Od finki z rogową rękojeścią do Spyderco.

Udostępnij

Nożami ostatni raz interesowałem się, jak graliśmy z chłopakami w pikuty na podwórku, czyli jakieś 30 lat temu. Jeden z moich kolegów miał finkę z rękojeścią z rogu jakiegoś zwierzaka. Absolutnie wyjątkowy nóż. Piękny. Pamiętam, jak wierciłem ojcu dziurę w brzuchu, żeby kupił mi taki sam. Tato udał się do Centralnej Składnicy Harcerskiej i kupił finkę. Kiedy ją dostałem miałem ochotę wbić mu ją w brzuch, albo podciąć sobie żyły. Niestety nóż był  tak tępy, że mój plan spalił by się na panewce. Pomijając tępość, moja finka miała tandetną plastikową rękojeść z logo ZHP i profil głowni jak nóż kuchenny. Nienawidziłem go. Nie miał w sobie nic  z majestatycznego noża mojego kolegi. Z tamtym nożem w ręku 10 latek mógł poczuć się jak traper, jak Indianin, jak komandos, jak bohater! Z moją finką w ręku, czułem się przy nim jak drużynowy w powiatowym hufcu harcerskim.

Ta historia przypomniała mi się, kiedy zastanawiałem się nad fenomenem noży Spyderco. Trzymając w ręku produkt tej firmy, czujesz się jak bohater. Przeglądając fora fanów tej firmy, można natknąć się na kadry z filmów, w których “grają” noże Spyderco.

 

Teledysk Beastie Boys Sabotage

 
Hannibal 
Strange Days 
 Desperate housewifes

Przyczyn popularności tych noży upatruję w ich oryginalnym designie, który sprawia, że nie można pomylić ich z żadnym innym ostrzem. Można śmiało stwierdzić, że Spyderco stało się ikoniczne. Jeśli w scenariuszu jest postać z nożem i ma być badass – to na pewno dostanie do ręki jakiś nóż z szerokiej oferty Spyderco. Po prostu jest w nich jakiś nieuchwytny czynnik, który sprawia, że osoba trzymająca w ręku to ostrze, z automatu dostaje plus 20 punktów do charyzmy. Produkty tej firmy wystąpiły m.in. w filmach: Anaconda, The Avengers, Black Dog, The Client, Cliffhanger, Daylight, Entrapment, Eraser, Hannibal, Point of No Return, Punisher i Terminal Velocity.  Można jeszcze  doliczyć mnóstwo produkcji telewizyjnych. Gdybym miał Spyderco zamiast tandetnej finki z Centralnej Składnicy Harcerskiej, to byłbym królem podwórka i właśnie ten mały chłopiec, skryty w każdym z nas sprawił, że kupiłem sobie nóż Spyderco. Jak zajdzie potrzeba to będzie czym grać w pikuty.

Udostępnij

Author: Sharg.pl

Założona w 1991 roku, firma Sharg cieszy się uznaniem i zaufaniem wśród szerokiego grona klientów. Naszym priorytetem jest dostarczanie produktów najwyższej jakości, bezpośrednio od renomowanych producentów. Dla Kogo Jest Sharg? Jesteśmy miejscem dla wszystkich pasjonatów sprzętu taktycznego i outdoorowego. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym strzelcem, czy po prostu zależy Ci na osobistym bezpieczeństwie, w naszej ofercie znajdziesz produkty, które spełnią Twoje oczekiwania. Oferujemy szeroką gamę artykułów, od broni na zawody strzeleckie po gazy pieprzowe. Nasza Misja W Sharg, praca to dla nas pasja, nie obowiązek. Dzięki temu, artykuły militarne i taktyczne nabierają u nas zupełnie nowego wymiaru. Zapraszamy Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i skorzystania z naszej bogatej oferty. Dla wszelkich pytań, jesteśmy dostępni pod numerem telefonu i adresem e-mail. Życzymy udanych zakupów! Podstawowe informacje: Adres: Aleja Dzieci Polskich 65A, 04-730 Warszawa Kontakt: +48 22 517 34 92 (Detal), +48 22 517 34 90 (Hurt) E-mail: kontakt@sharg.pl Godziny otwarcia Pn-Pt: 9:00-17:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.