Malowanie po numerkach

Udostępnij

Terapia poprzez sztukę jest znana i ceniona od bardzo dawna: “Zacznijmy od tego, że na początku XX w. lekarze zauważyli, iż pacjenci szpitali psychiatrycznych, którzy zaczynają tworzyć, np. rysować, spontanicznie się uspokajają. Tym tematem interesowali się jednak tylko niektórzy psychiatrzy. Dopiero od lat 50. XX w. zaczęto mówić o profesjonalnej arteterapii, która wykorzystując te obserwacje, wypracowała metody pomocy pacjentom”.

Pokaż emocje

Zarówno w znaczeniu terapeutycznym, jak i w malowaniu na co dzień, dla przyjemności, chodzi o to, by uzewnętrznić swoje emocje, by przelać na papier to, co siedzi wewnątrz nas. Pomysł na to, by przekazać myśl obrazem, to nic innego, jak doskonałe ćwiczenie dla mózgu. A im więcej nasz mózg się wysila, tym bardziej dbamy o jego zdolności i rozwijamy tkwiący w nim potencjał.

test

Co nam daje malowanie?

  • poszerzanie horyzontów
  • rozwój zmysłu artystycznego
  • rozwój wyobraźni
  • poszerzanie intelektu
  • zabawa
  • relaks
  • oswajanie emocji

Jak widzicie, malowanie zapewnia nam same korzyści. W dodatku pozwala poradzić sobie ze stresem, pośpiechem, licznymi obowiązkami i piętrzącymi się problemami. Dlatego też polecam malowanie wszystkim dorosłym.

test

Malowanie po numerkach

Ostatnio odkryłam coś fantastycznego dla osób, które nie mają zbyt dużego talentu plastycznego. Albo tak im się wydaje. W każdym razie istnieje coś, co może nam pomóc w tym, by nasze przelanie na papier/płótno malarskie tego, co mamy w duszy, wyglądało tak, jak byśmy chcieli.

Jak to robimy? Kupujemy zestaw specjalnie przeznaczony do malowania po numerkach, dostępny m.in w sklepach z artykułami plastycznymi i zabieramy się do pracy. Taki zestaw zawiera płótno malarskie, na którym widnieje wzór składający się z wielu pól oznaczonych numerkami. Każdemu z numerków dedykowany jest określony kolor farby. Często taki zestaw zawiera też cienkie pędzelki, idealne do malowania tak małych powierzchni. Dzieci bardzo szybko łapią, o co chodzi w tej zabawie, spędzając przy tym czas w sposób kreatywny. Jest to więc idealne rozwiązanie na obecne zamknięcie szkół i przedszkoli, dlatego serdecznie zachęcam do zapoznania się z tym tematem.

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.