Taktyczna Mama i pierwsza klasa: najwyższy czas wiązać buty

Wiecie, co mi uświadomił pierwszy września? Mianowicie to, że stopa mojej córki jest już na tyle duża, że niekoniecznie znajdziemy w sklepie but na rzep, by ułatwić jej zmianę obuwia. Siłą rzeczy nastał więc czas pt. “Nauka wiązania butów“.  Przyjrzyjmy się temu wbrew pozorom, całkiem trudnemu zadaniu.

Jak zacząć?

Podobno im wcześniej, tym lepiej: “Zanim Ty i Twoje dziecko przejdziecie do bezpośrednich zmagań ze sznurówkami, przygotujcie się do nich poprzez zabawę. Dobrym pomysłem będzie wspólne wykonanie buta treningowego, czyli szablonu, który wytniecie z papieru lub kartonu. W szablonie zróbcie odpowiednie dziurki. Dziecko będzie mogło samodzielnie pokolorować taki szablon lub ozdobić go, a dzięki temu oswoić się trochę z nowym wyzwaniem. W gotowy but włóżcie sznurki w dwóch różnych kolorach, dzięki temu łatwiej Ci będzie pokazać maluchowi kilka technik wiązania butów”.

Pomysłów sto!

Metod jest wiele i tak, jak ze wszystkim należy wybrać to, co Waszym zdaniem najbardziej pasuje dzieciom i Wam.

Dobrym pomysłem będzie wspólne wykonanie buta treningowego, czyli szablonu, który wytniecie z papieru lub kartonu. W szablonie zróbcie odpowiednie dziurki. Dziecko będzie mogło samodzielnie pokolorować taki szablon lub ozdobić go, a dzięki temu oswoić się trochę z nowym wyzwaniem. W gotowy but włóżcie sznurki w dwóch różnych kolorach, dzięki temu łatwiej Ci będzie pokazać maluchowi kilka technik wiązania butów.

Metoda z króliczkiem

Kolejna metoda nauki wiązania butów powołuje do życia sznurówkowego bohatera – króliczka:

1. najpierw z dwóch sznurówek robi się supełek, czyli głowę króliczka,
  2. następnie z każdej z nich tworzy się pętelkę – uszy króliczka,
  3. „uszy” krzyżuje się,
  4. i jedno królicze ucho przekłada się przez dziurkę, która między nimi powstała.

U nas

Nam sprawdziła się metoda zrobienia dwóch pętelek i przeplecenia jednej przez drugą. Muszę tylko pilnować, by Taktyczna Córka robiła odpowiednio duże pętelki, wtedy jest jej łatwiej.

Zaskakujące jest to, jak te dzieci szybko rosną. I jak się zmieniają i uczą nowych rzeczy.

Coś do wiązania w Sharg.pl

PT-03 SC Running angielskiej firmy UK Gear. Wytrzymałe buty do biegania po drogach i szlakach zaprojektowane zgodnie z rygorystycznymi specyfikacjami wojskowymi, aby sprostać najintensywniejszemu treningowi na jaki Cię stać. Wyposażone w wytrzymałą przyszwę, doskonałe amortyzowanie i otulającą stopę podeszwę są wprost naładowane najnowszymi rozwiązaniami z dziedziny biegania. To buty, które zrobią wszystko, czego od nich wymagasz.

Firma UK Gear od 1993 roku zajmuje się produkcją butów przeznaczonych dla osób uprawiających sport. W początkowym okresie swojej działalności firma dostarczała buty dla sportowców, aby następnie skupić się na wymagającym rynku militarnym, gdzie liczy się przede wszystkim wytrzymałość. Połączenie doświadczeń, zdobytych w tych dwóch dziedzinach, zaowocowało serią niezwykłych modeli butów, które łączą w sobie doskonałe osiągi z niespotykaną wcześniej w tej klasie obuwia długowiecznością.

W butach UK Gear trenują członkowie m.in. The British Army’s Physical Training Corps (APTC), niemieckie sił zbrojne, US Air Force Training Academy (USAFA), studenci prestiżowej West Point Training Academy, grecki siły zbrojne oraz polski GROM. W roku 2010 buty UK gear zostały zatwierdzone przez naczelnego fizjoterapeutę programu biegowego Armii Amerykańskiej jako oficjalne buty treningowe rekrutów US Army.