Plastyka na Dzień Babci i Dziadka

Udostępnij

Przed nami wyjątkowe dni – swoje święto będą mieć Babcia i Dziadek, czyli postaci wyjątkowe dla każdego z nas. Zastanawialiście się jednak kiedyś, skąd w kalendarzu wzięły się te święta?

Trochę historii

„W 1964 roku za sprawą tygodnika „Kobieta i Życie” powstał pomysł uczczenia babci. Ideę tą podchwycił i spopularyzował „Tygodnik Poznański” i już w rok później po raz pierwszy nieśmiało, właśnie w Poznaniu, zainaugurowano to święto. I choć stało się to zupełnie przypadkowo, jakby niechcący, to za sprawą Poznania ten uroczy dzień świętujemy w całym kraju.

Jeśli chodzi o Dzień Dziadka jego obchody zaczęły się dopiero w latach 70. od konkursu Telewizji Polskiej na ustalenie daty takiego dnia w kalendarzu. Początkowo Dzień Dziadka miał być obchodzony 30 maja w dniu urodzin Mieczysława Fogga, ale taki termin nie przyjął i później zaczęto go obchodzić bezpośrednio po Dniu Babci. A samo święto do Polski zostało przeniesione prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX wieku i stopniowo stawało się coraz popularniejsze”.

Prezent od serca

Podarunki, które cieszą najbardziej to te wykonane własnoręcznie. W tym roku przychodzimy do Was z pomysłem, na który wpadła Taktyczna Córka – jej dłoń wyglądająca jak kwiatek w doniczce.

Czego potrzebujemy?

  • ramki na zdjęcia
  • papieru kolorowego (u nas papier samoprzylepny)
  • markera do odrysowania dłoni
  • nożyczek
  • flamastra do zrobienia napisu

I działamy!

Już pewnie wiecie, co macie robić – dziecko odrysowuje rączkę, wycina ją i nakleja na kartkę. Przykleja też prostokącik pełniący funkcję doniczki. Razem piszecie dedykację i wkładacie obrazek w ramkę. I przekazujemy dziadkom.

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.