Pomysł na inny Dzień Dziecka: wyprawa do Alpak

To już zaraz, za chwilę! Już jutro, jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku – Dzień Dziecka. Bez względu na to ile mamy lat, podświadomie wszyscy czekamy na ten dzień, by choć na chwilę poczuć się dziećmi. Jaka jest historia tego dnia? Skąd wywodzi się to święto i jak moim zdaniem warto je celebrować? O tym właśnie będzie dzisiejszy tekst.

Dzień Dziecka w Polsce

Pierwsze odnotowane obchody Dnia Dziecka w Polsce pochodzą z roku 1929. Wówczas święto to związane było z Kościołem Katolickim. O poranku, przed szkołą dzieci i rodzice spotkali się na mszy, a po niej wszyscy szli do szkół, gdzie odbywały się przedstawienia.

Aż do roku 1952 Dzień Dziecka w Polsce obchodzono nieoficjalnie we wrześniu. Następnie datę tą zmieniono na 1 czerwca. Zmiana dotyczyła całego bloku państw socjalistycznych, którego częścią była wówczas Polska.

Dziś polskie dzieci w swoje święto otrzymują prezenty, słodycze i upominki, a na wiele obowiązków, które zobowiązane są wykonywać na co dzień, przymyka się oko.

Inna forma świętowania – alpaki

Współcześnie dzieci przywykły do dostawania wielu prezentów. Często wiele z nich nie docenia nowej zabawki, bo dostają je tak często, że nie stanowi to dla nich szczególnego wydarzenia. Warto przypominać najmłodszym, że formą świętowania ich dnia, może być spacer po lesie, wspólne malowanie, czy wycieczka w ciekawe miejsce.

Byliście kiedyś na spacerze z alpakami? W Warszawie i okolicach, jest trochę miejsc, w których można przytulić się, do tych cudownych zwierzątek. Jakie zalety poza byciem uroczymi, mają alpaki? Na stronie Alpak z Zielonych Traw, umiejscowionych na warszawskiej Białołęce, możemy przeczytać, że alpaki doskonale sprawdzają się w terapii: “Alpakoterapia to forma zooterapii, inaczej animaloterapii. Trzeba czerpać i inspirować się starszymi formami, dogoterapią czy hipoterapią, natomiast tylko ten kto pozna alpaki na własnej skórze dostrzeże ich potencjał, dlatego zapraszam do nas każdego”.

Możesz zaplanować rodzinne spotkanie z alpakami w Przystanku Alpaka: “W ramach rodzinnego spotkania z Alpakami spędzicie urocze chwile w kameralnym gronie na naszym ranczo. Dowiecie się wiele o Alpakach, nakarmicie je, zrobicie sobie z nimi niezapomniane zdjęcia i skorzystacie ze wszelkich uroków Przystanku Alpaka.”

Inna zaleta alpak – terapia

Jak podają na stronie Przystanku Alpaka: “Alpakoterapia to dziedzina animaloterapii – metoda terapeutyczna opierająca się na dobroczynnym, leczniczym wpływie zwierząt na zdrowie i samopoczucie człowieka. Alpakoterapia kierowana jest do dzieci i dorosłych mierzących się z najróżniejszymi dysfunkcjami, zaburzeniami i chorobami”. Jak widać, te futrzaki, mają wiele zalet.

Bądźcie kreatywni. Niekoniecznie musicie lubić alpaki. Możecie iść na wspólny piknik i zaplanować zawody w puszczaniu baniek mydlanych. To cieszy każdego. Znajdźcie po prostu sposób na to, by spędzić ciekawie t0 najszczęśliwsze święto świata.