Taktyczna Mama i DIY: jesienne skarby

Udostępnij

Jesień jest piękna i niezwykle bogata pod względem tego, co natura ma nam do zaoferowania. Zwłaszcza, jeśli nasze dzieci lubią zabawy plastyczne i ozdabianie domu pracami wykonanymi przy użyciu własnych rąk i tego, co na deszczowych (choć nie zawsze) spacerach, w te ręce wpadło. 

Jesienne skarby

Chyba nie muszę wymieniać Wam o co chodzi, bo znacie to z własnych, dziecięcych doświadczeń. Liście malowane złotem, brązem i czerwienią. Kasztany, żołędzie i jarzębina. Z wszystkiego można wyczarować cuda! Można też zgromadzić je w jednym miejscu, by w zbliżające się, zimowe wieczory, przypominały nam o tym, co było jeszcze nie tak dawno. 

Dziś proponuję Wam stworzenie skrzyneczki, w której wraz z dzieckiem zgromadzicie dary jesieni. Pamiętajcie, że do takich zabaw staramy się wykorzystać to, co mamy w domu. W pozornie niepotrzebnych przedmiotach często kryje się drugie życie. Zależy ono jedynie od naszego pomysłu. 

test

 

Zalety DIY

Przede wszystko, uruchamiamy naszą wyobraźnię i zaczynamy myśleć kreatywnie. Na codzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w większości z nas, a zwłaszcza w dzieciach, tkwi potrzeba wyrażania się poprzez sztukę. To doskonały katalizator dla tłumionych emocji :”Podczas wykonywania przedmiotów DIY nie tylko efekt pracy jest ważny. Już sam etap projektowania i wykonywania takiego przedmiotu przynosi wiele radości. Jest to czas na chwilę dla siebie i oderwanie się od rzeczywistości. Takie prace pomagają w uzewnętrznieniu kreatywności i wyciszeniu. Jest to też niejako wzmacnianie koncentracji, w szczególności podczas wykonywania bardzo precyzyjnych zadań. Bardzo ważną rolę pełni tutaj również wyobraźnia, gdyż to ona odpowiada za to, że przedmioty własnoręcznie wykonane zachwycają swoją oryginalnością. Często też, kiedy przedmiot jest już wykonany towarzyszy nam ogromna satysfakcja, która dodaje wiary w siebie i we własną twórczość.” 

Do pracy by się szło! 

To czego nam potrzeba do stworzenia tej pięknej jesiennej skrzynki? Jak już widzicie po zdjęciach, nie obejdziemy się bez opakowania po jajkach, farb, kartoników, kleju i flamastrów. 

  1. Malujemy opakowanie po jajkach i zostawiamy na noc do wyschnięcia (u nas schło całą noc)
  2. To dla chętnych: jeśli chcemy, następnego dnia malujemy spód opakowania i również pozostawiamy do wyschnięcia
  3. Decydujemy, co będzie umieszczone w naszej jesiennej skrzynce – podpisujemy kartoniki i naklejamy je w odpowiednich miejscach.
  4. Idziemy na spacer i zbieramy to, czego nam potrzeba! 
  5. Układamy nasze skarby i stawiamy na widoku, żeby każdy mógł podziwiać nasze dzieło 🙂 

Przez cały czas świetnie się bawimy. Mam nadzieję, że w Waszym domu zagoszczą podobne, jesienne prace. Pamiętajcie – dzieci to uwielbiają! 

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.