Drewniana informatyka – laptop z drewna DIY

Udostępnij

Moda na laptopy zapanowała wśród dzieci, jednak otrzymanie własnego laptopa, tabletu, czy telefonu, należy w mojej ocenie odwlekać w czasie jak najdłużej. Dlatego też, dziś pokażę Wam alternatywę, komputer z drewnianego pudełeczka po kolczykach. 

Siecioholizm

Jak twierdzą eksperci: „Niekontrolowane spędzanie czasu przed komputerem naraża dziecko na poważne problemy zdrowotne zarówno fizyczne (nieprawidłowy rozwój układu kostno-mięśniowego, pogłębianie się wad postawy czy problemy ze wzrokiem spowodowane promieniami emitowanymi przez monitor) jak i psychiczne.

Kiedy rozwijający się układ nerwowy i kształtująca się psychika dziecka są systematycznie atakowane strumieniem wielobarwnego światła z ekranu komputera, towarzyszącymi dźwiękami, a do tego dochodzi huśtawka emocji wynikająca z przeżyć wywołanych wydarzeniami w wirtualnym świecie, mogą pojawić się zaburzenia emocjonalne, problemy z koncentracją, a także wyobcowanie z realnego świata i poważne zaburzenia więzi uczuciowej z najbliższymi. Oglądane sceny mogą również wyzwalać w dziecku agresję i prowokować wystąpienie zachowań destrukcyjnych. Może się zdarzyć, że ten nierzeczywisty świat wirtualny, który często daje się dziecku kształtować według jego własnych upodobań, staje się z czasem jedyną, uznawaną przez dziecko rzeczywistością”.

test

Drewniany komputer

Jeśli nie macie drewnianej, płaskiej skrzyneczki, równie dobrze nada się pudełko po pizzy. Należy je pomalować, wedle uznania. A kolory na prawdę mają znaczenie. Pamiętajmy, że odpowiedni dobór barw ma znaczenie przy kształtowaniu poczucia estetyki.

 

To co robimy?

  • wybieramy pudełeczko
  • malujemy
  • czekamy aż wyschnie
  • nanosimy wszystko to, co powinien mieć tablet/komputer (klawiatura/aplikacje)

Zalety drewnianych zabawek 

Jest to prosta zabawka dla dziecka, która wymusza kreatywność. To niezwykle cenny atut. W świecie, w którym najmłodsi otoczeni są dosłownością zabawek, takich jak domki dla lalek, czy miniaturowe akcesoria do sprzątania, zapomina się o tym, jak cenną zabawka był np. patyk znaleziony na spacerze po leśnej dróżce. Drewniany komputer może stanowić też zabawkę dla lalki, przy czym należy tu pamiętać o różnicach w wielkości naszych wyrobów. Dodatkowo, sam proces produkcji tej zabawki stanowi miłą odskocznię i jest dobrą metodą na to, by spędzić czas rodzinnie. 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.