Noworoczne postanowienia Taktycznej Mamy

Udostępnij

Styczeń sprzyja noworocznym postanowieniom. Staram się ich nie robić, żeby później nie okazało się, że zabrakło mi zapału. I jeszcze dlatego, że uczę się pewnych rzeczy nie planować, a jeśli czegoś bardzo chcę – po prostu robię wszystko, by to zrealizować. 

Noworoczne postanowienia Taktycznej Mamy - Sharg.pl

 

Być lepszą wersją siebie

Wedle informacji podanych przez radio ZET, na ścisłym podium wśród postanowień noworocznych 2020r, znajdują się kolejno: rzucenie palenia, uprawianie sportu i zdrowe odżywianie. Wszystkie te punkty wiążą się z tym, że chcemy być zdrowsi, ładniejsi i generalnie lepsi, niż byliśmy jeszcze całkiem niedawno, bo pod koniec 2019 roku. 

To idea godna pochwały, ale nauczyłam się, że bez sensu planować coś „na cały rok”, lepiej po prostu to zrobić. just do you tactical momRazem z Taktyczną Córką stawiamy na rozwój pasji. Wspólnych ale i indywidualnych. Córka będzie uczyć się gry na pianinie a ja będę jeszcze więcej pisać (tak, da się jeszcze więcej). Chociaż postawię na to, co już od dłuższego czasu leży w szufladzie, czyli bajki dla dzieci. 

Bajki Taktycznej Mamy

Do tej pory pierwszym (i jedynym!) słuchaczem moich bajek, była Taktyczna Córka. Jako, że marzenia muszą wyjść z szafy, dziś zapraszam na premierę krótkiej bajki na dobranoc. 

                     

  „Opowieść o pluszowym lisie”

O lisach mówi się różnie, zazwyczaj mało pochlebnie. A to, że liski-chytruski, a to że sprytne, a to, że kradną kurki z kurnika i gotują na nich rosół albo zjadają w całości, w zależności od upodobań. Różnie się o nich mówi, choć najczęściej mówi się źle. Ale to wszystko nie prawda! Lis owszem, jest taki, jak każdy widzi. Ważniejsze jest natomiast to, czego nie widzimy – swoista lisia wyjątkowość.

Mało kto wie o tym, że lisie ogony potrafią wyczyniać magiczne sztuczki! I że lisy jesienią, mają do wykonania zadania specjalne. Jednym z nich jest sprawienie, by jesień była tak pięknie wielokolorowa. Kiedy już rzeczona pora roku nastanie i lisy poruszą swoimi rudymi ogonami, sprawiają, że liście na drzewach zmieniają kolory. I powoli spadają, przykrywając świat liściastą kołderką. My tego nie widzimy, bo nie umiemy patrzeć dość uważnie, zresztą lisy są sprytne (to akurat prawda) i umieją się dobrze ukryć.

Zdarzyło się jednak tak, że jeden lisek zupełnie nie odnajdywał się w tym czynieniu jesieni. Nie czuł, że to stanowi jego powołanie. Próbował znaleźć w swoim życiu cel i pewnego dnia mu się to udało. Machnął bowiem ogonem i z lisa zupełnie prawdziwego, stał się lisem pluszowym. Niby ogromna zmiana, ale cała istota lisa, pozostała ta sama. Jego ogon nadal mógł wyczyniać magiczne rzeczy. W pewien listopadowy wieczór lisek spotkał małą dziewczynkę i postanowił, że odtąd będzie dbać o jej dobre sny. Za każdym razem, kiedy machnie magicznym, ogonem,  przeniesie swoją podopieczną w wyjątkowe miejsce. Dziewczynka będzie śnić o wyjątkowych rzeczach i robić pierwsze kroki w chmurach pełnych snów. Dzięki lisowi, zawsze trafi na te najpiękniejsze*”.

Tadam! <MIEJSCE NA OKLASKI>

Marzenie z Sharg.pl

Z listy marzeń możliwych do zrealizowania w niedługim czasie, na pewno mam nadzieję odhaczyć strzelanie. Chciałabym się sprawdzić, spróbować czegoś nowego, nawet mając świadomość, ze raczej nie trafię do tarczy strzelniczej, bo nie widzę zbyt dobrze. Ale sprobować muszę. 

W Sharg.pl, jak wiadomo, znajdziemy wszystko, czego w tym temacie potrzebujemy. Ja oczywiście planuję już zakupu sprzętu, jeśli strzelanie mi się spodoba. I tak, wpadła mi w oko wiatrówka ALPHA, 

To nowoczesny karabin pneumatyczny firmy Hatsan Arms. Bestseller w doskonałej cenie! Najlepsza wiatrówka tłokowa zaprojektowana dla adeptów strzelectwa, polecana do nauki strzelania dla młodych oraz początkujących strzelców. To znaczy, że po pierwsze, dla mnie nada się idealnie, a po drugie (zgodnie z powyższym opisem) mogę się jeszcze zaliczać do młodych 🙂 

Jakie są Wasze noworoczne postanowienia?

 

*autor: Paulina Zaborowska, własność prywatna. 

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.