Od finki z rogową rękojeścią do Spyderco.

Udostępnij
Nożami ostatni raz interesowałem się, jak graliśmy z chłopakami w pikuty na podwórku, czyli jakieś 30 lat temu. Jeden z moich kolegów miał finkę z rękojeścią z rogu jakiegoś zwierzaka. Absolutnie wyjątkowy nóż. Piękny. Pamiętam, jak wierciłem ojcu dziurę w brzuchu, żeby kupił mi taki sam. Tato udał się do Centralnej Składnicy Harcerskiej i kupił finkę. Kiedy ją dostałem miałem ochotę wbić mu ją w brzuch, albo podciąć sobie żyły. Niestety nóż był  tak tępy, że mój plan spalił by się na panewce. Pomijając tępość, moja finka miała tandetną plastikową rękojeść z logo ZHP i profil głowni jak nóż kuchenny. Nienawidziłem go. Nie miał w sobie nic  z majestatycznego noża mojego kolegi. Z tamtym nożem w ręku 10 latek mógł poczuć się jak traper, jak Indianin, jak komandos, jak bohater! Z moją finką w ręku, czułem się przy nim jak drużynowy w powiatowym hufcu harcerskim.
Ta historia przypomniała mi się, kiedy zastanawiałem się nad fenomenem noży Spyderco. Trzymając w ręku produkt tej firmy, czujesz się jak bohater. Przeglądając fora fanów tej firmy, można natknąć się na kadry z filmów, w których „grają” noże Spyderco.
 
Teledysk Beastie Boys Sabotage
 
Hannibal 
Strange Days 
 Desperate housewifes
Przyczyn popularności tych noży upatruję w ich oryginalnym designie, który sprawia, że nie można pomylić ich z żadnym innym ostrzem. Można śmiało stwierdzić, że Spyderco stało się ikoniczne. Jeśli w scenariuszu jest postać z nożem i ma być badass – to na pewno dostanie do ręki jakiś nóż z szerokiej oferty Spyderco. Po prostu jest w nich jakiś nieuchwytny czynnik, który sprawia, że osoba trzymająca w ręku to ostrze, z automatu dostaje plus 20 punktów do charyzmy. Produkty tej firmy wystąpiły m.in. w filmach: Anaconda, The Avengers, Black Dog, The Client, Cliffhanger, Daylight, Entrapment, Eraser, Hannibal, Point of No Return, Punisher i Terminal Velocity.  Można jeszcze  doliczyć mnóstwo produkcji telewizyjnych. Gdybym miał Spyderco zamiast tandetnej finki z Centralnej Składnicy Harcerskiej, to byłbym królem podwórka i właśnie ten mały chłopiec, skryty w każdym z nas sprawił, że kupiłem sobie nóż Spyderco. Jak zajdzie potrzeba to będzie czym grać w pikuty.
Udostępnij

Author: Sharg.pl

Firma Sharg działa na rynku od 1991 roku. Zdobyła ogromne doświadczenie i zaufanie wśród klientów. Priorytetem firmy Sharg jest dostarczanie najwyższej jakości towarów bezpośrednio od producentów. Sharg to miejsce dla pasjonatów artykułów taktycznych i outdoorowych, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy interesujesz się tą tematyką i potrzebujesz broni na zawody strzeleckie, czy też liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo i szukasz gazów pieprzowych, dzięki którym poczujesz się pewnie. W swojej ofercie posiadamy produkty znanych i cenionych na rynku producentów, którzy na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań. Sharg to przemyślana i dopracowana oferta skierowana do wymagającego klienta. W firmie Sharg praca wynika z pasji a nie z obowiązku, co sprawia, że właśnie tutaj artykuły militarne nabierają nowego wymiaru. Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych. Życzymy udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.