Idziemy do szkoły z idealnym plecakiem na plecach!

Udostępnij

Koniec wakacji dla rodzin z dziećmi zazwyczaj oznacza zakupy wszelkich potrzebnych akcesoriów. A jest tego trochę. Zeszyty, plasteliny, farby, długopisy, ołówki, gumki, temperówki, flamastry, kredki…końca nie widać. 

Przed zakupem wyprawki najlepiej wybrać się do placówki bądź sprawdzić na stronie internetowej szkoły, co dokładnie będzie potrzebne. Można też poczekać do pierwszego zebrania organizacyjnego i poczekać, co do powiedzenia ma wychowawca. My otrzymaliśmy już swoją listę, więc nie pozostaje mi nic innego, niż działanie. Co musimy wybrać? Zaczynamy od plecaka!

Dobry plecak to podstawa!

To w czym nasze dziecko nosi podręczniki i przybory szkolne, jest niezwykle istotne. Z każdym rokiem plecaki robią się coraz cięższe, dlatego warto zadbać o to, by plecak był odpowiednio wyprofilowany, by jak najmniej obciążać nasz kręgosłup. 

Patrzmy na plecaki lub tornistry, które  posiadają ergonomiczne plecy, odblaski oraz bardzo wytrzymałe, stabilne, wzmocnione dno. Tornistry dla młodszych uczniów (a ja w tym roku mam na stanie uczennicę zerówki) ważą zazwyczaj ok. 1kg. Waga i wyprofilowanie ma wpływ na to, by dziecko zachowało odpowiednią postawę. 

Pamiętajmy, że wielkość tornistra trzeba dopasować do wzrostu i budowy ciała dziecka: “Górna krawędź plecaka lub tornistra nie powinna sięgać wyżej niż szyja, a dolna powinna kończyć się nie dalej niż linia pleców. Natomiast szerokość powinna być równa z rozstawem ramionom dziecka”. Całkiem skomplikowanie to brzmi, ale uwierzcie mi, że dzieci wiedzą, o co chodzi. Po prostu dzieci dadzą nam znać, czy w przypadku określonego plecaka lub tornistra, jest im wygodnie

Plecak Pentagon 

Artemis, to ultralekki, plecak greckiej marki Pentagon o pojemności 22.5 litra, wykonany z wytrzymałego, wodoodpornego 100% poliestru. Sprawdza się jako plecak do pracy lub do szkoły, na wycieczkę rowerową albo jednodniowy wypad poza miasto.

Materiał, z którego wykonano plecak, to 100% poliester 600D. Zapięcie plecaka, to wysokiej jakości zamki YKK®. Całość wyposażona została w klamry i akcesoria DuraFlex®. Jeśli chodzi o kieszenie, plecak posiada: główną kieszeń cargo, wewnętrzną kieszeń z przeznaczeniem na laptopa, a także kolejną kieszeń wewnętrzną dedykowaną przenoszeniu przyborów toaletowych. Jest jeszcze jedna kieszeń, zewnętrzna, gdzie idealnie zmieści się piórnik z przyborami piśmiennymi lub pojemnik na kanapki 🙂

 

Przy zakupie plecaka (lub tornistra) trzeba pamiętać, że będzie on codziennym elementem życia naszego dziecka przez najbliższe miesiące, a czasem lata. Dlatego ważne jest, by uszanować poczucie estetyki u naszych milusińskich. Podoba się im jednorożec, a Wy wolicie lamę? Trudno, lama może być za rok. Bo ważne, żeby plecak podobał się nie tylko nam, ale również naszemu dziecku

Papiernicza przyjemność

Powiem Wam, że dla mnie te szkolne zakupy, to sama przyjemność. Nie kieruję się jedynie ceną, ale przede wszystkim jakością produktów, jak i aspektem estetycznym. W przypadku plecaka, najważniejsze jest to, by wytrzymał więcej niż jeden rok szkolny. Pamiętajcie, że szkoła prawie zawsze oznacza dla dziecka stres, w mniejszym lub większym stopniu. Jeśli możemy ułatwić im ten start, pozwolić wybierać kolor plecaka, czy kształt piórnika, to zbudujemy początek pozytywnego nastawienia. A to niezwykle istotne. 

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.