Remington Remington 1858 New Model Army 0.44 by Pietta Firearms

Udostępnij
Remington 1858 New Model Army 0.44 był produkowany w latach 1863-1875 i szacuje się, że fabrykę opuściło około 122,000 egzemplarzy tego modelu. Posiadał pierwszy na świecie tzw. zamknięty szkielet (jednoczęściowy szkielet otaczał bęben z nabojami), co czyniło go bardziej niezawodnym od współczesnych mu rewolwerów Colta, w które miały szkielet otwarty. Zamknięty szkielet zapewniał też większą sztywność konstrukcji. Kolejną zaletą była możliwość wyjęcia całego bębna i założenia nowego, już załadowanego.
Remington 1858
Remington Model 1858 był ulubiona bronią Williama F. „Buffalo Billa” Cody’iego. Egzemplarz tej broni, należący do Willa, można zobaczyć w siedzibie Remington Arms Company, wraz z odręcznie napisaną przez niego notką o treści: „Ten stary rewolwer Remingtona nosiłem i używałem przez wiele lat, w wojnach z Indianami i do zabijania bizonów. I nigdy mnie nie zawiódł.„ Warto podkreślić, że Bufallo Bill był tak przywiązany do swojej broni, że używał jej nawet po pojawianiu się nowocześniejszych rewolwerów na nabój zespolony. Źródeł tego przywiązania można upatrywać w dużej celności i mocy obalającej tego rewolweru. Pociski wystrzelone z Remingtona 1858 były zdolne, w zależności od ilości i jakości użytego prochu, do osiągnięcia znacznych prędkości wylotowych, od 168 do 393 i więcej metrów na sekundę. Dla porównania prędkość początkowa pocisku wystrzelonego z pistoletu P-64, wynosi 305 metrów na sekundę.

 

Replika wykonana przez Pietta Firearms

 

Od 50 lat Pietta Fierarms produkuje repliki XIX wiecznych rewolwerów. Dzięki pracy wykwalifikowanych włoskich rzemieślników jest możliwe posiadanie broni, która wystąpiła w takich hollywoodzkich produkcjach jak: Droga olbrzymów, Niesamowity jeździec (doskonale widać, jak postać grana przez Clinta Eastwooda wymienia bęben na nowy), Dobry, zły i brzydki oraz Przeminęło z wiatrem (Scarlett strzela w twarz dezerterowi na schodach Tary) .
Remington New Model Army 1858, sześciostrzałowy kapiszonowy rewolwer czarnoprochowy ładowany odprzodowo z ramą stalową zamkniętą oksydowaną na czarno. Produkowany w dwóch kalibrach, kal. 36 dla marynarki – model Navy oraz w kal. 44 dla armii – model Army.
Remington 1858 był pierwszym rewolwerem produkowanym z tzw. szkieletem zamkniętym. Lufa wkręcana w szkielet. Bęben cylindryczny z prostokątnymi wycięciami dla zatrzasku bębna, szkielet stalowy, wykończenie szkieletu czarne. Okładki chwytu wykonano z drewna orzechowego. Kabłąk spustowy wykonany z mosiądzu. Mechanizm naciągania języka spustowego umożliwia dwie pozycje: pół napiętą przeznaczoną do zakładania kapiszonów na kominki oraz napiętą w celu oddania strzału. Rewolwer wyposażony jest w pobojczyk dźwigniowy (stempel) umieszczony zawiasowo pod lufą broni. Pobojczyk przeznaczony jest do dociskania kul ołowianych w komorach bębenka.
Wykonaniu broni nie można nic zarzucić, elementy są ze sobą doskonale spasowane, nic nie klekoce, nie ma na niepotrzebnych luzów i szczelin. W internecie można znaleźć informację, że repliki wykonywane przez Pietta Firearms, maję w stosunku do oryginalnego Remingtona powiększoną rękojeść. Spowodowane jest to dostosowaniem broni do rozmiaru dłoni współczesnych użytkowników.
Dane techniczne:
Nazwa: 1858 Remington New Model Army
Wykończenie: Black
Kaliber: .44
Typ zamka: Kapiszonowy
Bęben: 6-cio komorowy
Mechanizm spustowy: SA (single action)
Rodzaj ramy : Zamknięta stalowa
Rękojeść: Drewno orzechowe
Kształt lufy: Oktagonalna
Długość całkowita ( mm / in ): 370.84 / 14.6
Długość lufy      ( mm / in ): 233.20 /  8.0
Wysokość          ( mm / in ): 125.00 / 4.92
Szerokość         ( mm / in ):  51.00 / 2.01
Skok gwintu: 1:30″
Waga               ( g / oz ): 1250.0 / 44.09
Producent: Pietta, Włochy
W Polsce posiadanie broni czarnoprochowej ładowanej amunicją rozdzielnego ładowania, wyprodukowanej przed 1885 r. lub jej repliki, a także pocisków, kapiszonów, czarnego prochu, jest legalne i nie jest konieczne posiadanie zezwolenia na tego typu broń.
Udostępnij

Author: Sharg.pl

Firma Sharg działa na rynku od 1991 roku. Zdobyła ogromne doświadczenie i zaufanie wśród klientów. Priorytetem firmy Sharg jest dostarczanie najwyższej jakości towarów bezpośrednio od producentów. Sharg to miejsce dla pasjonatów artykułów taktycznych i outdoorowych, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy interesujesz się tą tematyką i potrzebujesz broni na zawody strzeleckie, czy też liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo i szukasz gazów pieprzowych, dzięki którym poczujesz się pewnie. W swojej ofercie posiadamy produkty znanych i cenionych na rynku producentów, którzy na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań. Sharg to przemyślana i dopracowana oferta skierowana do wymagającego klienta. W firmie Sharg praca wynika z pasji a nie z obowiązku, co sprawia, że właśnie tutaj artykuły militarne nabierają nowego wymiaru. Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych. Życzymy udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.