Nocne obserwacje: NOKTOWIZOR SYTONG Z DALMIERZEM

Udostępnij

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda las nocą? Jak prezentuje się sarna, skąpana jedynie w blasku księżyca? Ostatnio byłam na pewnym nocnych spacerze, którego celem była nocna obserwacja sów. Przed rozpoczęciem marszu odbyła się krótka prezentacja, wprowadzająca w nocne życie lasu i jego mieszkańców. I były tam zdjęcia wykonane w nocy. Zachwyciło mnie to, jak sarna podchodzi bez lęku prosto przed obiektyw – jako się to udało? Dzięki noktowizorowi. Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu.

Jak działa noktowizor?

Wiemy już, że noktowizor bezsprzecznie działa kiedy jest ciemno. A mówiąc dokładniej: “służy zbieraniu i wzmacnianiu światła w warunkach obserwacji przy szczątkowym oświetleniu. Obiektyw skupia rozproszone światło Księżyca, gwiazd lub podczerwone. Światło, jak wiadomo, składa się z fotonów. Fotony uderzając w fotokatodę przekazują energię elektronom. Elektrony wybite z materiału fotokatody wpadają w obszar tuby wzmacniającej, gdzie ulegają przyspieszeniu i zwielokrotnieniu w wyniku elektrycznych lub chemicznych procesów. Następnie elektrony zderzają się z ekranem fosforyzującym (luminoforem), zamieniającym energię elektronów ponownie w światło widzialne, które można obserwować w okularze noktowizora. Otrzymaliśmy więc zrekonstruowany, wzmocniony i klarowny obraz otoczenia, choć w odcieniach zieleni”.

test

Cyfrowy noktowizor Sytong z dalmierzem

HT-77 LRF SET, cyfrowy noktowizor Sytong do obserwacji dzienno-nocnej, wyposażony w zintegrowany dalmierz laserowy o zasięgu do 1000 m. Może być również wykorzystywany jako luneta, monokular obserwacyjny lub noktowizyjny video rejestrator, rozdzielczość video 1920×1080 HD, rozdzielczość zdjęć 2608×1944 5 mpx. W urządzeniu zastosowano przetwornik Sony HD CMOS oraz wysokiej klasy wyświetlacz OLED o specyfikacji militarnej i rozdzielczości 1280×960 px. W zestawie noktowizor HT-77 LRF, emiter podczerwieni / lampa IR, szybki montaż do lampy. 

Sytong HT-77 LRF to nie tylko luneta lub monokular noktowizyjny. Stosując odpowiedni adapter, noktowizor można zamocować na celowniku optycznym z okularem o średnicy do 47mm.Wbudowany w urządzenie żyroskop, informuje o kącie nachylenia, dzięki czemu noktowizor sprawdza się podczas polowań w górzystym terenie.

Obudowa

Korpus wykonany z wysokiej jakości materiałów zapewnia imponującą odporność na odrzut broni nawet do 6000 J, dzięki czemu celownik może być bezpieczne stosowany na broni myśliwskiej o kalibrach 9,3 × 62 i 375 H&H. Duże, wygodne pokrętło ostrości zostało umieszczone po prawej stronie urządzenia i umożliwia operowanie nawet  grubych rękawicach zimowych. W górnej części urządzenia znajdują się 4 duże przyciski do obsługi. Łatwy dostęp i prosty interfejs pozwolą nam obsłużyć urządzenie nawet w całkowitej ciemności. Dla miłośników górskich polowań przydatnym narzędziem okaże się wbudowany żyroskop który przekazuje informacje o kącie nachylenia. 

 

 

 

Wideo rejestrator

W urządzenie wbudowano również funkcję wideo rejestratora, która pozwala na uwiecznienie naszych obserwacji czy polowań w wersji cyfrowej. Filmy zapisywane są w rozdzielczości Full HD 1920 × 1080 FHD 30 fps, natomiast zdjęcia w rozdzielczości 2608 × 1944 5 mpx. W urządzeniu znajduje się wbudowany port kart pamięci Micro SD/TF z możliwością obsług nośnika o maksymalnej pojemności 32 GB. możliwe jest również wysłanie materiałów na urządzenie docelowe przy pomocy protokołu WiFi (WLAN).

Zasilanie

Urządzenie zasilane jest wymiennym akumulatorem 18650. Akumulator może być ładowany bez wyjmowania z noktowizora za pomocą gniazda USB-C. Dodatkowo pozwala to na przedłużenie czasu działania w terenie poprzez ładowanie z powerbanku.

Sytong lampa IR / emiter / iluminator podczerwieni z możliwością ogniskowania z IR 850 nm o mocy 9 W (300 m) i funkcją pamięci. Idealna do nocnych polowań, niezbędne wyposażenie cyfrowych noktowizorów Sytong HT-660 i HT-77 LRF. Trzy stopnie mocy I – 100%, II – 80%, III – 50%. Posiada wbudowane obwody zabezpieczeń przeciwko odwrotnemu włożeniu akumulatora, przeładowaniu, rozładowaniu i przegrzaniu.

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.