Noże Mikov i James Bond

Udostępnij

Czeska firma Mikov, to znany producent noży z Mikulasovic. Region ten od 1794 roku specjalizuje się w produkcji wyrobów nożowniczych, będąc nazywanym „czeskim Solingen”. 

Mikov, to doświadczony producent noży o światowej sławie. Eksportuje produkty na rynki Europejskie, do Stanów Zjednoczonych oraz Rosji. Oferuję szeroki wybór wyrobów nożowniczych: noże rzeźnicze, kuchenne, ogrodnicze, myśliwskie, wędkarskie, wojskowe, sportowe, składane, sprężynowe. Mikov specjalizuje się również w produkcji na specjalne zamówienie noży kolekcjonerskich zgodnych ze specyfikacją klienta.

Trochę historii i trochę Bonda

Pewnego dnia, w latach siedemdziesiątych, Vladimir Trojan przyszedł do gabinetu dyrektora Mikova i zaprezentował mu swoje najnowsze dzieło – składany nóż, który otworzyć można za pomocą jednego kliknięcia. To innowacyjne rozwiązanie spodobało się na tyle, że nóż wprowadzono do produkcji. Z perspektywy czasu, cała ta historia okazała się wprowadzeniem na rynek noża sprężynowego, który dziś znany jest pod nazwą Predator.

test

Chyba wszyscy znamy „Casino Royale”. A czy wiecie o tym, że kiedy produkcja była kręcona w Pradze i ekipa potrzebowała noża strzeleckiego, kupili właśnie Predatora? Nóż Jamesa Bonda wykonano ze stali damasceńskiej, co wymaga dużej staranności i umiejętności twórcy.

test

Współczesne modyfikacje

Najbardziej znane noże Mikova ulegają wielu modyfikacjom, np. serie Blackout i Stonewash zmieniły ostrza na Bohler N 690. Doskonałość tego produktu, stanowi wiele inspiracji, jak chociażby dla noży ratowniczych Rescue, których mechanizm skonstruowany jest w ten sposób, że pozwala strażakom otworzyć go nawet w rękawiczkach. Mimo modeli unowocześnionych, Predator wciąż ma swoich zwolenników, którzy nie chcą zamienić go na żaden inny model. Entuzjaści Predatora używają go, jako tak zwanego EDC, czyli noża codziennego użytku.

Mikov w Sharg.pl

Sklep Sharg.pl w swojej ofercie posiada noże tego producenta. Znajdziecie tu wspomniany wcześniej Nóż sprężynowy Mikov Predator ABS Yellow, Klips (241-NH-1/N Yellow)Nóż do filetowania Mikov Black 150mm (60-NH-15) ale także Nóż myśliwski Mikov Fixir Imit. Dear Stag 6ostrz (232-XH-6V KP), jak i inne. Zapraszamy na zakupy!

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.