Świąteczne prezenty na militarną nutę

Udostępnij

Sklepowe półki, jak i strony internetowe wręcz uginają się od najróżniejszych propozycji prezentowych. Wybierając upominki warto wiedzieć, co przyszły obdarowany lubi i co sprawi mu przyjemność – dzięki temu wybór prezentów będzie znacznie łatwiejszy.

Tradycja obdarowywania się prezentami na Boże Narodzenie obecna jest w różnych kulturach a wzmianki na ten temat można znaleźć nawet w historii starożytnej. Jedna z najwcześniejszych dotyczy starożytnego Rzymu i obchodzonych tam Saturnaliów – święta ku czci Saturna, boga rolnictwa i urodzaju. W trakcie Saturnaliów obdarowywano się drobnymi upominkami i organizowano uczty. Początkowo świętowanie trwało jeden dzień, jednak za czasów Oktawiana Augusta zostało wydłużone i obchodzono je od 17 do 23 grudnia, w czasie przesilenia zimowego. Brzmi znajomo?

Święty dobry dla ubogich

Obdarowywanie się prezentami w święta Bożego Narodzenia związane jest z historią św. Mikołaja, biskupa z IV wieku, który słynął z hojności wobec ubogich i potrzebujących. Jego historia stała się inspiracją dla legendy o Świętym Mikołaju, który dostarczał prezenty dzieciom w nocy z 24 na 25 grudnia. Ta legenda rozprzestrzeniła się na całym świecie i stała się podstawą dla współczesnej tradycji, z której garściami czerpie także współczesna popkultura.

test

Symbol wręczania prezentów w świąteczne dni ma także znaczenie religijne. Prezenty symbolizują dar, jaki Bóg dał światu w postaci Jezusa Chrystusa. To przypomnienie o głębokim znaczeniu i duchowym wymiarze świąt Bożego Narodzenia.

Pomysły dla płci pięknej

Dla ułatwienia prezenty możemy podzielić na dwie kategorie: dla niej i dla niego. I wbrew pozorom wcale nie jest tak, że w kategorii dedykowanej kobietom znajduje się mniej produktów. Chociażby nóż Delica 5 FRN Pink S30V Plain, piąta generacja kultowego noża Delica w ekskluzywnym różowym kolorze. Różowa Delica 5 jest doskonałym wyborem dla osób poszukujących stylowego, funkcjonalnego narzędzia tnącego do codziennego użytku. Folder łączy w sobie ostrze wykonane z amerykańskiej stali nierdzewnej CPM S30V z błyszczącymi różowymi okładzinami rękojeści.

Jeśli chcesz by najbliższa Ci kobieta czuła się bezpiecznie, podaruj jej gaz pieprzowy. Dobrym pomysłem jest bestseller w tej kategorii – Gel3mln SHU, Cone 50ml, czyli ręczny miotacz gazu pieprzowego w żelu g o wzmocnionej formule 3 000 000 mln SHU, 15 OC% (Oleoresin Capsicum), 1.95% MC(Major Capsaicinoids). To najskuteczniejszy gaz obronny dostępny na rynku w rewelacyjnej cenie. Służy do obrony przed napastnikiem/grupą napastników, będących również pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych.

Doskonałym pomysłem jest także PARALYSEUR 1202-PI, przeznaczony do obrony osobistej. To lekki paralizator elektryczny o napięciu 2 000 000 V ukryty w obudowie imitującej damską szminkę. Wyposażony w źródło światła, diodę LED o mocy 120 lumenów (wg standardu ANSI FL-1). Dostępny bez pozwolenia.

Prezent dla prawdziwego mężczyzny

Ciepła bluza polarowa marki Helikon ogrzeje w nawet najzimniejszy dzień. To ubranie idealne na sezon wiosenny i jesienny, sprawdzi się też idealnie zimą, pod puchową kurtkę. Z bluzą Helikon niestraszne są nawet największe mrozy! Poza tym to ubranie idealne – sprawdzi się też u kobiet, do legginsów – jako bluza oversize. Nie ma nic lepszego, niż zimą podkraść bluzę chłopakowi.

Jeśli Twój ukochany tata lub dziadek to prawdziwy miłośnik noży, sprezentuj mu Combat Troodon D/E Merlot Aluminium, Satin, czyli największy nóż automatyczny OTF (Out The Front) z serii Troodon. Wyposażony w piekielnie szybki mechanizm wysuwający ostre jak brzytwa ostrze. W 100% wyprodukowany i zmontowany w USA. Projekt Anthony'ego Marfione, knifemakera i właściciela Microtech Knives.

 

Chcesz zaszaleć i kupić coś, co będzie naprawdę „wow”? Postaw na Reximex RP, czyli precyzyjny, wielostrzałowy pistolet sportowy PCP z regulatoremu możliwiającym oddawanie powtarzalnych strzałów. Wyposażony w regulowaną szczerbinę i regulowany język spustowy oraz zbiornik ciśnieniowy opojemności 50 cc. Anatomiczna rękojeść z półką z możliwością mocowania kolby. Dostępny w kalibrach: .177(4.5 mm), .22 (5.5 mm).

Należy pamiętać, że nie tylko wartość prezentu jest istotna. Ważna jest sama pamięć i intencja, z
którą obdarowujemy bliskich. Więcej propozycji prezentowych znajduje się w naszym specjalnym
prezentowniku.

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.