Ekologia: świadomość ma znaczenie

Udostępnij

Ekologia nie jest jedynie trendem. Obecnie, to świadomość i wiedza dotycząca tego, że pojedyncze kroki wdrażające ekologiczne rozwiązania w codzienne życie, mają znaczenie. Dlatego też firma SHARG staje przed tym trudnym ale i niezwykle odpowiedzialnym zadaniem i stara się być marką świadomą. Uczymy się tego, jak być„eko”, wychodząc tym samym na przeciw potrzebom klientów, dla których ten aspekt jest istotny.  Nie chodzi już o dbanie o planetę dla przyszłych pokoleń, ale o zachowanie warunków do życia dla nas i naszych dzieci. 

  

Problemy planety

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, z jakimi problemami mierzy się nasza planeta. Wymieniając to, co pierwsze przychodzi do głowy, to zanieczyszczenia powietrza, wody, problem z zaśmieceniem planety, wyrąb lasów, konsumpcjonizm, efekt cieplarniany, czy nadmierna eksploatacja zasobów naturalnych.

Za wiele tych czynników odpowiedzialny jest człowiek. Problem tkwi w ludzkiej świadomości, w tym, że wydaje się nam, że jesteśmy właścicielami planety i możemy ją do woli eksploatować. 

Tak samo jako jednostka, tak jako firma, możemy zrobić wiele. Przede wszystkim, zwiększyć świadomość znaczenia ekologii w biznesie. Sharg.pl ma kilka pomysłów na to, jak być bardziej ekologicznym. Sukcesywnie będziemy się nimi z Wami dzielić i zaskakiwać Was nowymi rozwiązaniami. 

Jednostkowe działania mają sens

Wiemy, że nie zmienimy świata w pojedynkę. Jednak podejście i zmiany w każdym z nas, mogą już coś zmienić. Niebawem pokażemy Wam, jak można kreatywnie wykorzystać karton po przesyłce do zabaw z dziećmi i nie tylko. 

Dla przykładu, możecie zrobić pudełko, w którym można schować całą złość, strach i frustrację kiedy coś nam nie wychodzi. To dobry sposób, by przetrwać okres nauki emocji u dziecka. A przy okazji samo malowanie i ozdabianie pudełka, to dobra zabawa. Ma to sens, sprawdziłam! 

Przed nami listopad, w którym przybliżymy Wam nasz pomysł na ekologie. Mamy już plan i postaramy się go zrealizować. Akcja „Sharg ekologicznie”: czas start! 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.