Maseczka ochronna – bez niej nie wyjdziesz z domu

Udostępnij

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2, od 16 kwietnia w życie wszedł nowy przepis – obywatele mają obowiązek zakrywania ust i nosa, kiedy wychodzą z domu. Oznacza to, że należy zakryć nos i usta maseczką ochronną, przyłbicą lub częścią odzieży – chustką lub bandamą.

 

Maseczki w użytku codziennym mają tyle samo przeciwników, co zwolenników. Odkąd jednak jej noszenie wynika z ustalonych przepisów, społeczeństwu nie pozostaje nic innego, jak zaopatrzyć się w nie i traktować jako element, bez którego nie wyjdziemy z domu. Bardzo ważny element, który może wpłynąć na rozprzestrzenianie się wirusa i „wypłaszczyć” krzywą zachorowań. 

Maseczki w Sharg.pl

W ofercie sklepu Sharg znajdziecie maseczki ochronne, do wielorazowego użytku. Wystarczy je wyprać i wyprasować. Gwarantują swobodę użytkowania, dopasowują się do kształtu twarzy. Zapewniają swobodny przepływ powietrza, i nie powoduje problemów z oddychaniem. Jest to bardzo istotne w nadchodzącym sezonie letnim, przy wysokich temperaturach. Maseczka nie powoduje otarć, jej przewiewność sprawia, że potliwość i osadzanie się wilgoci od wewnętrznej strony, jest zminimalizowane. Jednocześnie, stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, chroni zarówno nas jak i innych przed zarazkami, które potencjalnie możemy roznosić. Wykonywana jest z jednego kawałka tkaniny, metodą cięcia laserowego. Występują w różnych rozmiarach i wzorach, dostępne są także maseczki dla dzieci

Koronawirus COVID-19 Maseczka ochronna a koronawirus

Wszechstronna chusta wielofunkcyjna

Alternatywą dla maseczek są chusty wielofunkcyjne.  Jak ją wykorzystać? Chusta wielofunkcyjna może być wykorzystana jako szalik, opaska, maska na twarz, czapka, kominiarka (np.pod kask motocyklowy) . Tak na prawdę sposób jej wykorzystania, zależy od Twojej inwencji. Warto również pamiętać o tym, że stanowi modny dodatek do większości stylizacji.

Komin Bandana Chusta - Męskie, damskie, dla dzieci

Chusty zapewniają ochronę przed wiatrem i chłodem, potem i kurzem. Materiał, z którego wykonane są chusty, jest wyjątkowo przyjazny dla skóry, ze względu mi.in na zdolność do absorbowania wilgoci. Doceniają je entuzjaści sportów letnich i zimowych, którzy wykorzystują chustę na wiele sposobów. Znajduje zwolenników także, jako produkt do użytku codziennego. Jeśli jesteś osobą aktywną, na pewno sprawdzi się również u Ciebie. Występują w jednym, uniwersalnym rozmiarze. Podobnie jak w przypadku maseczek, występują w rożnych kolorach i wzorach. Znajdą się też takie, które wpadną w oko najmłodszym użytkownikom, np. roboty na kolorowym tle. 

Chronimy siebie i innych

Wiele osób przechodzi zakażenie koronawirusem bezobjawowo. Co to znaczy? W praktyce, powinny być traktowane jako chore i nosić maseczki, ale nie robią tego, bo nie wiedzą o swojej chorobie. Jednocześnie, zarażają innych. Epidemia koronawirusa dobitnie pokazała, że nie ma niczego ważniejszego niż zdrowie, Teraz musimy zrobić wszystko, by je ochronić. 

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.