Rozświetl sobie drogę: Latarka Klarus HL1.

Udostępnij

Latarki są niezbędne, niewątpliwie takim niezdarom jak mnie. Przydają się na działce i bezsprzecznie na górskich wyprawach czy spacerach po francuskich górach (wiem, bo sprawdziłam!). Przy wyborze latarki warto poświęcić. chwilę na zapoznanie się ze specyfikacjami różnych producentów. Jeśli szukacie latarki czołowej, zapraszam do lektury! 

Latarka czołowa

To tak zwana czołówka, będąca bardzo dobrym źródłem światła. Latarki tego rodzaju są często wybierane m.in. przez turystów, wspinaczy, biegaczy czy rowerzystów. Jak sama nazwa wskazuje, cechą charakterystyczną tych latarek, jest możliwość noszenia ich na głowie. 

Zanim kupisz

Przed zakupem na pewno sprawdź jakość sprzętu. Warto zwrócić uwagę między innymi na funkcjonalność konstrukcji, zasilanie, jakość i moc diody. Ważna jest odpowiednia wytrzymałość, bezsprzecznie na wstrząsy, czy upadki i bezsprzecznie: na wilgoć. Odpowiednia latarka czołowa powinna gwarantować bezproblemowe użycie, niezależne od warunków zewnętrznych. 

test

 

 

Klarus

Firma Klarus specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości sprzętu oświetleniowego i zasilającego. Produkty Klarus cechuje niezwykła trwałość oraz wybitna jakość wykonania co daje gwarancję użytkowania przez wiele lat.

Klarus HL1, lekka, inteligentna, wyposażona we wbudowany akumulator i trzy diody LED. Zaawansowana technicznie latarka czołowa o jasności 1200 lumenów i zasięgu 125 metrów.

Wyjątkowość cech HL1

Latarka składa się z kilku bardzo istotnych elementów: m.in z odbłyśnika – typu SMO (smooth = gładki), wykonanego z polerowanego aluminium zapewnia duży perfekcyjny pierścień zewnętrzny, wewnątrz którego znajduje idealnie okrągły intensywnie świecący środek. 

Korpus latarki wykonany jest z anodyzowanego aluminium w kolorze czarnymLatarka spełnia wymogi szczelności wg normy IPX6. Ramka do mocowania taśmy pozwala na odchylenie latarki w zakresie 180 stopni. Dzięki szerokim możliwościom regulacji zapewniają one dopasowanie do każdej głowy czy hełmu. 

Źródło mocy

Latarka zasilana  jest akumulatorem Li-ion 18650 o pojemności 2600 mAh lub dwóch akumulatorów RCR123. Niewątpliwie, sercem tej latarki jest wysokowydajna dioda LEDwspomagana diodą White LED i RED LEDRED LED – przydaję się we wszystkich okolicznościach gdy nie chcemy stracić akomodacji oka do ciemności, przy obserwacji przyrody czy nocnej fotografii. Latarka posiada aż dziesięć trybów pracy dla wszystkich diod zmienianych dużymi i wygodnymi przyciskami.

Podsumowując, Klarus HL1 jest w mojej ocenie jedną z najlepszych latarek czołowych na rynku, ze względu na swoją funkcjonalność, jakość i design!

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.