Manufacturas Muela, S.A.

Udostępnij

Historia manufaktury Muela

Muela to legendarny, hiszpański producent noży myśliwskich i taktycznych. Nazwa firmy pochodzi do nazwiska jej założyciela, Eladio Muela, który założył przedsiebiorstwo w 1950 roku, w hiszpańskim mieście Ciudad Real. Tam wyprodukował  swój pierwszy model scyzoryka. Z czasem oferta rodzinnej firmy powiększyła się o setki modeli noży, przyczyniając się do wzrostu znaczenia oraz zasięgu marki.

Rzemieślnicza wytrwałość gwarancją sukcesu

Wielu hobbystów i kolekcjonerów chciało zdobyć unikalne noże produkowane bez pomocy urządzeń przemysłowych, bo z biegiem czasu Eladio Muela wykazał niezwykłe zdolności i wytrwałość rzemieślnika samouka. Noże Muela wyróżniały się wysoką jakością użytych materiałów oraz bardzo starannym wykończeniem. 

Obecnie Manufacturas Muela działa na powierzchni ponad 5000 m2, posiada nowoczesną bazę techniczną, produkcyjną i handlową, zdolną do obsługi poważnych zamówień napływających z całego świata. Produkuje ponad 350.000 sztuk noży rocznie, z czego 70% jest eksportowane do ponad 50 krajów na pięciu kontynentach.

test

Sukces w zgodzie z tradycją

Obecnie firma w dalszym ciągu zachowuje część swojego potencjału produkcyjnego dla luksusowych, ręcznie wykonywanych wyrobów. Ich rzemieślniczy charakter nadal przyciąga uwagę i stanowi swoisty wyróżnik marki. Tradycyjne rzemiosło i wyjątkowa forma w przypadku modeli z serii limitowanych, pozwoliło Mueli stworzyć pojęcie „noża-klejnotu”. Jego piękno jest unikalne a wartość kolekcjonerska bardzo wysoka.

NOŻE MYŚLIWSKIE MUELA


Muela o sobie

Wiedza

Eladio Muela
Eladio Muela

Od lat 50. XX wieku, kiedy Eladio Muela otrzymał zamówienie na na ręcznie składany 38-częściowy nóż, aż do dziś, Manufaktura Muela modyfikuje i ulepsza metody oraz techniki tworzenia najlepszych noży stałych i noży składanych.

Chociaż jesteśmy w XXI wieku, a nasze produkty są wytwarzane przy użyciu nowoczesnych maszyn, z których wiele jest wspomaganych komputerowo i kontrolowanych przez wyspecjalizowany personel techniczny, w naszej Hiszpańskiej Manufakturze z dumą utrzymujemy wysoki poziom kunsztu przy wytwarzaniu naszego luksusu, czyli noży wykonywanych ręcznie, sportowych, taktycznych, czy tych przeznaczonych do polowania. Do ich produkcji używamy nawet ręcznych pilników, co w połączeniu z ogromną wiedzą naszych ekspertów, pozwala tworzyć produkty najwyższej jakości.

Zoptymalizowany proces produkcyjny

Przy doborze wysokiej jakości stali martenzytycznej do różnych modeli noży, procesy wymagane do uzyskania każdego elementu są przeprowadzane w tej samej fabryce.

Cięcie arkuszy, obróbka każdego ostrza, szlifowanie i obróbka termiczna lub powierzchniowa są wykonywane przez maszyny, wspomagane technologią komputerową i kontrolowane przez wyspecjalizowany personel.
Następnie każde ostrze jest ręcznie składane. Rękojeści są rzeźbione przez wyspecjalizowanych rzemieślników.

test

 

Ekskluzywne materiały

Manufaktura Muela produkuje w wielu modelach noży rękojeści z poroża jelenia, materiału, który jest również wybierany, rzeźbiony i regulowany w naszej fabryce. Pochwy dedykowane poszczególnym modelom noży wykonywane są przez dział obróbki skór. Skórzane pochwy sygnowane logiem Muela, projektuą, kroją, szyją najwyższej klasy specjaliści. Po zakończeniu tej pracy noże są ostrzone, polerowane, sprawdzane i przygotowywane do wysyłki dla klientów.

Dlatego w Muela mówimy, że produkcja naszych noży stałych i noży składanych, łączy zalety nowoczesnej i wydajnej technologii,  „know-how| i oryginalności rzemiosła.

NOŻE TAKTYCZNE MUELA

Zobacz jak wygląda produkcja noży Muela

Udostępnij

Author: Sharg.pl

Firma Sharg działa na rynku od 1991 roku. Zdobyła ogromne doświadczenie i zaufanie wśród klientów. Priorytetem firmy Sharg jest dostarczanie najwyższej jakości towarów bezpośrednio od producentów. Sharg to miejsce dla pasjonatów artykułów taktycznych i outdoorowych, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy interesujesz się tą tematyką i potrzebujesz broni na zawody strzeleckie, czy też liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo i szukasz gazów pieprzowych, dzięki którym poczujesz się pewnie. W swojej ofercie posiadamy produkty znanych i cenionych na rynku producentów, którzy na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań. Sharg to przemyślana i dopracowana oferta skierowana do wymagającego klienta. W firmie Sharg praca wynika z pasji a nie z obowiązku, co sprawia, że właśnie tutaj artykuły militarne nabierają nowego wymiaru. Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych. Życzymy udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.