Jesienne gotowanie – dobry gulasz i dobry nóż

Jesienne gotowanie z sharg.pl najlepszy blog w internecie
Udostępnij

Nieodłącznym elementem jesiennego gotowania, jest esencjonalny gulasz wołowy. Składa się na niego doskonałej jakości wołowina, baza bulionu, bardzo dużo marchewki, świeża papryka, dodatek dobrego, czerwonego wina. I cebula, na której tę wołowinę usmażymy. Pod koniec gotowania dodajemy ziemniai i doprawiamy do smaku solą, pieprzem, papryką i czosnkiem w proszku. Pamiętajcie, czosnku nigdy za wiele. 

Koszmar wszystkich kucharzy

Doskonała wołowina może jednak nastręczać pewnych trudności – trudno ją pokroić. Czar gotowania pryska, chyba że zaopatrzymy się w odpowiedni nóż, który ułatwi nam pracę.

test

Ratunek dla krojenia

LMS23BS20 to 3 elementowy zestaw oryginalnych noży kuchennych Brooklyn Stone angielskiej firmy Taylor’s Eye w ozdobnym opakowaniu to doskonały pomysł na prezent. Paring długość ostrza 10 mm /4″, waga 46 g. All Purpose długość ostrza 120 mm / 5″, waga 51 g. Santoku długość ostrza 160 mm / 6.5″, waga 120 g.

Antybakteryjne, twarde ostrza z powłoką ceramiczną. Super ostre, trudne do stępienia a jednocześnie łatwe do naostrzenia. U nasady głowni pokryte chromowaną powłoką bolstery z chronią palce osłoną finger guard. Jedne z najwygodniejszych rękojeści dostępnych na rynku. Wygodne, komfortowe i miękkie uchwyty Soft Grip Santoprene.

Kryteria wyboru noża kuchennego

Jeśli stoimy przed decyzją o zakupie noża lub zestawu noży kuchennych, powinniśmy wziąć pod uwagę następujące czynniki: 

  • Jak często gotujesz? Czy lubisz to robić? Jeśli to Twoja praca lub hobby – warto inwestować w dobre noże, które ułatwią nam pracę i pozwolą czerpać z niej satysfakcję. 
  • Ile noży możesz potrzebować? Czy jesteś w stanie wykonać większą część kuchennych czynności przy użyciu 2-3 noży, czy też potrzebujesz całego zestawu zawierającego noże z konkretną, dedykowaną im funkcją. 
  • Pamiętaj, że im lepsza jakość, tym wyższa cena. Nie szukaj więc najtańszych noży. 
  • Pamiętaj, że o noże należy dbac i regularnie je ostrzyć. Bogatą ofertę ostrzałek i noży kuchennych znajdziesz na stronie Sharg.pl

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.