100% made in Portugal

Udostępnij

Wzrost świadomości konsumenta ma także wpływ na przedsiębiorców i sposób funkcjonowania biznesu. Coraz większe znaczenie ma miejsce pochodzenia produktu, to z jakich materiałów jest wykonany a także sposób traktowania i wynagradzania pracowników zajmujących się jego produkcją.

Wielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z faktu, że powyższe kwestie są istotne dla kupującego. Dlatego też zdobywają certyfikaty jakości swoich produktów zgodnie z unijnymi wymaganiami.

 

test

Wybierajmy mądrze

Różnego typu loga świadczące o certyfikacji produktu zdążyły już zakorzenić się w świadomości konsumenta. Jak chociażby Fairtradeczyli mówiąc prosto, sposób na poprawę warunków życia osób wytwarzających różnego rodzaju produkty, jak chociażby koszulki z popularnych sieciówek, szampony czy kawę. To model funkcjonowania handlu, który stawia na uczciwe ceny skupu towarów, tym samym poprawiając jakość życia społeczności rolniczych z krajów globalnego Południa.

Biznes się zmienia

 W dobie ciągłego przepływu informacji i większej świadomości sytuacji na świecie, firmy jak np. Haix, przenoszą produkcję z Azji do Europy. To jedna z największych na świecie firm zajmujących się produkcją obuwia specjalistycznego. Zdarzają się także sytuacje odwrotne, w których to klienci rezygnują z zakupu markowego i sprawdzonego produktu, tylko dlatego że jego produkcja została przeniesiona do Azji.

Władza pieniądza

Nie ukrywajmy, że produkcja w krajach azjatyckich jest tańsza. To jednak w niektórych przypadkach przekłada się na jakość produktu i to, jak traktowany jest tamtejszy pracownik. Wszyscy znamy medialne doniesienia opowiadające o pracownikach zajmujących się produkcją chociażby odzieży i wręcz głodowych wynagrodzeniach, które otrzymują za swoją pracę. Na szczęście nie jest to regułą i nie każdy biznes tak działa. Jednakże, takie sytuacje w ogóle nie powinny mieć miejsca i na szczęście, ulegają poprawie, co świadczy o tym, że człowiek zaczyna znaczyć więcej, niż pieniądz.

Etyka i bezpieczeństwo

Kwestia pochodzenia produktu, bądź jego elementów, jest bardzo ważna. Wiemy, czego po produkcie możemy się spodziewać, bo wszystkie jego elementy są bezpieczne i pochodzą ze znanego źródła. Sharg. pl ma to ogromne znaczenie. Znajdziesz u nas produkty które są bezpieczne, przy produkcji nikt nie jest krzywdzony. Z części z nich korzystamy w życiu codziennym, poza tym, jedną z naszych najważniejszych zasad stanowi bardzo proste zdanie: „wiem, co sprzedaję”.

Portugalska tradycja

Wśród produktów, które możesz znaleźć w ofercie Sharg.pl, znajdują się rewelacyjne, portugalskie noże firmy MAM® FILMAM. Jak sami widzicie, firma posiada znak towarowy, stanowiący gwarancję jakości produktu. Dla jej właścicieli takie kwestie są kluczowe, bowiem jej fundamenty sięgają pradziadków obecnych właścicieli. Funkcjonują w zgodzie z wypracowaną tradycją, stawiając na klasyczny design i sprawdzone materiały. Piękne, drewniane rękojeści, niska waga przy jednoczesnym zastosowaniu blokady typu LierLock, to coś, czego nie można przeoczyć. 

Jak chociażby ten. klasyczny, ultralekki 45 g, klasyczny nóż składany Iberica Big w rozmiarze XL z bezpieczną blokadą klingi od firmy MAM producenta noży od 150 lat. Wykonany ze stali nierdzewnej, łatwy do naostrzenia, długo trzymający ostrość. Dzięki swoim zaletom chętnie używany w domu, w biurze, podczas podróży. Wybór osób ceniących tradycję, prostotę i funkcjonalność. Doskonały pomysł na niedrogi prezent lub gadżet reklamowy.

Znaczenie ma także 10 lat gwarancji producenta na wszystkie produkty! Naprawa lub wymiana na nowy produkt wolny od wad fabrycznych (nie obejmuje celowego zniszczenia oraz użytkowania niezgodnie z przeznaczeniem). To także świadczy o jakości produktu, pewności producentów co do materiałów, których nóż został wykonany, ale także szacunku do swojego klienta

 Żyjemy w czasach, w których można wybrać, gdzie dany produkt zakupimy. Wystarczy tylko chcieć. Wybierajmy mądrze. 

 

 

 

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.