MAM idealny na wiosenne wycieczki

Udostępnij

Nie jest to pierwszy wpis o nożach MAM. Właściwie można by powiedzieć, że odkąd Sharg.pl te noże mi pokazał, to stanowią one swoistą podstawę, nożowy „must have”, który musi znaleźć się pod ręką Taktycznej Mamy. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej, zapraszamy TUTAJ.  

Wiosna w koło!

Pewnie tak samo jak ja, czujecie już wiosnę, prawda? Powoli za oknem robi się coraz cieplej, zaczną się wyjazdy pod namiot, kiełbaski pieczone na ognisku, wycieczki do lasu…tak ogólnie na nowo polubimy się z przyrodą.

Co to oznacza? 

Skoro wyjeżdżamy, to każdy musi mieć ze sobą profesjonalny ale i bezpieczny sprzęt. Na prawdę każdy i piszę to również do Ciebie (czyli do osoby, dla której taki wyjazd jest pewnego rodzaju nowością). Nie musisz uważać się za specjalistę od survivalu i jeść surowych ryb jak Bear Grylls, żeby dysponować dobrym i profesjonalnym sprzętem. Jedyne co musisz zrobić, to zwrócić uwagę na to, by ten sprzęt był bezpieczny. 

test

 

Propozycja Taktycznej

Ja na prawdę wiem, czego potrzebujecie…Tadaaaam! (patrzcie poniżej):

źródło: sharg.pl

Potrzebujecie tego! To nóż MAM (wiem, że to oczywiste, ale napiszę raz jeszcze, dla podkreślenia), a dokładniej 2036/3-A-B, klasyczny nóż składany Operario z blokadą klingi. 

Daruje sobie historię firmy, bo to znacie już z wcześniejszych wpisów. Zastanawiacie się pewnie, czemu polecam akurat ten? Amatorzy zapewne pomyślą sobie, że większość noży MAM jest do siebie dość podobna pod względem wizualnym, więc o co to całe „wow”? 

Szczególny Operario

Spośród innych noży tej marki, jak i innych podobnej klasy dostępnych na rynku, ten właśnie nóż wyróżnia blokada Liner Lock. Nazwa ta na pewno dla części z Was moi drodzy czytelnicy wcale nie brzmi obco, jednak tym, którzy mają luki w pamięci przypomnę, że zastosowanie blokady tego rodzaju zabezpiecza nóż przed przypadkowym lub niechcianym otwarciem. 

 Operario firmy MAM jest bardzo wyjątkowy. Firma MAM bowiem, jest jedyną firmą na świecie, która „produkuje noże składane z drewnianą rączką oraz blokadą zabezpieczającą tylko w jednym punkcie. Ma to wiele zalet w porównaniu z innymi nożami kieszonkowymi i jest przez firmę opatentowane. 

źródło: sharg.pl

MAM Liner Lock jest hartowany (ta sama twardość 57 HRC co głownia) i bardzo odporny. Zabezpiecza przed przypadkowym zamknięciem. Nóż przy otwieraniu wydaje charakterystyczne KLIKNIĘCIE, nie musisz patrzeć na nóż, aby zablokować ostrze, po prostu to usłyszysz”*.

Kilka słów od producenta

Teraz kilka informacji dla znawców tematu. Jak podaje Sharg.pl

 

źródło: sharg.pl

Dane techniczne*:                                                                                                                                                            Numer produktu: 2036 / 3-AB
Rodzaj stali: AISI 420 / VG10
Długość głowni: 88 mm / 3.46″
Grubość głowni: 1.8 mm / 0.07″
Długość całkowita: 183.0 mm / 7.20″
Waga: 34 g / 1.20 oz
Rodzaj krawędzi tnącej: Plain
Typ głowni: Drop Point
Rodzaj szlifu: Full Flat
Typ blokady: Liner-Lock
Materiał rękojeści: Drewno bukowe (beech wood)
Producent: M.M.M. Fábrica de Cutelarias Filmam, Lda., Portugalia

Co to znaczy w praktyce?

Doskonała jakość, w dobrej cenie

Ja na prawdę ogromnie cenię te kliknięcie. Wiem, co się czuje, kiedy po raz pierwszy ma się w dłoniach noż składany. Nie wiesz, jak go złożyć, czy on ma jakąkolwiek blokadę, czy też przypadkiem rozłoży się w kieszeni…pamiętam te rozterki. Jeśli zaś chodzi o ten produkt, z Operario czujesz się po prostu bezpieczniej! To kliknięcie pozwoli Ci upewnić się w tym, że wszystko jest ok. 

 

*Informacje dotyczące produktu Operario pochodzą ze strony Sharg.pl

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.