Weekendowe zabawy Taktycznej Mamy

Udostępnij

Weekendy w Naszym domu zwykle są bardzo kreatywne. Lubimy tworzyć i bawić się bardziej artystycznie.  Fakt jest taki, że często wyszukuję przeróżnych zabawek i aktywności dla Taktycznej Córki. A trochę tego jest:obecnie mamy olbrzymi dostęp do przeróżnych dziecięcych zabawek, które tańczą, grają, śpiewają, świecą […]. W takim dobrobycie bardzo łatwo się pogubić, dlatego powinniśmy zadać sobie pytanie: Czego tak naprawdę pragną nasze dzieci?”.

Wspólne tworzenie

Taktyczna Córka chce się dobrze bawić, najlepiej z Mamą. No to wymyślam, co będzie kreatywne, twórcze i jeszcze nam nieznane. 

test

Znalazłam coś co łączy w sobie naszą pasję do tworzenia i spędzania czasu razem. Długopis 3D. To coś fantastycznego.

Jak działa? Do długopisu wkłada się wkład – filament w wybranym kolorze. Po pewnym czasie filament nagrzewa się i można nim rysować. Po kilku sekundach, gdy praca wyschnie, odrywamy go od kartki i możemy się cieszyć tym, co stworzyliśmy! 

 

 

O co w tych chodzi

To urządzenie, to nic innego, jak długopis z miejscem na wkład. Za jego pomocą możemy stworzyć  figury i obrazy i kształty w dowolnych kombinacjach, wszystko zależy od tego, co mamy w głowie!

 

Jak podaje producent: „długopis sprawi radość zarówno dzieciom jak i dorosłym. Jest to gadżet, którym za każdym razem wyczarujesz fantastyczne figury przestrzenne. Zachęca do kreatywnego tworzenia. Z długopisem 3D nigdy nie znudzisz się zabawą. Urządzenie jest bardzo proste w użyciu. Wystarczy podłączyć do zasilania, wybrać rodzaj filamentu oraz dobrać temperaturę i po kilku chwilach można rozpocząć tworzenie dowolnych konstrukcji”. 

Wspólny czas

Dla mnie nie ma niczego cenniejszego. Ale żeby nie było, że się wymądrzam, specjaliści twierdzą, że: „czas spędzony z rodzicem daje dzieciom pewność, że są kochane, wysłuchane, potrzebne i ważne. Wiedzą, że w pobliżu są rodzice, zawsze gotowi ich wysłuchać, dzięki czemu czują się bezpieczne.

 

 

Wspólna zabawa to po prostu radość z bycia razem. Warto zadbać o to, aby ten wspólny czas był tylko dla nas, bez grającego w tle telewizora, odbierania smsów i rozmów, sprawdzania co chwilę powiadomień w telefonie. Pamiętajmy, że tyle ile damy naszym dzieciom w ich dzieciństwie, z pewnością zwróci się w niedalekiej przyszłości. Dzieci są uważnymi obserwatorami, a to właśnie rodzice stanowią dla nich pierwszy wzór dorosłego człowieka. ” 

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.