowych. U innych producentów niż Spyderco noże z pełnym ząbkowaniem krawędzi tnącej mogą nazywać się serrated edge.

Zobacz wszystkie noże z ostrzem ząbkowanym

COMBINATIONEDGE - Ostrze częściowo ząbkowane Ostrze, które na krawędzi tnącej jest częściowo gładkie i częściowo ząbkowane. U innych producentów taka krawędź tnąca będzie miała nazwę half serrated. Taka krawędź tnąca jest popularna w nożach taktycznych oraz ratunkowych. Stosunek części ząbkowanej do części gładkiej, może być różny w zależności od przeznaczenia noża.COMBINATIONEDGE – Ostrze częściowo ząbkowane

Zobacz wszystkie noże z ostrzem combination

TRAINER Noże z nieostrzoną krawędzią tnącą, które są identyczne w masie i proporcjonalnie do ich ostrzych odpowiedników i wykorzystywane do celów szkoleniowych i treningowych. Trenerzy Spyderco mają czerwoną rączkę, co oznacza, że są nieostrzone. W przypadku innych producentów, często noże treningowe produkowane są z twardej gumy lub innych kompozytów.TRAINER

Noże z nieostrzoną krawędzią tnącą, które są identyczne w masie i proporcjonalności do ich ostrych odpowiedników. Wykorzystywane do celów szkoleniowych i treningowych. Trenerzy Spyderco mają czerwoną rączkę, co oznacza, że są nieostrzone. W przypadku innych producentów, często noże treningowe produkowane są z twardej gumy lub innych kompozytów.

Zobacz wszystkie noże treningowe

źródło Spyderco.com

Author: Sharg.pl

Firma Sharg działa na rynku od 1991 roku. Zdobyła ogromne doświadczenie i zaufanie wśród klientów. Priorytetem firmy Sharg jest dostarczanie najwyższej jakości towarów bezpośrednio od producentów. Sharg to miejsce dla pasjonatów artykułów taktycznych i outdoorowych, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy interesujesz się tą tematyką i potrzebujesz broni na zawody strzeleckie, czy też liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo i szukasz gazów pieprzowych, dzięki którym poczujesz się pewnie. W swojej ofercie posiadamy produkty znanych i cenionych na rynku producentów, którzy na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań. Sharg to przemyślana i dopracowana oferta skierowana do wymagającego klienta. W firmie Sharg praca wynika z pasji a nie z obowiązku, co sprawia, że właśnie tutaj artykuły militarne nabierają nowego wymiaru. Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych. Życzymy udanych zakupów!