Herbertz Solingen Hit Aluminium Blue – recenzja zewnętrzna

Udostępnij

Z przyjemnością chcielibyśmy przedstawić recenzję noża Herbertz Solingen Hit Aluminium Blue napisaną przez użytkownika zaprzyjaźnionego Forum nożowego.

Wstęp

Herbertz Solingen Hit Aluminium Blue

Proszę państwa, oto HERBERTZ SOLINGEN HIT ALUMINIUM BLUE (566612) którego otrzymałem w ramach giveawaya organizowanego przez sklep Sharg.

test

Dla formalności technikalia:

Długość rękojeści: 11.5 cm
Długość Ostrza: 9.0 cm
Długość rozłożonego 20.5 cm
Waga: 143 g

Wrażenia

Herbertz Solingen Hit Aluminium Blue

Waga od razu wskazuje żę nie jest to zawodnik wagi lekkiej. Rękojeść dosyć szeroka i masywna, nóż pewnie leży w dłoni nawet w rękawicach. Niebieskie zdobienie jest jak dla mnie trochę za bardzo wypukłe i za bardzo wystaje z okładzin, ale w dłoni tego nie czuć i jest wygodnie.

Blokada to standardowy liner lock, ostrze na dosyć grubych, teflonowych podkładkach. Fabryczna mechanika słaba, ale oczywiście od razu rozkręciłem, przeczyściłem i przesmarowałem, co dało zaskakująco dobre rezultaty i ostrze zaczęło chodzić bardzo przyjemnie.

Herbertz Solingen Hit Aluminium Blue

Ostrze ma 9cm długości, stal 420 więc standard w tym budżecie. Wykończone na piękny blackwash,  bardzo na plus, wygląda fajniej niż dlc lub zwykła satyna, z czasem ryski też nie będą się bardzo rzucać w oczy. Na klindze wgłębienie ułatwiające otwieranie. Niestety jest ono nieco niefortunnie wykonane (patrz foto), bo wgłębienie na palec znajdujące się na rękojeści, które jednocześnie służy do łatwiejszego dostępu do blokady zasłania nieco ten rowek w ostrzu, ale o dziwo nie przeszkadza to w zauważalny sposób w otwieraniu, a nawet jeszcze mniej w rękawicach, bo krawędź rowka jest dosyć ostra (ale nie rani) i czubek palca bez problemu o niego zahacza i wyciąga ostrze z pomiędzy okładzin.

Herbertz Solingen Hit Aluminium Blue

Ciąłem nim różne kartony, patyki, bez żadnego hardcoru. Spisywał się  w porządku, szybko przestał golić, ale ostrość roboczą zachował, na plus że można go szybko naostrzyć, nawet w terenie, jakąś małą kieszonkową ostrzałką.
Jak na taki masywny nóż, to brakuje mi w nim zbijaka do szyb, ale masywna rękojeść powinna dużo znieść, więc może nie ma takiej potrzeby.

Ogólnie jak na nóż za to na ile jest wyceniony, to jest ok. Wykonanie przyzwoite. Jeżeli ktoś szuka noża za pięć dyszek i wie czego można oczekiwać w tym budżecie, nie powinien rozczarować.

Recenzja i zdjęcia wykonane przez użytkownika „Najfman” i pierwotnie zamieszczone na portalu Knives.pl, zapraszamy do dyskusji.

Pozostałe recenzje znajdziecie w dziale Ostrym Okiem, zapraszamy 🙂

Udostępnij

Author: Ostrym Okiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.