JSB – Powrót legendy

Udostępnij

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, powstała legenda, że numer serii JSB to jakieś matryce…

Swojego czasu, mieliśmy bardzo wiele zapytań, typu, „proszę sprawdzić matrycę zamawianego śrutu” czy „proszę o śrut z matrycy numer xxxx”. Pamiętnego dnia 16 września 2015 roku, postanowiliśmy zapytać u źródła, co oznaczają „magiczne” numery „matryc”, widniejące na puszkach śrutu JSB.

Informacje pochodzące od wyroczni JSB, okazały się zupełnie sprzeczne z z tymi, powielanymi przez „specjalistów od czeskiego śrutu”. Dlatego też, postanowiliśmy natychmiast podzielić się nabytą wiedzą, umieszczając ją na najlepszym forum tematycznym (link na samym dole wpisu).

Co osiągnęliśmy?

Prawie 4 lata spokoju i w pełni wyedukowanego środowiska wiatrówkowego. Aż do dnia w którym jeden z klientów napisał do nas taką wiadomość „jakie matryce macie tego śrutu?”. Ponieważ nie handlujemy matrycami, odesłaliśmy klienta na forum do wątku o „matrycach”. Nie była to niestety jedyna taka wątpliwość – niczym atak hakerski, ze wszystkich stron napływały do nas podobne pytania…

test

Sprawa jest o tyle istotna, że dotyczy setek sprzedawców śrutu w całym kraju. Ciekawi jesteśmy, ilu z nich siedzi po nocach oglądając każdą puszkę śrutu aby dobrać tą z „odpowiedniej matrycy”?

Można stwierdzić, że istnieją dwie drogi. Pierwsza z nich jest taka, że administratorzy forów i grup tematycznych zaczęli wyciągać na wierzch stare wątki z archiwum, druga zaś głosi, że prawdziwą jest teoria spiskowa „raz umieszczona w internecie bzdura, będzie powielana przez miliony po wszystkie czasy” 😉

Jako, że lubimy reagować natychmiast, poniżej zostawiamy Wam pełne wyjaśnienie (wraz z korespondencją z JSB), objaśniające znaczenie numerów na opakowaniach JSB. Na samym dole link do oryginału.

Trzymajcie się ciepło, strzelajcie celnie i nie dajcie sobie wmawiać głupot 😉

najlepszy srut jsb dostepny od reki

Śrut JSB – co dokładnie znaczą numery serii

Ponieważ na szybko nie mogłem znaleźć informacji co dokładnie znaczą numery serii jakimi oznaczane są śruty JSB, postanowiłem zasięgnąć informacji u producenta. Po krótkim oczekiwaniu dostałem od pana Pavla Kolebaca odpowiedź, którą przytaczam w oryginale, żeby nic się przekłamało w przekładzie:

Let me explain the numbers (for example 32007715/2 4,52)
–          32 die number
–          00 personal number of the employee in quality control department (00 means it is not known – more people were doing the QC of that batch)
–          77 personal number of the employee in production who made the pellets
–          15 year of production
–          2 (or S2) manufacturing batch on the particular die
–          4,52 head diameter
 
If you have any other question please feel free to ask.

Oczywiście miałem pytanie, ponieważ numer mojej serii był o jeden numer za krótki.

Obrazek

Podejrzewałem, że numer matrycy w moim wypadku jest jednocyfrowy, ale wolałem się upewnić:

Your number: 4541815/5 4,50
 
–          4  die number
–          54 personal number of the employee in quality control department
–          18 personal number of the employee in production who made the pellets
–          15 year of production
–          5 manufacturing batch on the particular die
–          4,50 head diameter
 
Best regards,
 
Pavel
Z dekrypcji numerów wynika, że śrut może się różnić numerem „serii”, podczas gdy de facto jest to ta sama matryca, ta sama seria tylko różni pracownicy przy maszynie lub sprawdzający.

Mam nadzieję, że coś wniosłem do społeczności ;)

e-tawerna pl najlepsze forum wiatrówkowe w sieci

Pełen wątek, wraz możliwością dyskusji na ten temat znajdziecie oczywiście, na najlepszym forum wiatrówkowym w sieci: https://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=14118

Udostępnij

Author: Sharg.pl

Firma Sharg działa na rynku od 1991 roku. Zdobyła ogromne doświadczenie i zaufanie wśród klientów. Priorytetem firmy Sharg jest dostarczanie najwyższej jakości towarów bezpośrednio od producentów. Sharg to miejsce dla pasjonatów artykułów taktycznych i outdoorowych, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy interesujesz się tą tematyką i potrzebujesz broni na zawody strzeleckie, czy też liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo i szukasz gazów pieprzowych, dzięki którym poczujesz się pewnie. W swojej ofercie posiadamy produkty znanych i cenionych na rynku producentów, którzy na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań. Sharg to przemyślana i dopracowana oferta skierowana do wymagającego klienta. W firmie Sharg praca wynika z pasji a nie z obowiązku, co sprawia, że właśnie tutaj artykuły militarne nabierają nowego wymiaru. Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych. Życzymy udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.