Jak przetrwać w sytuacji kryzysowej? Must have w kryzysie – cz. I

Udostępnij

Każdy z nas w obliczu zagrożenia zastanawia się, jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym. Zdajemy sobie sprawę z tego, że porządna czołówka, latarka, apteczka czy śpiwór, mogą przydać się nagle, niekoniecznie w związku z zaplanowanym weekendowym wypadem pod namiot. Spójrzcie, co może Wam się przydać, by bezpiecznie przetrwać sytuację kryzysową? 

Must have w kryzysie

Zacznijmy od tego, że najlepiej aby żadna z sytuacji kryzysowych nie miała miejsca. W świetle ostatnich wydarzeń okazuje się jednak, że rozważania z zakresu „co będzie jeśli…”, to już przeszłość, bo jeśli się wydarzyło. Wszyscy wiemy, że lepiej być przygotowanym, niż zaskoczonym, dlatego przygotowaliśmy dla Was listę produktów niezbędnych, które ułatwią nam przetrwanie. 

Apteczka

First Aid Outdoor Kit to przenośny zestaw pierwszej pomocy. Apteczka umożliwia udzielenie doraźnej pomocy uczestnikowi kontuzji odniesionej podczas wypadku.

test

Całość wyposażenia spakowano w wygodne etui z wytrzymałego 100% poliestru, zapinane wodoodpornym dwukierunkowym zamkiem błyskawicznym. Przód apteczki oznakowano odblaskowymkrzyżem ratunkowym. Podwójne szwy w miejscach o największym obciążeniu. Komora główna z czterema pętlami z elastycznej taśmy. Wewnątrz zapinana na zamek, kieszeń z siatki na dodatkowe akcesoria. Organizer wyposażono w mocowane na rzep paski, umożliwiające przenoszenie zestawu na pasie lub na oporządzeniu w pionie lub poziomie.  

 

Powerbank 

Powerbank w zasadzie działa bardzo prosto – naładuj i  przechowaj w nim energię elektryczną, którą użyjesz do naładowania baterii dowolnego urządzenia wyposażonego w kompatybilny port (najczęściej USB lub microUSB).

NPB2 ultralekki 215 g i kompaktowy, odporny na niskie temperatury do -10° C oraz zanurzenie w wodzie do głębokości 2 m (IP68) przez 30 min. Dopuszczony do podróży lotniczych zgodnie z normą UN38.3 a dzięki wytrzymałej obudowie wytrzymuje upadek z wysokości 1 m. 

Latarki

Favour T2815 to latarka, która dzięki prostocie i uniwersalności znajdzie wiele zastosowań. Wyposażona w wydajną diodę Samsung White LED o jasności 720 lumenów (wg standardu ANSI FL-1). Diodę cechuje wysoka wydajność świetlna oraz natychmiastowe rozświecenie do maksymalnej wartości.

Firma Favour specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości latarek, z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technicznych. Produkty Favour cechuje niezwykła trwałość oraz wysoka jakość wykonania co daje gwarancję użytkowania przez wiele lat w domu, na wyprawach czy na służbie.

Paralizator

Paralizator dotykowy Power Max 500 – skuteczna broń elektryczna dostępna bez zezwoleń. Stosowany zarówno przez służby mundurowe (m.in. policję, straż miejską), agencje ochrony, grupy zawodowe wysokiego ryzyka np. taksówkarzy, listonoszy oraz przez osoby cywilne.

Ważne !

1. Producent zaleca używanie baterii alkaicznych 9 V Energizer, przy stosowaniu innych baterii urządzenie może nie działać poprawnie. Bateria nie jest dostarczana razem z paralizatorem.
2. Paralizator dostępny wysyłkowo, nie wymaga zezwolenia na zakup !
3. Użycie paralizatora nie pozostawia trwałych skutków ubocznych u napastnika.

 

 

Zdajemy sobie sprawę, że prezentowane produkty, to jedynie kropla w morzu. Jeśli jednak już wiesz, co mniej-więcej będzie Ci potrzebne, łatwiej można to znaleźć. Niebawem II część! 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.