GAZ PIEPRZOWY – środek obronny zawsze pod ręką

Udostępnij
1.Czym jest gaz pieprzowy?

Gaz pieprzowy to najpopularniejsze narzędzie do samoobrony w Polsce. Wynika to przede wszystkim z faktu, że można mieć go zawsze przy sobie i jest to produkt stosunkowo prosty w użyciu. Pozwala skutecznie obronić się przed napastnikiem, także tym pod wpływem alkoholu lub innych, niedozwolonych substancji. Na rynku spotkać można kilka typów gazów, ich wybór zależy od tego, czego właściwie od gazu oczekujemy.

Zacznijmy jednak od początku – skąd nazwa? Pieprzowy czyli, jaki? 

Gazy podzielić można na chemiczne i biologiczne i to właśnie gazem biologicznym jest gaz pieprzowy. Jego nazwa pochodzi od substancji, którą zawiera, a więc ekstrakt z łupiny pieprzu, potocznie zwany olejkiem pieprzowym. Zawiera on kapsaicynę, czyli dokładnie tę samą substancję, którą możemy znać z kuchennych eksperymentów. Kapsaicyna bowiem sprawia, że ostre papryczki chili, są aż tak ostre. Działa bezpośrednio na błony śluzowe – podrażnia je, powodując m.in ból, łzawienie i zaczerwienienie oczu.

Gazy pieprzowe podzielić można na stożkowe, strumieniowe i pianowe. Podział ten wynika z różnych form wyrzucanej mieszanki.

A) gaz wyrzucany z pojemnika pod postacią stożka, czyli chmury, to produkt spotykany najczęściej. Tworzy chmurę drażniącą napastnika, nie wymaga więc dokładnego celowania, co może mieć znaczenie wtedy, gdy używamy gazu po raz pierwszy, lub dzieje się to w chwili zagrożenia naszego bezpieczeństwa. 

Polecamy:https://sharg.pl/product-pol-110156-Gaz-pieprzowy-Sharg-Defence-Green-Gel-2mln-40ml-Cone-10040-C.html

 

B) gaz wyrzucany w formie strumienia, charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością. Jego zastosowanie wymaga jednak precyzji. Strumień gazu powinien być nakierowany w twarz napastnika, najlepiej dokładnie w oczy i nos.

Pamiętaj! Jeśli zdarzy się tak, że musisz zaatakować gazem tego rodzaju kilku napastników, celuj oddzielnie do każdego z nich.

Polecamy:https://sharg.pl/product-pol-105579-Gaz-pieprzowy-Sharg-Graphite-Gel-3mln-63ml-Stream-11063-S.html

 

C) gaz w formie piany lub żelu uznawany jest za najbezpieczniejszy z punktu widzenia użytkownika. Wyrzucana mieszanka skonstruowana jest w taki sposób, że przylega do twarzy napastnika. Nie musisz więc bać się, że atakując napastnika osłabisz siebie i zmniejszysz szanse na ucieczkę.

Polecamy:https://sharg.pl/product-pol-107192-Gaz-pieprzowy-Sharg-Defence-Nato-Gel-50ml-Cone-40050-C.html

Kupując gaz pieprzowy zwracaj uwagę także na jego pojemność. Na rynku dostępne są produktu o różnych pojemnościach, te najmniejsze, zazwyczaj 15ml wystarczają na jedno użycie.

2. Dokonaj wyboru

Skoro przerobiliśmy już podstawy z zakresu wiedzy o gazach, pewnie już wiesz, który produkt będzie dla Ciebie najlepszy. Pamiętaj, że wybór gazu pieprzowego zależy od tego, czego potrzebujesz.

Część gazów wyróżnia się także tym, że skutecznie chronią przed atakiem dzikiego zwierzęcia. Jeśli lubisz spacery po lesie, warto wziąć to pod uwagę.

Nie przepadam za podziałami ze względu na płeć, ale faktem jest, że niektóre gazy będą lepsze w użyciu dla kobiet niż mężczyzn. Chociażby ze względu na swoją pojemność, czy wygląd, który może zmylić przeciwnika.

Istnieją bowiem gazy całkiem nieoczywiste, pod postacią długopisu, szminki, czy breloczka, który podoba mi się najbardziej.

Jestem młodą mamą, właściwie wszędzie podróżuje z dzieckiem, więc bezpieczeństwo to dla mnie kluczowa kwestia. Zwłaszcza w długie, jesienno-zimowe wieczory, dokładnie takie, jakie czekają nas już za kilka tygodni. Potrzebuje więc gazu, którego nie będę musiała szukać w torbie, w której jest wszystko a nigdy nie mogę wyjąć z niej tego, czego aktualnie szukam. Dlatego zdecyduje się np. na taki produkt:

Polecamy:https://sharg.pl/product-pol-111111-Gaz-pieprzowy-Sabre-Red-16-2ml-Pink-HC-14-PK-US.html

Zainteresował mnie dlatego, bo ten gaz-breloczek, został wyposażony w blokadę przed samoistnym uruchomieniem, czyli jest szansa, że w torebce mi się nie otworzy. No i dziecko samo go nie uruchomi, a to na prawdę duży plus!

Widzisz więc, że wybór gazu zależy dokładnie od tego, czego oczekujesz od produktu i co będzie dla Ciebie najwygodniejsze. Jeśli zazwyczaj nosisz szminkę w kieszeni płaszcza, sądzę że idealnie sprawdzi się produkt tego rodzaju:

Polecamy:https://sharg.pl/product-pol-111104-Gaz-pieprzowy-Sabre-Red-w-szmince-22g-LS-22-US.html

Wygląda niepozornie, dokładnie tak, jak jeden z kosmetyków w damskiej kosmetyczce. Kolor typowo kobiecy, ale na tyle rzuca się w oczy, że dzięki niemu będziemy wiedzieć, czy wyciągamy z kieszeni gaz, czy też ulubioną pomadkę Channel.

3. Pozostałe propozycje                                                                                                   

Poza propozycjami przedstawionymi powyżej, zwróć uwagę na inne produkty: 

1) Jeśli siedzisz po nocach w pracy, przy biurku,zastanów się nad gazem pieprzowym pod postacią wspomnianego wcześniej długopisu.

Polecamy:https://sharg.pl/product-pol-111110-Gaz-pieprzowy-Sabre-Red-w-dlugopisie-10-7ml-PEN-14-US.html

2) Jeśli nie potrzebujesz produktu małego i dyskretnego a interesują Cię te najsilniejsze i najskuteczniejsze, przyjrzyj się temu profesjonalnemu, niepalnemu gazowi. Uznawany jest za najskuteczniejszy ręczny miotacz gazu pieprzowego spośród wszystkich dostępnych na rynku. Znajduje się na wyposażeniu policji.

Polecamy: https://sharg.pl/product-pol-109725-Gaz-pieprzowy-KKS-Police-RSG-50ml-dysza-Cone-12050-C.html

3) Istnieją także produkty 2 w 1, jak chociażby ręczny miotacz gazu pieprzowego,dodatkowo wyposażony w latarkę LED:

Polecamy:https://sharg.pl/product-pol-107398-Gaz-pieprzowy-ESP-Police-Tornado-LED-40ml-SFL-01-40.html

4) Jeśli dodatkowo chcesz nastraszyć napastników, weź pod uwagę ręczny miotacz gazu pieprzowego w obudowie pistoletu, jak np. Produkt widoczny na poniższym zdjęciu:

To broń gazowa dostępna bez zezwoleń, nie wymagająca rejestracji. Skutecznie obroni Cię przed napastnikiem i jest łatwa w obsłudze. Rękojeść broni jest antypoślizgowa, nie musisz martwić się tym, że broń wysunie Ci się z dłoni. Posiada dwa niezależne zabezpieczenia, które ułatwiają przechowywanie.

Polecamy:https://sharg.pl/product-pol-111116-Pistolet-gazowy-RazorGun-RMG-19-PRO-337-007.html

Jeśli zastanawiasz się, jak można przechowywać gaz pieprzowy, zwróć uwagę na akcesoria dedykowane tym produktom. Istnieją specjalne uchwyty na ścianę, dzięki którym w domu, będziesz przechowywać gaz zawsze w tym samym miejscu. Dzięki temu urządzenie będzie jeszcze bardziej efektywne.

Polecamy:https://sharg.pl/product-pol-105089-Uchwyt-ESP-na-gaz-Tornado-50-63ml-z-UBC-03-SHT-34-50-63.html

Pamiętaj! Gazy nie napełniają się samoistnie i nie są „bezterminowe”, jak każdy produkt, mają swój okres przydatności do użytku. Bez problemu możesz dokupić wymienny pojemnik z gazem. Sprawdzaj pojemność produktu po jego użyciu.

Jak widzisz, na rynku jest wiele produktów, które mogą spełnić Twoje oczekiwania. Wszystko co musisz zrobić zanim dokonasz zakupu, to te oczekiwania zdefiniować.

Jeśli zależy Ci na obronie własnej i osób Ci najbliższych, zapoznaj się z ofertami sklepów oferujących artykuły militarne. Różne gazy pieprzowe, dostosowane do Twoich potrzeb, znajdziesz w sklepie sharg.pl.

4. Zgodnie z literą prawa                                                                                                  

Nie musisz się martwić tym, że kupując i używając gaz pieprzowy, robisz coś niedozwolonego. Gaz pieprzowy jest w Polsce legalny i dostępny bez zezwoleń. Nie jest też regulowany ograniczeniem wiekowym, wiec jeśli jako rodzic martwisz się o bezpieczeństwo swojego nastoletniego dziecka, możesz rozważyć zakup gazu pieprzowego. Wszelkie wątpliwości w tym zakresie reguluje Kodeks Karny, a dokładniej Art. 25. § 1. Kodeksu Karnego, który mówi co następuje: „Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.”.

Musisz jednak pamiętać, że środek, którego używasz w sytuacji zagrażającej Twojemu bezpieczeństwu, musi być adekwatny do zagrożenia, które Cię spotyka. 

5. Jak użyć gazu pieprzowego?

Przede wszystkim, nie wahaj się, jeśli ktoś Cię atakuje, musisz i masz prawo się bronić. Pamiętaj, by gaz przechowywać w zasięgu ręki. Staraj się użyć go jak najbardziej precyzyjnie, celuj w twarz i oczy. Kiedy osłabisz napastnika, uciekaj i zaalarmuj otoczenie o grożącym Ci niebezpieczeństwie.

 

Udostępnij

Author: Sharg.pl

Firma Sharg działa na rynku od 1991 roku. Zdobyła ogromne doświadczenie i zaufanie wśród klientów. Priorytetem firmy Sharg jest dostarczanie najwyższej jakości towarów bezpośrednio od producentów. Sharg to miejsce dla pasjonatów artykułów taktycznych i outdoorowych, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy interesujesz się tą tematyką i potrzebujesz broni na zawody strzeleckie, czy też liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo i szukasz gazów pieprzowych, dzięki którym poczujesz się pewnie. W swojej ofercie posiadamy produkty znanych i cenionych na rynku producentów, którzy na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań. Sharg to przemyślana i dopracowana oferta skierowana do wymagającego klienta. W firmie Sharg praca wynika z pasji a nie z obowiązku, co sprawia, że właśnie tutaj artykuły militarne nabierają nowego wymiaru. Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych. Życzymy udanych zakupów!

3 thoughts on “GAZ PIEPRZOWY – środek obronny zawsze pod ręką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.