Wakacje z Taktyczną Mamą: Interaktywne Muzeum Flipperów

Kojarzycie Pac-Mana? No wiadomo, że tak. A lubicie gry? Domyślam się, że nawet jeśli nie jesteście wielkimi entuzjastami, od czasu do czasu zdarza się Wam w coś zagrać. A jeśli z nostalgią wspominacie dawne gry, koniecznie musicie odwiedzić warszawskie Interaktywne Muzeum Flipperów „Pinball Station”.

Zagrajmy razem

Wystarczy dotrzeć do centrum Warszawy. Kiedy znajdziesz muzeum usytuowane niedaleko ~Ronda Daszyńskiego, wchodzisz, płacisz raz i możesz grać cały dzień. Jeśli potrzebujesz zjeść, w okolicy znajdziesz bardzo skacze restauracje. Po posiłku swobodnie możesz wrócić do grania 🙂

Co tam znajdziesz? Będziesz mógł “cieszyć się grą na zabytkowych flipperach, takich jak: Twilight Zone, FunHouse, Terminator 2, Dirty Harry, Batman Forever, X Files, Star Trek, Lethal Weapon 3, The Addams Family, Road Show czy grach arcade: Mortal Kombat(1,2,3,4), Pac Man, Galaxian, Street Fighter, Metal Slug, i mnóstwo strzelanek oraz kierownice”.

Taktyczne Wrażenia

Wiecie co mi się w tym podoba? Taktyczna Córka stwierdziła, że kiedyś gry były fajniejsze niż kiedyś! Może grafika jakaś taka dziwna, ale dla niej to wszystko było “nowe”, mniej elektroniczne. No i same flippery! To istne cudeńka. Był mój kochany Indiana Jones, ale miłośnicy seriali współczesnych, także znajdą coś dla siebie – flipper Stranger Things cieszy się bardzo dużą popularnością. 🙂 W moim przypadku wygrał Indiana, bo żeby kulka wystrzeliła w górę, należało wcisnąć spust pistoletu, a nie zwykły przycisk! Czad!

Muzeum o sobie

Jak mówią właściciele: “To innowacyjne połączenie rozrywki i historii pierwszych maszyn do gier. W naszej pracy skupiamy się na rozpowszechnianiu, dawno zapomnianej, kultury flipperowej. Szczególnie ważne dla nas jest pokazanie młodemu pokoleniu jak wiele radości można czerpać z gry na klasycznym pinball’u oraz jak spędzali młodość ich rodzice i dziadkowie. Zachęcamy też dorosłych do spędzania czasu wśród tych oldschoolowych maszyn, odrobiny relaksu i powrotu do najlepszych wspomnieć z nimi związanymi. Pinball Station, pełne kolorów i pozytywnej energii, przyciąga całe rodziny, turystów, grupy zorganizowane i wycieczki szkolne. Zapraszamy ludzi, w każdym wieku, do spędzenia niesamowitego dnia w naszym Muzeum”.

Rodzinne granie

Wizyta w muzeum pokazała Taktycznej Córce, że gry były od zawsze a ja wbrew pozorom nie żyłam wtedy, kiedy żyły dinozaury. To też odczarowanie mitu, że gry są złe. Nie są a elektronika jest częścią życia naszych dzieci. Nie wyeliminujemy tego aspektu, ale możemy uczyć umiaru i pokazywać różne “alternatywy” grania. W związku tym, zapraszam do Muzeum Flipperów!