Pomysł na weekend – malowanie u Taktycznej Mamy

Udostępnij

Piątek, czyli zapowiedź weekendu. Jeśli nie macie zintensyfikowanych planów i szukacie dla siebie jakiegoś ciekawego zajęcia, polecam samodzielne ozdabianie i malowanie naczyń.

Trochę mądrości

Jak mówią mądrzejsi ode mnie: „Rysowanie, malowanie, lepienie, wycinanie i inne zabawy plastyczne nie tylko rozwijają poznawczo (wzmacniają pamięć, koncentrację, spostrzegawczość, uwagę) i manualnie (dziecko ćwiczy „rączkę”, wypracowuje prawidłowy chwyt oraz koordynację ręka – oko, tak ważną później przy nauce pisania). Przede wszystkim są dla dziecka okazją do swobodnej twórczości i uczą je, jak korzystać z wyobraźni – zasobu, którego małe dzieci mają pod dostatkiem.” – źródło. 

Należy więc umożliwić dziecku ten rozwój. Poza malowaniem na zwyklej kartce, warto pokazywać najmłodszym różne techniki tworzenia, w tym malowania, pozwolić im tworzyć przedmioty użytkowe, a nie tylko obrazki na lodówkę. Stąd też mój pomysł, na zrobienie własnych, kolorowych misek. 

test

 

Lista przyda-się

Potrzebujemy: 

  • białych naczyń (u mnie dwie miseczki)
  • farby do ceramiki (wybrałam pojedyncze kolory, nie cały zestaw, farb jest więcej i wyszło ekonomiczniej)
  • pędzelki
  • podkładka, jeśli zależy Ci, by nie ubrudzić stołu
  • folia bąbelkowa 

Jak malujemy? 

A całkiem prosto. Bierzemy miseczkę i malujemy ją na wybrane kolory. Dla ciekawszego efektu nałożyłyśmy dwie warstwy, przy czym drugą nakładałyśmy przy użyciu folii bąbelkowej. Zostawiamy do wyschnięcia, po czym wypiekamy w piekarniku, zgodnie z instrukcją dołączoną do farb. I mamy własne, nietuzinkowe naczynie. U nas doskonale sprawdzają się jako miejsce do przechowywania naszyjników i pierścionków. Jest to też doskonały pomysł na prezent! 

Zastanawiam się nad dodaniem odrobiny złota, efekt będzie zdecydowanie bardziej interesujący. 

Dodam jeszcze coś ważnego. Warto się ubrudzić. Prawdziwa sztuka musi wynikać z głębi duszy, nie może być ograniczana 🙂 

To co, bierzecie się do roboty? 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.