Plener dla dorosłych: otwieracz do wina UniQ Orange 

Udostępnij

Lubię lato. Z wiekiem nie minęła mi też miłość do łąk, jezior i lasów. Może namioty przegrywają na rzecz dobrego łóżeczka, ale nadal wypady na łono natury cieszą mnie, jak kiedyś. Uwielbiam wyjazdy z Taktyczną Córką, ale czasem potrzeba mi dorosłych – to miła odmiana od oglądania bajek, grania w uno 3456789 razy dziennie i targania pluszaków w ilości zdecydowanie za dużej. 

Friends trip

Czego potrzeba na krótki wyjazd ze znajomymi, latem, gdzieś w głuszę i łąki? Bluzy, czegoś do spania i dobrego humoru. Tak! Na taki wyjazd jestem w stanie zapakować się w plecak, w którym znajdzie się też miejsce na książkę, tablet do szkicowania i kosmetyki. Czasem biorę też ukulele, bo często wypad na działkę oznacza ognisko i śpiewanie. 

Co może się przydać? 


Korkociąg moi drodzy. Dla kogoś, kto kocha wino tak, jak ja – korkociąg to podstawa. Kiedyś nie zabrałam i skończyło się to nadzwyczaj śmiesznie – wepchałam korek do środka a następnie odcedzałam wino przez sitko i przelewałam je do dzbanka, w którym wcześniej był kompot. Jak nic, potrzeba matką wynalazków. 

test

Zastanawialiście się kiedyś, skąd pochodzi ta nazwa?

Korkociąg (staropol. trybuszon od franc. tire-bouchon lub grajcar, grajcarek) – przyrząd do wyjmowania korków z butelek. W najbardziej podstawowej swej konstrukcji jest to szpikulec skręcony śrubowo, na którego końcu znajduje się uchwyt do wkręcania korkociągu w korek i wyjmowania korka. Dziś słowem trybuszon częściej nazywamy wieloczynnościowy przyrząd zawierający oprócz korkociągu inne narzędzia przydatne przy otwieraniu butelek.

Jeśli masz ze sobą,  Otwieracz do wina Farfalli UniQ Orange (FF UNIQ 2 ORG) możesz cieszyć się imprezą. 

Jak to działa?

UniQ Orange otwieracz do wina. Narzędzie dla miłośników i koneserów win, barmanów. Korkociąg pokryty nieprzywierającą powłoką. Ostrze do obcinania folii. Podwójna dźwignia (double lever) do odkorkowania butelki bez uszkodzenia korka, otwieracz do kapsli.

Polimerowa rękojeść w kolorze pomarańczowym, wykonana z jednego bloku materiału, bez dodatkowych łączeń co gwarantuje niezwykłą trwałość konstrukcji. Narzędzia mocowane bezpośrednio do rękojeści. Profilowanie rękojeści zapewnia wygodny chwyt przy pracy z trybuszonem.

Farfalli DLS – opatentowana konstrukcja podwójnej dźwigni, korek wyciąga się znacznie łatwiej i przy użyciu mniejszej siły 

Korkociąg wykonany został z wysokiej jakości stali węglowej pokrytej czarną powłoką. Z tej samej stali wykonano ząbkowane ostrze służące do obcinania folii powleczone warstwą niklu. W ramieniu służącym za dźwignię ukryto otwieracz do kapsli. Całość jest niezwykle lekka, nie przekraczając 50 g wagi.

Kim jest producent?

Firma Farfalli została założona w czerwcu 1950 r. przez Marino Farfalli, który wcześniej pracował w dużej firmie produkującej sztućce. Początkowo firma produkowała scyzoryki ale w ciągu kilku lat rynek rozszerzył się z Włoch na cały świat; produkcja została zróżnicowana i zaczęto produkować inne artykuły promocyjne, w tym korkociągi kieszonkowe i kelnerskie. Zapotrzebowanie na te towary rosło i w latach 70. produkcja korkociągów stała się główną działalnością firmy. Firma Farfalli zaczęła specjalizować się w tej dziedzinie, badając innowacyjne rozwiązania i nowe modele, a obecnie oferuje szeroki wybór korkociągów, od plastikowych, przez drewniane, po produkty ze stali nierdzewnej. Celem firmy zawsze było dostarczanie produktów o wysokiej jakości i użyteczności. Cel ten osiąga się poprzez stałą kontrolę procesu produkcji, od zakupu i wyboru surowców, poprzez projektowanie matryc, system montażu, aż po wykończenie korkociągu, aby zawsze gwarantować najlepszą jakość produktu końcowego.

 

 

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.