Prezentownik Sharg.pl: klocki Sluban

Udostępnij

Nigdy nie lubiłam gotowych zabawek, takich z którymi nic nie trzeba robić, które nie zostawiają miejsca na kreatywność. Taktyczna Córka ma podobnie. Lubimy zabawki, przy których trzeba „pomyśleć”, złożyć, dopasować do siebie jakieś elementy. Dlatego idealnie sprawdzają się u nas puzzle, czy klocki, które angażują na długie godziny. Uczą koncentracji, a w przypadku klocków, także planowania i przestrzennego spojrzenia na wykonywany projekt. Dziś polecimy św. Mikołajowi, jakie klocki kupić w prezencie, by dzieci bawiły się i rozwijały jednocześnie. 

Legenda klocków na cztery litery

Wszyscy wiemy, o jakie klocki chodzi. Sama miałam je kiedy byłam dzieckiem i zaczynała od nich Taktyczna Córka. Wszyscy wiemy też, jak wysoka jest ich cena. Niestety, w dużej mierze płacimy tu właśnie za ciąg tych czterech literek. 

A teraz uwaga! 

test

Istnieją klocki, które są bardzo podobne i w dodatku kompatybilne z tymi proponowanymi przez znanych producentów. I w zdecydowanie bardziej przystępnej cenie 🙂 

Klocki Sluban

Firma produkująca klocki Sluban istnieje od 2004. Jeśli chodzi o jakość klocków należy nadmienić że powierzchnia klocków jest prosta, montaż nie stanowi problemu, chyba że elementy są malutkie, ale wtedy przyda się pomoc kogoś dorosłego. 🙂 Co ważne,  kolorystyka klocków jest żywa a użyte barwniki dobrej jakości.

Zestawy Sluban są zróżnicowane, a do tego stale pojawiają się nowe. Warto pamiętać o tym, że z jednego zestawu można wykonać jeden wzór. Są też odpowiednio pakowane, co było istotne dla firmy już od samego początku jej działalności. Sposób pakowania produktu jest na tyle przemyślany, że bez trudu odnajdujemy serię, która nas interesuje. Opakowania są sztywne przez co zawartość nie ulega zniszczeniu.

Czemu stawiam na klocki?  

Zabawa klockami ma same zalety:

  • Rozwija zdolności manualne – a więc przygotowuje do nauki pisania
  • Ćwiczy koncentrację
  • Poprawia koordynację wzrokową
  • Rozwija wyobraźnię
  • Rozwija kreatywność
  • Wspólne budowanie z klocków z rodzicami czy innymi dziećmi uczy dzielenia się i współdziałania

Różnorodność klocków

Jak już wspomniałam, klocki są bardzo różnorodne. Pośród zestawów znajdziemy m.in robota, dziewczynkę na koniu, helikopter, czy wóz strażacki. Klocki Sluban Fire mała ciężarówka strażacka (M38-B0276), to idealny prezent dla miłośników pracy strażaka. Zawierający 133 elementy zestaw jest oceniany jako łatwy do złożenia. Zapakowany w pudełko o wymiarach 23.7 x 14.1 x 4.5 cm. Klocki wykonano z tworzywa ABS, producent dołącza czytelną obrazkową instrukcję składania.

Jak można się nim bawić?

Wyobraźmy sobie taką sytuację…dzieje się źle. Wybucha pożar, a nasza ekip musi go ugasić. I nie, wóz wcale nie jest za mały. Wyjeżdżanie na każdą akcję wielkim wozem bojowym jest mało rozsądne. Czasem wystarczy odpowiednio wyposażony furgon, by opanować sytuację. Dokładnie taki, jaki mamy składać. W zestawie znajduje się jeden bardzo sprawny strażak, który bez problemu poradzi sobie z każdą opresją. To co, będziemy się nim bawić pod choinką? 

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.