Tajna lista Google

Udostępnij
Dziś udało nam się odbyć ciekawą rozmowę z pracownicą działu reklamy Google. Otóż notorycznie blokowane są nasze reklamy, zapewne z uwagi na specyfikę naszego towaru, jesteśmy tego świadomi i nie spędza nam to snu z powiek. Wszystko było by dobrze, gdyby nie fakt, że po wpisaniu frazy Noże Spyderco, w wynikach wyszukiwania pojawia się taki obrazek.

Czyli jednak można. Dzwonimy,aby zorientować się, jak to jest możliwe, że my nie możemy, a inni mogą. Rozmowę zreferuję w dużym skrócie, ponieważ obfitowała we sytuacje typu „białe jest czarne, a czarne jest białe” w wykonaniu konsultantki Google.  Dowiadujemy się od pani, że Spyderco z reklamy to są noże taktyczne. Rzuciliśmy się do komputerów, aby sprawdzić w wytycznych Google jakie noże można reklamować. Odpowiedź zawiera się w jednym słowie: KUCHENNE. Na pytanie, czy noże taktyczne należą do kategorii noży kuchennych, pani nie potrafiła nam odpowiedzieć. Nie potrafiła tez odpowiedzieć na pytanie, czy jak nazwiemy Nóż Glocka taktycznym, to będziemy mogli go reklamować. Po bardzo długich podchodach i przepychankach słownych, bezcelowych bitwach na definicje, pani przyznała, że nóż taktyczny nie jest ani nożem automatycznym, ani sprężynowym, ani motylkiem, ani sztyletem, ani nożem półsprężynowym, ani nożem do rzucania, ani nożem wojskowym, ani nożem bojowym, ani nożem do walki. Nie jest także nożem kuchennym. Dlaczego pojawiają się jego reklamy, choć nie powinny, pani nie potrafiła odpowiedzieć. Zaproponowała nam robienie rzutów ekranu i wysyłanie do ich działu odpowiedzialnego za weryfikację, czyli postawę obywatelską, dawniej nazywaną donosicielstwem. Lekko zdezorientowani zapytaliśmy się, czy pałki teleskopowe są bombami, ponieważ nie ma ich na liście przedmiotów zakazanych, a nasze reklamy są również blokowane. Oczywiście reklamy konkurencji są widoczne.

Beczka śmiechu się zrobiła, bo pani przyciśnięta do muru zdradziła nam, że Google ma własną UTAJNIONĄ listę produktów zakazanych, z której korzysta. To by wyjaśniało dlaczego nasze reklamy się nie pojawiają, ale nie wyjaśnia, dlaczego pojawiają się reklamy konkurencji. Oczywiście tajna lista jest tak bardzo tajna, że nie możemy dostać jej na maila. Nie może nawet być odczytana przez telefon. W moim poczuciu tajna lista jest tylko próba ucieczki od kłopotliwego klienta. „Niech państwo nie zwracają uwagi na wytyczne ze strony internetowej, bo my mamy swoją tajną listę” i chciało by się dopowiedzieć  i co nam zrobicie? Kto by się spodziewał, że w Google tak bardzo lubią Bareję…
Udostępnij

Author: Sharg.pl

Firma Sharg działa na rynku od 1991 roku. Zdobyła ogromne doświadczenie i zaufanie wśród klientów. Priorytetem firmy Sharg jest dostarczanie najwyższej jakości towarów bezpośrednio od producentów. Sharg to miejsce dla pasjonatów artykułów taktycznych i outdoorowych, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy interesujesz się tą tematyką i potrzebujesz broni na zawody strzeleckie, czy też liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo i szukasz gazów pieprzowych, dzięki którym poczujesz się pewnie. W swojej ofercie posiadamy produkty znanych i cenionych na rynku producentów, którzy na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań. Sharg to przemyślana i dopracowana oferta skierowana do wymagającego klienta. W firmie Sharg praca wynika z pasji a nie z obowiązku, co sprawia, że właśnie tutaj artykuły militarne nabierają nowego wymiaru. Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych. Życzymy udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.