Taktyczna Mama i Książki na Dzień Dziecka: Detektyw Pozytywka

Udostępnij

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. W dobie obecnego dobrobytu i dostępności do tak różnorodnych zabawek, czasami ciężko jest wybrać coś, z czego nasze pociechy na prawdę się ucieszą. W takiej sytuacji zawsze stawiam na książki, dlatego dziś przedstawiam Wam hit ostatnich miesięcy, czyli przygody Detektywa Pozytywki

Detektyw Pozytywka

Wyobraźcie sobie książkę, która koncentruje uwagę dziecka. Musi ono słuchać czytanej przez nas opowieści bardzo dokładnie, po to by odgadnąć rozwiązanie detektywistycznej zagadki. Jak podaje wydawnictwo: “Detektyw Pozytywka jest nie lada specjalistą od zagadek kryminalnych. Prowadzi agencję detektywistyczną ”Różowe Okulary”, która mieści się na poddaszu starej, kilkupiętrowej kamienicy. Pomieszczenie, w którym pracuje Pozytywka, jest niewielkie, mieści się w nim zaledwie malutki stolik z namalowaną na wierzchu szachownicą, dwa składane taborety wędkarskie, stojący na parapecie kaktus oraz elektryczny czajnik, w którym już od dłuższego czasu detektywowi nie udaje się zagotować wody. W pokoiku pozostaje jeszcze odrobina miejsca dla Pozytywki, ale żaden interesant już się tu nie wepchnie, no chyba że jest to dziecko, a detektyw wciągnie brzuch.

test

Dzieci są najczęstszymi klientami detektywa. Dorośli uważają go raczej za nieszkodliwego dziwaka (jedyną bronią, jaką posiada, jest kaktus), dzieci natomiast traktują Pozytywkę niezwykle poważnie. Zgłaszają się więc do niego ze swoimi ogromnymi zmartwieniami i liczą na pomoc w rozwiązaniu kryminalnych zagadek. Na przykład gdy Zuzi zaginęły jej ulubione skarpetki w delfiny, przybiega zapłakana na poddasze do agencji ”Różowe Okulary” po pomoc. Oczywiście, detektyw Pozytywka stanie na wysokości zadania, rozwiązując zagadkę. Swoją fachową pomocą służył będzie także wówczas, gdy nieznany sprawca przebije dmuchaną piłkę. To również ON odkryje, jak to się stało, że wazon z wodą stojący na balkonie w mroźną noc, został roztrzaskany na drobne kawałki” . 

Pozytywny Pozytywka

Książka autorstwa Grzegorza Kasdepke zyskała ogromną popularność i stałą się także szkolną lekturą. Odkrywają ją coraz to nowsi czytelnicy, ceniąc jej humoru także treść i język dopasowane do wieku odbiorcy. To lektura w sam raz na wakacje! 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.