Niezbędnik Taktycznej Mamy: Brelok i mini łom

Udostępnij

No, w końcu czuć, że idzie lato. W związku z licznymi podróżami, także takimi nieco dalszymi, szukam czegoś co nice ułatwi mi życie. Taktyczna Córka ma ostatnio fazę na napoje w puszkach, a moje ślicznie pomalowane paznokcie cierpią, kiedy przy ich pomocy tę puszkę otwieram. Myślałam o nożu, ale w sumie trochę bałam się, że córka również będzie próbowała go używać. No i znalazłam sobie cudowny, fioletowy mini-łom

Brelok i mini łom u Taktycznej Mamy

Ti-Bar Purple/Satin Titanium Prybar Tool to zaprojektowane przez polskiego twórcę, Ostapa Hela niewielkie narzędzie spełniające funkcję mini łomu, narzędzia do otwierania w postaci niewielkiego, tytanowego breloka który możemy mieć zawsze przy sobie! Bestseller! Świetne, prawda?

test

Civivi – submarka WE Knife, firmy wytwarzającej noże najwyższej, światowej jakości. Produkcja odbywa się na tych samych liniach produkcyjnych co WE, dzięki czemu zachowano najwyższy standard montażu.

Pry bar – pierwotnie wprowadzone na wyposażenie zestawów techników w armii USA. Miały być prostym i podręcznym narzędziem do podważania wieka skrzyń czy puszek. Okazało się, że znakomicie sprawdzają się w tej roli, oszczędzając stosowane powszechnie w tej roli noże. Nawet najlepsze z nich są bardzo wrażliwe na naprężenia boczne i przy próbie podważania czegoś ich czubki wyginają się lub pękają. Mały kawałek stali bądź tytanu z końcówką w postaci łomu nie kosztuje dużo, a pozwala uniknąć uszkodzenia czasem bardzo drogich noży.

Materiał

 

Dobra, wszyscy widzimy, że jeśli chodzi o warstwę estetyczną, to wszystko jest pięknie i poza funkcjonalnością, produkt przedstawia się także na tyle dobrze, że może pełnić również funkcję ozdobną

Ale z czego właściwie to jest zrobione? Spójrzmy na materiał wykorzystany w produkcji. 

  • Tytan 6AL4V – z powodzeniem znajduje zastosowanie w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Wykorzystuje się go do budowy m.in. części zespołów napędowych, czy elementów kadłuba samolotu. Produkuje się z niego również kije golfowe, implanty chirurgiczne, czółenka do maszyn tkackich, a ze względu na jego odporność na działanie wody morskiej, wytwarza się z niego elementy łodzi motorowych i jachtów. W zakresie budowy maszyn i urządzeń istnieje szeroki wachlarz zastosowań tego stopu. Nadaje się on do wytwarzania części narażonych na wysokie obciążenia dynamiczne. Można z niego również odlewać tarcze turbosprężarek doładowujących, pracujących z prędkościami do 600 m/s i w temperaturach do 300° C.

Budowa

Niewielka, tytanowa płytka, ścięta z jednej strony dla łatwiejszego podważania. Wyprofilowane wgłębienie ułatwia wyciąganie gwoździ. W tylnej części otwór dzięki któremu przypniemy nasz łom np. do kluczy. Poprawia on również uchwyt. Całość w eleganckim wykończeniu Two Tone. 

To jak, już wiecie czym latem będziecie otwierać puszki? 🙂

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.