Sukcesy warto powtarzać: kolejna edycja Hatsan Challenge

Hatsan Challenge 2019
Udostępnij

W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja Hatsan Challenge. Zakończyła się sukcesem, o czym możecie przeczytać TUTAJ, w rozmowie z jednym z organizatorów wydarzenia. 

Więcej dobrego

Skoro był sukces, to trzeba go powtórzyć – w ramach zawodów strzelectwa terenowego Formuła Hunter Classic 12.05.2019 odbył się kolejny Hatsan Challenge organizowany przez koło strzeleckie Ligi Obrony Kraju Góra.

Rekreacja ogrodowa

Tegorocznym motywem przewodnim tego wydarzenia było pokazanie strzelectwa pneumatycznego w chyba najbardziej popularnej formie czyli rekreacji „ogrodowej”. Z rozmysłem zrezygnowano z umieszczenia Hatsan Challenge w  ramach strzelań zawodów FHC, jak to było przy ubiegłorocznej edycji a zorganizowano osobna konkurencję. Nie przypadkowo wybrano budżetowe karabinki Hatsan AirTact  do przeprowadzenia współzawodnictwa w ramach strzelań tarczowych.

test

 

wiatrówka Hatsan AirTact

Ryzyko się opłaca

Pomysł wydawał się karkołomny –  połączenie jednej z tańszych wiatrówek na rynku i tarczy Kpn jak na olimpiadzie? Jednak udało się, to połączenie było strzałem w dziesiątkę bowiem w komentarzach bardzo doświadczeni strzelcy myślami wracali do bardzo odległej przeszłości, wspominając swoje pierwsze wiatrówki i zmagania na ogrodach. Mniej doświadczeni lub zaczynający przygodę mogli nie tylko podpatrzeć wprawę starszych kolegów ale i pozyskać niesamowita ilość wiedzy praktycznej także tej która jest fundamentem, czyli bezpiecznego posługiwania się karabinkiem pneumatycznym.

Coś więcej niż wynik

Organizatorzy Hatsan Chellenge „przenieśli” uczestników tych mini zawodów do świata strzelectwa „ogrodowego” gdzie zabawa i radość liczyły się bardziej, niż wynik.  Udział wzięło kilkunastu strzelców, jednak  najbardziej organizatorów cieszy to, że wydarzenie interesuje młodzież. To dla nich szansa na odnalezienie nowej pasji, ale i zdobycie wiedzy – poza możliwością postrzelania uczestnicy otrzymują bowiem solidną dawkę wiedzy na temat bezpiecznego posługiwania się wiatrówką.

Duch rywalizacji

Jednak jak konkurencja to i wyniki, w końcu każdy chce dobrze się bawić, ale myśli także o wygranej. Tegoroczny Hatsan Challenge wygrał Ryszard Kowalski z Wrocławia, który w dogrywce pokonał Janusza Porawskiego z Inowrocławia„aż” jednym punktem.

 

Partnerem Hatsan Challenge  jest niezawodnie Sharg.pl który przy okazji tego wydarzenia ufundował uczestnikom drobne upominki w postać śrutu Vortex Supreme.

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.