Podstawowe profile głowni w nożach

Udostępnij

Czy głownia noża jest dla Ciebie tajemnicą?

Od tradycyjnego Clip Point do Leaf Shaped Blade, przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się, co sprawia, że każdy z tych kształtów ostrza jest tak wyjątkowy.

(Opatentowana tępa końcówka) Ostrze z wydrążonym gruntem, z tępą końcówką, zaprojektowane w celu zapobiegania przypadkowym przebiciom. Przeznaczony do cięcia taśm, lin, pasów bezpieczeństwa lub odzieży.


Assist Blade

(Opatentowana tępy sztych) Ostrze z wydrążonym gruntem, z tępą końcówką głowni (sztychem), zaprojektowane w celu zapobiegania przypadkowym przebiciom. Przeznaczony do cięcia taśm, lin, pasów bezpieczeństwa lub odzieży. Stosowany w nożach ratowniczych.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Assist Blade


Bowie Shaped Blade

Nazwany na cześć legendarnego pułkownika Jamesa Bowie. Termin ten opisuje dowolną liczbę odmian głowni z główną krawędzią tnącą z zakrzywionym „brzuchem” i obciętym punktem. Spadek grzbietu może być ostrzony lub nieostrzony, może także być prosty lub wklęsły.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Bowie


Double-Edged Blade

Ostrze z zaostrzonymi krawędziami zarówno na głównej krawędzi, jak i na grzbiecie lub symetrycznym ostrzu z dwoma zaostrzonymi krawędziami, podobnie jak sztylet.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Double-Edged Blade


Drop Point Blade

Projekt spopularyzowany przez noże myśliwskie nieżyjącego już Boba Lovelessa. Głownia podąża subtelnie, wypukłym łukiem do punktu. w nożach myśliwskich i roboczych ogólnego przeznaczenia

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Drop Point


Hawkbill Blade

Ostre zakrzywione, zaostrzone po stronie wklęsłej. Przeznaczony do cięcia z pociągnięciem, jest powszechnie używany przez rybaków do cięcia lin, taśmy i siatki. Ten rodzaj głowni jest też używany w nożach penetrujących oraz w karambitach.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Hawkbill


Leaf Shaped Blade

Kształt głowni opracowany i udoskonalony przez Spyderco. Jest podobny do głowni SpearPoint ale nie jest całkowicie symetryczny i ma bardziej ostry punkt i zazwyczaj nie ma spadków (swedge).

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Leaf Shaped


Modified Clip Point Blade

Głownia zmodyfikowana na grzbiecie: w linii, pod kątem lub skierowane w dół.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Clip Point


Reverse “S” Blade

Kształt ostrza przypominający literę „S” do tyłu, z końcówką zakrzywioną w dół i najszerszą częścią ostrza zakrzywioną w łuku wypukłym.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Reverse “S”


Sheepfoot Blade

Głownia z tępą zaokrągloną końcówką i prostą krawędzią tnącą. Brak tradycyjnego „czubka” zmniejsza ryzyko przypadkowych nakłuć. Używany wokół zwierząt gospodarskich, przez jednostki pływające i podczas cięcia awaryjnego.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Sheepfoot


Spear Point Blade

Symetryczna głownia z równą krzywizną grzbietu i krawędzi tnącej. Linia szlifowania skosu głównego i punkt leżą na linii środkowej ostrza.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Spear Point


Wharncliffe Blade

To kształt głowni, w której spadek grzbietu noża zwęża się w dół ku sztychowi, biegnąc aż do prostej krawędzi tnącej na końcu ostrza.

Zobacz wszystkie noże z profilem głowni Wharncliffe


Źródło: Spyderco.com

Udostępnij

Author: Sharg.pl

Założona w 1991 roku, firma Sharg cieszy się uznaniem i zaufaniem wśród szerokiego grona klientów. Naszym priorytetem jest dostarczanie produktów najwyższej jakości, bezpośrednio od renomowanych producentów. Dla Kogo Jest Sharg? Jesteśmy miejscem dla wszystkich pasjonatów sprzętu taktycznego i outdoorowego. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym strzelcem, czy po prostu zależy Ci na osobistym bezpieczeństwie, w naszej ofercie znajdziesz produkty, które spełnią Twoje oczekiwania. Oferujemy szeroką gamę artykułów, od broni na zawody strzeleckie po gazy pieprzowe. Nasza Misja W Sharg, praca to dla nas pasja, nie obowiązek. Dzięki temu, artykuły militarne i taktyczne nabierają u nas zupełnie nowego wymiaru. Zapraszamy Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i skorzystania z naszej bogatej oferty. Dla wszelkich pytań, jesteśmy dostępni pod numerem telefonu i adresem e-mail. Życzymy udanych zakupów! Podstawowe informacje: Adres: Aleja Dzieci Polskich 65A, 04-730 Warszawa Kontakt: +48 22 517 34 92 (Detal), +48 22 517 34 90 (Hurt) E-mail: kontakt@sharg.pl Godziny otwarcia Pn-Pt: 9:00-17:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.