Noże LionSteel – nowości uznanej marki

Udostępnij

Historia przedsiębiorstwa

LionSteel to firma plasująca się w czołówce najbardziej zaawansowanych technicznie producentów noży na świecie. Opis firmy podkreśla istotność technologii wykorzystanych w ich produkcji, dokładniej technologii CNC użytej dla prawie wszystkich elementów noża. Gwarantuje ona niebywałą precyzję wykonania. Ogromnym plusem jest wykorzystanie tej technologii w sposób kreatywny, co sprawia że noże marki cechuje niepowtarzalność, co widać po rękojeściach, jak np. w przypadku rękojeści noża Framelock.

LionSteel w Sharg.pl

Thrill Titanium Blue, Satin Blade ultralekki, klasyczny folder włoskiej manufaktury LionSteel z rękojeścią wytworzoną w technologii Solid®. Dowód osiągnięcia wysokiego rozwoju technologicznego wykorzystywanego przy produkcji noży. 

test

Nóż Thrill Titanium Blue, Satin Blade, jak możecie przeczytać TUTAJ, wyposażony jest w mechanizm SlipJoint, „no lock”, zbudowany z jednego kawałka materiału (zintegrowany z monolityczną rękojeścią). Doskonałe narzędzie do większości prac związanych z cięciem, przyjazne społecznie, legalne w większości krajów.

Z kolei Design by Molletta, zaprojektowany przez znanego i cenionego włoskiego projektanta z wieloletnim doświadczeniem. Michele Pensato (ps. Molletta), wyróżnia się nowym podejściem do wykorzystania materiałów i eksperymentów w zastosowaniu obróbki cieplnej oraz zastosowaniu zaawansowanego oprogramowania przy projektowaniu noży.

B35 Olive Wood, nóż ze stałym ostrzem włoskiej manufaktury LionSteel, odpowiedni na wyprawę w teren. Ze względu na swoje wymiary oraz niską wagę niesamowicie poręczny i łatwy w przenoszeniu, bez utraty cech pełnowymiarowego noża bushcraftowego. Doskonale wyważony o konstrukcji full tang z ostrzem ze stali Sleipner, zapewnia ogromną moc cięcia.

Wart zainteresowania jest także T5 MI, czyli kompaktowa wersja taktycznego M7, legendarnego noża włoskiej manufaktury LionSteel. Celem było stworzenie bardziej poręcznego, łatwiejszego w przenoszeniu, ale nadal niezawodnego narzędzia z dużym ostrzem przeznaczonego do każdego zastosowania w terenie. Skierowanego również do entuzjastów bushcraftu, survivalu oraz myślistwa. Noża który posłuży przez lata!

Luksus na wyciągnięcie ręki

Jak widać, LionSteel znacznie podniósł poprzeczkę w seryjnej konstrukcji noży. Nowoczesny design oraz zastosowanie ekskluzywnych materiałów sprawiają, że noże firmy LionSteel są niezwykle wytrzymałymi towarzyszami i małymi dziełami sztuki. W Sharg.pl znajdziecie Państwo wiele produktów tej marki, często w kuszących, promocyjnych cenach. LionSteel to bez wątpienia noże warte uwagi –   włoską manufakturę LionSteel można w skrócie określić jedną z najbardziej uznanych firm na świecie specjalizujących się w wytwarzaniu niezwykłych noży. Produkty LionSteel otrzymały liczne nagrody i wyróżnienia za innowacyjność, przyrównywane są  do Rolls-Royce’a.

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.