Podstawowe profile głowni w nożach

Udostępnij

Czy głownia noża jest dla Ciebie tajemnicą?

Od tradycyjnego Clip Point do Leaf Shaped Blade, przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się, co sprawia, że każdy z tych kształtów ostrza jest tak wyjątkowy.

(Opatentowana tępa końcówka) Ostrze z wydrążonym gruntem, z tępą końcówką, zaprojektowane w celu zapobiegania przypadkowym przebiciom. Przeznaczony do cięcia taśm, lin, pasów bezpieczeństwa lub odzieży.


Assist Blade

(Opatentowana tępy sztych) Ostrze z wydrążonym gruntem, z tępą końcówką głowni (sztychem), zaprojektowane w celu zapobiegania przypadkowym przebiciom. Przeznaczony do cięcia taśm, lin, pasów bezpieczeństwa lub odzieży. Stosowany w nożach ratowniczych.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Assist Blade


Bowie Shaped Blade

Nazwany na cześć legendarnego pułkownika Jamesa Bowie. Termin ten opisuje dowolną liczbę odmian głowni z główną krawędzią tnącą z zakrzywionym „brzuchem” i obciętym punktem. Spadek grzbietu może być ostrzony lub nieostrzony, może także być prosty lub wklęsły.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Bowie


Double-Edged Blade

Ostrze z zaostrzonymi krawędziami zarówno na głównej krawędzi, jak i na grzbiecie lub symetrycznym ostrzu z dwoma zaostrzonymi krawędziami, podobnie jak sztylet.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Double-Edged Blade


Drop Point Blade

Projekt spopularyzowany przez noże myśliwskie nieżyjącego już Boba Lovelessa. Głownia podąża subtelnie, wypukłym łukiem do punktu. w nożach myśliwskich i roboczych ogólnego przeznaczenia

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Drop Point


Hawkbill Blade

Ostre zakrzywione, zaostrzone po stronie wklęsłej. Przeznaczony do cięcia z pociągnięciem, jest powszechnie używany przez rybaków do cięcia lin, taśmy i siatki. Ten rodzaj głowni jest też używany w nożach penetrujących oraz w karambitach.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Hawkbill


Leaf Shaped Blade

Kształt głowni opracowany i udoskonalony przez Spyderco. Jest podobny do głowni SpearPoint ale nie jest całkowicie symetryczny i ma bardziej ostry punkt i zazwyczaj nie ma spadków (swedge).

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Leaf Shaped


Modified Clip Point Blade

Głownia zmodyfikowana na grzbiecie: w linii, pod kątem lub skierowane w dół.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Clip Point


Reverse „S” Blade

Kształt ostrza przypominający literę „S” do tyłu, z końcówką zakrzywioną w dół i najszerszą częścią ostrza zakrzywioną w łuku wypukłym.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Reverse „S”


Sheepfoot Blade

Głownia z tępą zaokrągloną końcówką i prostą krawędzią tnącą. Brak tradycyjnego „czubka” zmniejsza ryzyko przypadkowych nakłuć. Używany wokół zwierząt gospodarskich, przez jednostki pływające i podczas cięcia awaryjnego.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Sheepfoot


Spear Point Blade

Symetryczna głownia z równą krzywizną grzbietu i krawędzi tnącej. Linia szlifowania skosu głównego i punkt leżą na linii środkowej ostrza.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Spear Point


Wharncliffe Blade

To kształt głowni, w której spadek grzbietu noża zwęża się w dół ku sztychowi, biegnąc aż do prostej krawędzi tnącej na końcu ostrza.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Wharncliffe


Źródło: Spyderco.com
Udostępnij

Author: Sharg.pl

Firma Sharg działa na rynku od 1991 roku. Zdobyła ogromne doświadczenie i zaufanie wśród klientów. Priorytetem firmy Sharg jest dostarczanie najwyższej jakości towarów bezpośrednio od producentów. Sharg to miejsce dla pasjonatów artykułów taktycznych i outdoorowych, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy interesujesz się tą tematyką i potrzebujesz broni na zawody strzeleckie, czy też liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo i szukasz gazów pieprzowych, dzięki którym poczujesz się pewnie. W swojej ofercie posiadamy produkty znanych i cenionych na rynku producentów, którzy na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań. Sharg to przemyślana i dopracowana oferta skierowana do wymagającego klienta. W firmie Sharg praca wynika z pasji a nie z obowiązku, co sprawia, że właśnie tutaj artykuły militarne nabierają nowego wymiaru. Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych. Życzymy udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.