Karabińczyk z pomysłem

Udostępnij

Na wstępie warto zaznaczyć, że karabinek i karabińczyk, to nie jest to samo. Karabińczyk to gadżet ułatwiający życie codzienne, karabinek zaś, stanowi podstawę sprzętu wspinaczkowego. Dziś przyjrzymy się jednemu, przydatnemu karabińczyk. 

Gadżet z litego tytanu

Click Carabiner Keychain Multi-Tool, Flamed Titanium wykonany z litego niemagnetycznego tytanu karabinek z dwoma przegrodami. Mniejszą do podwieszenia pęku kluczy, a większą do przełożenia przez szlufkę spodni czy taśm systemu MOLLE (Modular Lightweight Load-carrying Equipment) plecaka lub torby, możliwości wykorzystania są nieskończone.

test

Oprócz podstawowej roli karabińczyka pomyślano również o dodatkowych często używanych przydatnych funkcjach, takich jak otwieracz do butelek czy płaski śrubokręt z funkcją łomu screwdriver/prybar. Mini łomu, który można używać do podważania. Bardzo popularnego narzędzia w społeczności EDC, ponieważ pomaga uratować czubek noża, który nie jest przeznaczony do tego typu zadań.


Wspaniałą rzeczą jest to, że karabińczyk Click wykonano z pełnym tytanowym zamkiem. Wielu producentów używa zamków drucianych z metalu, które się często wyginają. Civivi tego nie zrobił, po prostu wykonał całość z litego kawałka tytanu!

Do czego Ci się przydam?

A to różnie, bo prawa jest taka, że karabińczyk przydaje się do wielu rzeczy. Dzięki niemu: 

  • naprawisz zepsuty suwak
  • możesz go użyć jako uchwyt do paska
  • idealnie sprawdzi się jako niezbędnik do narzędzi
  • dzięki niemu zamontujesz hamak

Skąd to cudo?

W Sharg.pl można znaleźć wiele modeli. Ten prezentowany we wpisie pochodzi od marki Civivi – submarkiWE Knife, firmy wytwarzającej noże najwyższej, światowej jakości. Produkcja odbywa się na tych samych liniach produkcyjnych co WE, dzięki czemu zachowano najwyższy standard montażu.

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.