Polskie wakacje cz. III: Mikroświat dookoła domu

Odkrywanie świata to niezapomniana przygoda. Szczególnie tego na pozór mniej istotnego, bo niewielkich rozmiarów. Dzieci chętnie oglądają różne rzeczy, są ciekawe różnych faktur i kształtów oraz tego, czego nie można dostrzec gołym okiem.

Pomóc może im w tym narzędzie niezbędne każdemu odkrywcy – lupa. Prezentuję Wam mój hit.

Niemiecka precyzja – gadżety dla małych

Lupa Terra Kids, to produkt niemieckiej marki HABA. Ich zabawki cechuje prostota, ciekawa kolorystyka, a przede wszystkim kreatywne i innowacyjne pomysły. Dla mnie szczególne znaczenie ma trwałość zabawek i ich wymiar edukacyjny. Dodatkowo, produkty tej marki posiadają wszelkie wymagane Europie atesty i certyfikaty.

Lupa Odkrywcy, która zagościła w Taktycznym Domu, wyposażona została w pojemnik z dwoma wizjerami, które posiadają lupy powiększające 6 i 4 krotne. Dla większego komfortu pojemnik posiada taśmę z karabińczykiem do łatwego zaczepienia przy pasku, plecaku czy torbie. Możecie mieć ją zawsze przy sobie! Wedle zaleceń producenta, to zabawka dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Tajemnice tego, co małe

Do zabawki dołączmy jest gumowy pająk, który obrazuje dzieciom, co zobaczą po spojrzeniu przez szkiełka. Dla mnie to trochę straszne, bo pająków boję się jak mało kto. Ale Taktycznej Córce się podoba.

Oglądałyśmy dziś biedronkę (po oględzinach wypuszczoną na wolność), martwego komara, listek i kwiat rumianku. Same cuda. Co ciekawe, kiedy spojrzy się przez jedno ze szkiełek i ustawi je na odpowiedniej wysokości, ma się wrażenie, jakby oglądany przedmiot się unosił. To bardzo nam się spodobało!

Gadżety dla dużych

Dałam Wam znać, co ciekawego znalazłam z gadżetów dla dzieci, to teraz pora na coś ciekawego dla nieco większych. Zajrzyjmy do Sharg.pl.  Uwaga, też lupą!

Profesjonalna busola soczewkowa niemieckiej marki Herbertz Solingen z licznymi funkcjami. Ko

mora kompasu wypełniona cieczą tłumiącą drgania z podziałką 360°, oznaczenia w jasnym fosforyzującym kolorze dla ułatwienia czytelności wskazań w ciemności, krawędź kontaktowa z podziałką skali 1 : 25 000, wizjer

z lupą, klinometr do pomiaru nachylenia, metalowa obudowa, zintegrowana poziomica. W sam raz na wakacyjne wyprawy.