Central Europe Knives Exhibition 2019 – kolejna edycja!

Udostępnij

Pamiętacie genialne targi – Central Europe Knives Exhibition – o których TUTAJ pisaliśmy w zeszłym roku? W miniony weekend miała miejsce kolejna edycja tej znakomitej imprezy. Poziom został utrzymany, właściwie nawet wywindował w górę, względem poprzedniej edycji. Pojawiło się więcej artystów-rzemieślinków, których  produkty, to małe dzieła sztuki. 

 

 

Jak wiecie impreza odbywa się od 15 lat. W tym czasie zdążyła ewoluować i zmienić miejsce. W tym roku, tak jak i w poprzednim, targi odbyła się w Centrum Praskim Koneser, w Warszawie. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bowiem stosika wystawców oferują nie tylko noże, ale i różnego rodzaju akcesoria, takie jak: torby, paski, czapki, latarki i inne.

Zlot „nożowego” świata

Na CEKE królują noże. Impreza gwarantuje niesamowity klimat, uznanych producentów, rzemieślników, jak i zupełnie nowe twarze w tej branży. To prawdopodobnie największa impreza tego typu we Wschodniej Europie!

Głównym partnerem wystawy byli militaria.pl. Samo grono wystawców, było bardzo liczne. Spotkać można było m.in: 

ACID KNIVES
Afonchenko knives
Aleksander Bieły
Alexander Krava
Alter Custom Knives
Andrii Datsko
Anton Shostak
As Skiper
Bayonet
Bestech Knives / Kombou Design
BJ Custom
Blade Shop
Bobik i Mnicha (Marek Białous + Radosław Monach)
Bohdan Savaryn
Bułat Polska (Miroslaw Kwiatkowski(Pułkownik67), Janusz Banaszek(Banan))
Calti
CICHY CUSTOM KNIVES
CKF (Custom Knife Factory) Mikhail Kulygin
Cronos Knives
Custom Knives Hols
CustomBlades.eu Killrathi Knives
darknife.com
Denis Uldanov
Dionis Knife
Domino Custom Knives
Dominus Forge
Drewnem pisane
Drzemik Knives
Dzierżywór, Wojciech Majnert
Easy Fire Rope
Emil Handmade Knives / epoxylab.pl
Enigma Knives
FORMAFORM
GARBATY KNIVES
Gekon Blades
goods.pl
Goset Duo
Graba Custom
Grafknives
Grazyna Shaw www.quintcut.com
GregForge
Grigo Handmade Knives
Iron Peak
J. Pacek Leathercraft
J.S. Custom Knife
Jamall Custom Knives
Juchcik.pl
JUKA Kram Leszek Juraszek
i wielu innych

Artyzm rękodzieła

W tegorocznej relacji, chcemy przede wszystkim podkreślić rozwój sekcji „handmade”. Wśród artystów pojawili się m.in. ASKA KNIVESTo nietuzinkowy twórca, który lubi eksperymentować. Do produkcji rękojeści swoich noży używa zazwyczaj drewna – często stabilizowanego, poroża, rogów, mosiądzu, nowego srebra, jak również materiałów syntetycznych – G 10, Juma, „plaster miodu” . Projektowanie i tworzenie noży to jego raca i pasja, czyli połączenie idealne. 

Zainteresowało nas również stoisko GARBATY KNIVES. 

To idealny przykład twórcy, które historia zaczyna się w chwili poszukiwań idealnego noża. Ponieważ nie mógł takiego znaleźć, zrobił go. I od tego się zaczęło. Noże wykonuje ze stali wysokowęglowych, dbając przy tym o detale, jak np. profilowane rękojeści. 

Naszą uwagę przyciągnęło również stoisko Łukasza LP Polkowskiego

On także rozpoczął swoją rzemieślniczą przygodę od pomysłu:           „A może zrobie sobie nóż?”. Podziwiamy ludzi, którzy swoje pomysły i pasje potrafią przełożyć na rzeczywistość i je realizują. Łukasz nigdy nie robi dwóch takich samych noży. W każdy wkłada tyle samo pasji i zaangażowania, czerpiąc radość z tego, że robi to, co lubi. 

 

 

Sharg.pl również radził sobie świetnie, ale o tym w kolejnym tekście 🙂 

 

Udostępnij

Author: Sharg.pl

Firma Sharg działa na rynku od 1991 roku. Zdobyła ogromne doświadczenie i zaufanie wśród klientów. Priorytetem firmy Sharg jest dostarczanie najwyższej jakości towarów bezpośrednio od producentów. Sharg to miejsce dla pasjonatów artykułów taktycznych i outdoorowych, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy interesujesz się tą tematyką i potrzebujesz broni na zawody strzeleckie, czy też liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo i szukasz gazów pieprzowych, dzięki którym poczujesz się pewnie. W swojej ofercie posiadamy produkty znanych i cenionych na rynku producentów, którzy na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań. Sharg to przemyślana i dopracowana oferta skierowana do wymagającego klienta. W firmie Sharg praca wynika z pasji a nie z obowiązku, co sprawia, że właśnie tutaj artykuły militarne nabierają nowego wymiaru. Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych. Życzymy udanych zakupów!

1 thought on “Central Europe Knives Exhibition 2019 – kolejna edycja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.