Domowa rzeczywistość

Udostępnij

Długo już siedzimy w domu, prawda? Czasem dni zlewają się w jeden, nie wiadomo, czy już jest piątek, czy jeszcze środa. Sądzę, że na tym etapie większość z nas ma już wysprzątane wszystkie szuflady, upieczone ciasta, milion rysunków dziecka do powieszenia na lodówce i brak pomysłów na to, jak przeżyć kolejne tygodnie. 

Twórz

Poważnie! Ciesz się z tych prac plastycznych, które robisz z dzieckiem. Nie myślisz wtedy o tym, co na obiad, ile jeszcze zostało Ci pracy do zrealizowania. Po prostu wycinasz, kleisz albo malujesz. Mózg, zarówno Twój, jak i Twojego dziecka, wtedy odpoczywa. Wykorzystuj to, co masz w domu. Dziś przychodzę do Was z propozycją „domowego akwarium” z pudełka po butach. 

Jak to zrobić? 

Weź pudełko po butach, pomaluj w środku na niebiesko – zostaw do wyschnięcia. W tym samym czasie wytnij z papieru kolorowego kamienie, rybki i glony. Rybki umocuj na niteczkach i przyklej do sufitu. I gotowe:) 

test

Oswajaj strach poprzez sztukę

Wszyscy czujemy strach w związku z epidemią. Martwimy się o naszych bliskich, o zatrudnienie, wpływ wirusa na gospodarkę i politykę. Dzieci też się martwią. Po pierwsze dlatego, że widzą naszą niepewność, po drugie zaś – obserwują sytuację – i widzą, że jest inna od tego, co znały do tej pory. Jeśli Twoje dziecko pyta, rozmawiaj z nim. Opowiadaj o wirusie, który owszem – jest niebezpieczny, ale w wyobraźni dziecka może wyglądać całkiem przyjaźnie. Tak, jak ten autorstwa Taktycznej Córki. Przed Państwem: wirus w koronie. 

Co więcej? Tańczcie, śpiewajcie, grajcie na instrumentach. Bądźcie aktywni. Leżenie przed telewizorem i Netflix jest ok, ale tylko wtedy, gdy zrobiliście coś jeszcze w ciągu dnia. Ruch wyzwala uśmiech. Więc do roboty – działaj w swoich czterech ścianach. To wszystko się kiedyś skończy! 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.