Pompka ręczna Hatsan – instrukcja obsługi

Udostępnij

Montaż krok po kroku

PRZED PIERWSZYM UŻYCIEM POMPKI RĘCZNEJ
PROSZĘ PRZECZYTAĆ UWAŻNIE INSTRUKCJĘ OBSŁUGI!

Dziękujemy za zakup Pompki Ręcznej Hatsan. Pompki ręczne są najbardziej wygodnym i najtańszym sposobem na ładowanie wiatrówek PCP. Pompki firmy Hatsan, dzięki swoim właściwościom, są łatwiejsze w obsłudze i bardziej trwałe.

  • maksymalne ciśnienie 230 barów
  • ergonomiczna rączka wykonana z materiału syntetycznego
  • wbudowana ochrona przeciwwilgociowa oraz filtr cząsteczkowy, które zatrzymują wilgoć, chroniąc wiatrówkę
  • dodatkowy schowek na części zapasowe lub małe części
  • precyzyjny manometr wbudowany w podstawę pompki, dzięki czemu jest on odporny na uszkodzenia zewnętrzne
  • łatwy demontaż
  • system blokujący, który umożliwia łatwe przenoszenie pompki
  • specjalnie zaprojektowana podstawa z możliwością regulacji
  • w zestawie wąż i złączka

Montaż

Montaż należy wykonać zgodnie z poniższym rysunkiem montażu pompki. Podczas montażu nie należy używać narzędzi. Wystarczy dokręcanie palcami.

Używanie pompki

  1. Podłącz końcówkę do ładowania, występującą w zestawie z wiatrówką, do węża pompki. Upewnij się, że zawór ciśnieniowy jest zamknięty.
  2. Złap rękami za rączkę i połóż stopy na podstawce pompki.
  3. Pompuj powoli, podnosząc rączkę do góry i wciskając ją z powrotem. Kontynuuj pompowanie do momentu uzyskania odpowiedniego ciśnienia w kartuszu wiatrówki.
  4. Kiedy skończysz pompowanie, poluzuj ostrożnie zawór, żeby uwolnić powietrze znajdujące się w wężu. Następnie odepnij wąż od zaworu w kartuszu wiatrówki.

Uwagi i dalsze użytkowanie

  1. Pompkę należy używać jedynie do ładowania wiatrówki PCP. Nie należy jej używać do innych celów. Jeśli to możliwe, pompkę należy używać wyłącznie w miejscach o niskiej wilgotności. Wpływa to korzystnie na użytkowanie pompki.
  2. Nie należy pompować dłużej niż 5 minut. Po każdym pompowaniu należy odczekać 15 minut aż pompka ostygnie. Należy poluzować w tym celu zawór ciśnieniowy, aby usunąć nadmiar gorącego powietrza zalegający w dolnej części pompki. Pozwoli to także na usunięcie nadmiaru wilgoci. Większość wiatrówek PCP można naładować w ciągu 5 minut, więc zwykle wystarczy tylko jedno pompowanie. Każdorazowe podniesienie rączki i jej opuszczenie to jeden cykl. Zaleca się schłodzenie pompki co 50 cykli lub kiedy pręt zrobi się gorący. W przeciwnym razie obniża się żywotność uszczelek i złączeń.
  3. Należy pompować powoli i bez przerw. Po każdym podniesieniu i opuszczeniu rączki odczekaj chwilę (1-2 sekund) aby powietrze drobnymi otworami dostało się do pompki. Pompka działa w obydwu kierunkach, mimo iż większy opór jest wyczuwalny przy opuszczaniu pompki. Należy zatem liczyć również pompowanie, poprzez jej podnoszenie. Należy pompować na całym zakresie wciskania lub wyciskania pompki, jako że największą wydajność pompka osiąga na ostatnich 2-3 cm.
  4. Kiedy pompowanie staje się coraz trudniejsze, należy wykorzystać wagę swojego ciała. Pompowanie staje się szczególnie trudne powyżej wartości 100 barów. Po jej przekroczeniu należy wykorzystać wagę swojego ciała.
  5. Po okresie intensywnego użytkowania pompki, może ona pracować z pewnym oporem. Może to być spowodowane ubytkiem środka smarującego lub poprzednim użytkowaniem takich środków, w efekcie czego zwiększa się kleistość uszczelek i pręta. Z tego powodu zaleca się czyszczenie i ponowne smarowanie pompki. Środek smarujący powinien być nakładany w niewielkich ilościach na pręt (część nr 45), a następnie należy wykonać kilka cykli pompowania. Należy używać wyłącznie smaru na bazie silikonu. Nie należy używać jakichkolwiek innych środków smarujących.
  6. Należy pamiętać o poluzowaniu zawora ciśnieniowego przed odpięciem końcówki od wiatrówki PCP. W przeciwnym razie uszczelki znajdujące się w końcówce i otworze mogą ulec uszkodzeniu. Pomoże to również w odprowadzeniu wilgoci.
  7. Zalecane ciśnienie maksymalne w pompce nie powinno przekroczyć 230 barów. Niemniej jednak bezpieczna wartość ciśnienia może się różnić, w zależności od modelu wiatrówki PCP. Nie należy przekraczać wartości podanej przez producenta wiatrówki PCP. Na przykład maksymalna wartość dla zaworu ciśnieniowego wiatrówki PCP Hatsan AT44 to 200 barów i nie wolno przekraczać tej wartości. Nadmierne ciśnienie w cylindrze pneumatycznym może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, w których wzrasta ryzyko urazów dla użytkownika wiatrówki lub osób stojących w pobliżu. Nie należy również wypełniać cylindra, który jest uszkodzony.
  8. Należy używać pompkę, ustawiając ją na stabilnym, nieśliskim podłożu. Należy również przyjąć odpowiednią pozycję podczas pompowania.
  9. Nie należy zaginać ani spłaszczać węża podczas pompowania. Nie wolno również używać pompki bez manometra.
  10. Nie można używać pompki, gdy stan zdrowia uniemożliwia jej właściwe użytkowanie.
  11. Cząsteczki silikonu, znajdujące się w załączonym filtrze przeciwilgociowym, powinny być wymieniane z częstotliwością zależną od warunków klimatycznych, w których pompka jest używana. W klimacie gorącym i wilgotnym należy wymieniać cząsteczki co 2-3 miesiące. W klimacie charakteryzującym się niską wilgotnością, wystarczy wymieniać je co 4-5 miesięcy. Filtr należy wymienić w całości po dłuższym okresie użytkowania.
  12. Nie należy modyfikować lub dokonywać jakichkolwiek zmian w pompce. Należy zachować jej oryginalną strukturę. Należy zawsze przestrzegać instrukcji obsługi. Wszelkie naprawy wykonane poza fabryką lub autoryzowanym serwisem nie są dozwolone.

Lista części

1. Plastykowa obudowa rączki
2. Filtr
3. Obudowa filtra
4. Główna część filtra
5. Łącznik do mocowania rączki
6. Śruba do mocowania rączki
7. Rączka
8. Części zapasowe
9. Osłona rączki
10. Żel silikonowy
11. Osłona rączki
12. 12*2 Oringi
13. Osłona wlotu powietrza
14. 25*2 oringi
15. Bolec obrotowy
16. Osłona zaworu
17. Oring zaworu
18. 22*2,5 oringi
19. Część główna zaworu
20. 18*2 oringi
21. Prowadnica 1
22. Pręt obrotowy
23. 9*1,5 oringi
24. Prowadnica 3
25. Zawór odpowietrzający
26. 18*2,5 oringi
27. Popychacz zaworu odpowietrzającego
28. Sprężyna zaworu odpowietrzającego
29. Przycisk blokujący
30. Sprężyna przycisku blokującego
31. Manometr
32. Śruba przycisku blokującego
33. Obudowa plastykowa układu odpowietrzania
34. Nakrętka układu odpowietrzania
35. Śruba układu odpowietrzania
36. Wąż elastyczny
37. 6*2 oringi
38. 5,28*7,78 oringi
39. Osłona zaworu odpowietrzającego
40. Nakrętka M8
41. Śruba z nakrętką kulkową
42. Obudowa
43. Podstawa
44. Bolec podstawy
45. Oring zaworu wlotu powietrza
46. Popychacz wlotu powietrza
47. Klip
48. Prowadnica 3
49. Zawór obrotowy
50. Oring zaworu obrotowego
51. Dodatkowa osłona prowadnicy
52. 24*2 oringi
53. 21*2 oringi

Zestaw części zapasowych

A 22*2,5 oringi
B 24*2 oringi
C 6*2 oringi
D Oring zaworu obrotowego
E 4 klucze imbusowe

test

Udostępnij

Author: Sharg.pl

Założona w 1991 roku, firma Sharg cieszy się uznaniem i zaufaniem wśród szerokiego grona klientów. Naszym priorytetem jest dostarczanie produktów najwyższej jakości, bezpośrednio od renomowanych producentów. Dla Kogo Jest Sharg? Jesteśmy miejscem dla wszystkich pasjonatów sprzętu taktycznego i outdoorowego. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym strzelcem, czy po prostu zależy Ci na osobistym bezpieczeństwie, w naszej ofercie znajdziesz produkty, które spełnią Twoje oczekiwania. Oferujemy szeroką gamę artykułów, od broni na zawody strzeleckie po gazy pieprzowe. Nasza Misja W Sharg, praca to dla nas pasja, nie obowiązek. Dzięki temu, artykuły militarne i taktyczne nabierają u nas zupełnie nowego wymiaru. Zapraszamy Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i skorzystania z naszej bogatej oferty. Dla wszelkich pytań, jesteśmy dostępni pod numerem telefonu i adresem e-mail. Życzymy udanych zakupów! Podstawowe informacje: Adres: Aleja Dzieci Polskich 65A, 04-730 Warszawa Kontakt: +48 22 517 34 92 (Detal), +48 22 517 34 90 (Hurt) E-mail: kontakt@sharg.pl Godziny otwarcia Pn-Pt: 9:00-17:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.