Zostań władcą ognia: krzesiwo z tarką Smith’s Pack

Udostępnij

Wyobraźcie sobie taką sytuację: siedzicie sobie pod namiotem, chcecie rozpalić ognisko. I nagle okazuje się, że nie ma czym, bo zapałki zamokły a w zapalniczce skończył się gaz. I co zrobisz? To proste! Z krzesiwem z tarką Smith’s Pack bez problemu dasz sobie radę! 

Jak działa krzesiwo? 

Krzesiwa to niewielkie, poręczne przedmioty służące do rozpalania ognia. Ich historia sięga tysięcy lat wstecz. Obecnie rozwiązania tego typu na ogół nie są nam potrzebne. Chcąc rozpalić ogień, wystarczy sięgnąć po zapałki lub zapalniczkę. Nie zmienia to jednak faktu, że krzesiwa są wciąż udoskonalane i powszechnie dostępne”.

test

 

„Ich główną przewagą nad alternatywnymi rozwiązaniami stanowi brak awaryjności. Zapałki mogą się zamoczyć lub skończyć, a zapalniczka zepsuć lub wyczerpać. Krzesiwo służy wiernie nawet w wymagających warunkach. Dlatego na dobre zadomowiło się w ekwipunku każdego praktyka survivalu”.

Jak działa Smith’s Pack?

Pack Pal Tinder Maker 3 w 1, zestaw do rozpalania ognia jest niezastąpionym ratunkiem na wyprawie! Jeśli musisz rozpalić ogień, narzędzie to pozwoli Ci na samodzielne rozpalenie podpałki przy użyciu dowolnego kawałka suszonego drewna – dodatkowo, tarka zbiera podpałkę do pojemnika! Używając tego narzędzia oraz dołączonej podpałki, już nigdy nie zostaniesz pozostawiony bez ognia.

Krzesiwo (pręt z magnezji) i iskrownik kiedy są nieużywane można schować do pojemnika tarki, dzięki czemu całość zabiera bardzo niewiele miejsca w naszym ekwipunku. Krzesiwo oraz pojemnik z tarką można ze sobą połączyć przy pomocy linki. Duża pętla mocująca na pojemniku umożliwia zawieszenie go przy oporządzeniu.

Trochę techniki, żeby się (nie)pogubić.

Krzesiwo wykonano z materiału o nazwie: magnezja, czyli po prostu związku chemicznego, który składa się z węglanu magnezu. Można spotkać go pod postacią płynu i proszku, czasem z różnymi domieszkami. Iskrownik zaś, wykonany jest ze stali nierdzewnej. Całość zestawu do rozpalania ognia wykonana jest w kolorach: żółtym i czerwonym. Wymiary urządzenia wynoszą: 82.0 m.

No, to teraz możecie już jechać za miasto! Pamiętajcie, że. zakupy w Sharg.pl możecie odebrać osobiście! 

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.