Taktyczna Mama na wakacjach cz. III: Gdańsk

Uwielbiam Trójmiasto. Jako że bazę wypadową mamy w Gdańsku, dziś poradzę Wam, co warto zwiedzić w tym pięknym mieście

Gdański must have

1. AmberSky Koło Widokowe, znajdujące się przy ul. Ołowianka 1 (choć podobno co roku stawiają je w innym miejscu). Genialna sprawa! Trochę wysoko, ale zupełnie tej wysokości nie czuć. Warto się przełamać, jeśli kogoś przeraża ta wysokość, bo widoki są niezapomniane. Z tej perspektywy można podziwiać cały Gdańsk, a jest na co popatrzeć. Bilet ulgowy kosztuje 18zł, a normalny 28. Cała podróż trwa około 15 minut.
  2. Galeria Starych Zabawek, w której się zakochałam. I Taktyczna Córka również. Jeśli Wasze dzieci lubią lalki, pluszaki i wszelkie inne zabawki, to warto pokazać im, czym bawiły się dzieci jeszcze całkiem niedawno. Galeria posiada ok. 4 tysiące eksponatów, wszystkie prezentowane zabawki są produkcji polskiej. Znajdziemy tam mnóstwo drewnianych przedmiotów, polskie lalki, zabawki edukacyjne, sale kinową prezentującą przygody “Bolka i Lolka”. Coś świetnego. Cena biletu normalnego to 8zł, a ulgowy 6zł.źródło: https://podrozeodkuchni.pl/2013/09/zaczarowany-swiat-w-muzeum-zabawek-gdansk/; data dostępu: 07.08.2019.
  3. Plaże! ja wiem, że to oczywiste, ale mając pod nosem tyle atrakcji, które oferuj Gdansk, nie zapomnijmy, że jesteśmy nad Morzem i że leżenie na plaży jest super. Tutaj pisałam niedawno o gdańskich plażach.
  4. Place zabaw, jak np. ten w Parku Reagana.
    Znajdziemy tam domki ze zjeżdżalniami i elementy wspinaczkowe. Starsze dzieci mogą spróbować swoich sił np. na deskorolce w profesjonalnym skateparku.
  5. Gdańskie Stare Miasto. Jest na prawdę piękne, zarówno w dzień, jak i wieczorem, kiedy zapalą się wszystkie światła ulicznych kawiarni i restauracji.
  6. Dla starszych polecam Muzeum II Wojny Światowej, pl. W. Bartoszewskiego 1. Tutaj nie da się napisać krótko, więc napiszę po prostu – musicie to zobaczyć. To miejsce tak ciekawe i nowoczesne, że kompletnie zrywa ze schematem mówiącym o tym, że w muzeum bywa nudno. Nic bardziej mylnego, jest fantastycznie.
  7. A kiedy dzieci pójdą spać, rodzice mogą wpaść do Bunkra, gdańskiej klubogalerii przy ul. Olejarnej 3.  To klub i galeria w poniemieckim bunkrze, genialna przestrzeń, którą warto odwiedzić.