ALPHA – W sam raz na pierwszy raz

Udostępnij

Zawsze chciałam sobie postrzelać

Jestem miłośniczką polskich filmów akcji, “Psy” uwielbiam na tyle, że już właściwie większość dialogów znam na pamięć. I wcale się nie dziwię, że Bogusław Linda był bożyszczem kobiet, kiedy ten film (i jeszcze “Sara” chociażby) miał swoje pięć minut. Chyba większość spośród widzów filmów akcji, myślała sobie, jak to jest właściwie mieć w ręku broń. Nie żebym popierała strzelanie do ludzi, żebyśmy się dobrze zrozumieli. Zawsze chciałam pójść na strzelnicę i spróbować jak to jest, postrzelać do tej biało-czarnej tarczy tak po prostu, w ramach strzelectwa sportowego. Ale trochę mi wstyd, bo na broni wcale się nie znam, a nie chcę wyjść na głupią blondynkę. 

Czemu właściwie chciałabym postrzelać? Żeby sprawdzić swoje możliwości, czy jestem w stanie na tyle się skoncentrować, by trafić w cel. Poza tym, strzelectwo sportowe to przedewszystkim kontynuowanie tradycji strzeleckiej, która posiada w Polsce wielowiekowe dziedzictwo.  

W sam raz na pierwszy raz

Okazuje się jednak, że być może na strzelnicę się wybiorę, bowiem firma Sharg wprowadziła do sprzedaży kolejną, interesującą nowość – wiatrówkę STRIKER ALPHA, która stanowi doskonały wybór dla tych, którzy stawiają w strzelectwie swoje pierwsze kroki. To lekki i nowoczesny karabin pneumatyczny firmy Hatsan Arms, który zapewnia Ci doskonałą funkcjonalność w przystępnej cenie. Dodatkowo otrzymasz Certyfikat Limitu Energii 17 J, który stwierdza zgodność cech produktu, a tym samym legalność wiatrówki z polskimi przepisami.

 

Zapamiętaj!

Legalnie sprowadzane na rynek polski wiatrówki posiadają wygrawerowany adres strony internetowej www.sharg.pl, czyli wyłącznego dystrybutora firmy Sharg.

Technicznie rzecz ujmując

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną produktu, możemy dowiedzieć się, że

  • Lufa – lufa Hatsan Arms o długości 15.6″ (396 mm). To ważne dane, bowiem jakość wykonania luf ma ogromny wpływ na celność i strzelanie na długich dystansach, jest jednym z najważniejszych elementów każdej broni. 
  • Osada – wykonana z wytrzymałego polimeru w kolorze czarnym. Ryflowanie na chwycie oraz w środkowej części łoża zapewnia pewność chwytu. Profilowana poduszka policzkowa typu Monte Carlo ułatwia złożenie się do strzału jak i celowanie. Kolbę przystosowano dla osób prawo jak i leworęcznych. 
  • Szyna montażowa11 mm – pozwala na montaż dowolnego celownika optycznego. Stoper absorbujący odrzut po oddanym strzale zapobiega przemieszczaniu się celownika optycznego wzdłuż szyny oraz jego rozkalibrowaniu.
  • Bezpiecznikautomatyczny & manualny, umieszczony w tylnej części cylindra wiatrówki chroni przed oddaniem niekontrolowanego strzału. Każdorazowe naciągnięcie sprężyny powoduje automatyczne jego zadziałanie.

Gwarancja bezpieczeństwa i komfortu

Jak już wspominałam, nie znam się na broni i na strzelectwie w sensie ogólnym. Dlatego priorytetową dla mnie kwestią, jest bezpieczeństwo. W opisywanym modelu położono szczególnie duży nacisk na to zagadnienie, dlatego też prezentowana wiatrówka STRIKER ALPHA posiada szereg rozwiązań z zakresu komfortu i bezpieczeństwa: 

  • Anti Bear-Trap Safety, zabezpiecza przed przedwczesnym zwolnieniem sprężyny podczas naciągania, chroni tym samym przed urazami dłoni lub palców. 
  • TruGlo – kontrastujące światłowodowe przyrządy celownicze z włókna szklanego. Pozwalają na precyzyjne oddanie strzału również przy słabym oświetleniu. Muszka – czerwona, szczerbinka – zielona z możliwością regulacji w pionie jak i poziomie. 
  • Bezpiecznik – automatyczny & manualny zapobiega przypadkowemu oddaniu strzału*.

*informacje pochodzą ze strony: www.sharg.pl

Taktyczna Mama jest pod wrażeniem

Przyznam, że ta wiatrówka na prawdę mnie zainteresowała. To model wyjątkowo lekki, w dodatku ze skróconą kolbą, dzięki czemu kobietom wygodniej z niej korzystać. Zresztą nie tylko im, sprawdzi się też u osób niższego wzrostu, czy u młodzieży, która wykazuje zainteresowanie tematyką strzelectwa sportowego. Czuję, że ten model przybliża mnie do wcielenia w życie pomysłu z wizytą na strzelnicy! Zachęcam do zapoznania się z wiatrówką STRIKER ALPHA wszystkich tych, którzy chcą ale nie wiedzą, czy dadzą radę. Z tym sprzętem na pewno traficie w same dziesiątki!

Wiatrówka karabin Hatsan (STRIKER ALPHA)

Zdjęcie 1 z 5

https://sharg.pl/product-pol-111604-Wiatrowka-karabin-Hatsan-STRIKER-ALPHA.html

Wpis powstał we współpracy z firmą Sharg.pl

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.