Literatura Taktycznej Mamy: Historie w obrazach

Udostępnij

Książki bywają różne. Bogate w morały, cienkie, grube, śmieszne, jak również wywołujące smutek. Literatura w domu Taktycznej Mamy zawsze ma szczególne miejsce. U młodszej Taktycznej było tak, że od małego bezsprzecznie mogła w domu rysować po wszystkim, poza książkami. Od pierwszych dni towarzyszyły jej książeczki dostosowane do wieku, a z czasem odkryłyśmy coś, co idealnie działa na wyobraźnie, to seria „Rok w…„, która ukazuje się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. 

Historie w obrazach – ulubieńcy Taktycznej

Czemu są idealne dla przedszkolaków? Ponieważ rozbudzają wyobraźnie najmłodszych fanów literatury. Jak to działa? Mianowicie, każda książka dotyczy innego zagadnienia, mamy „Rok w lesie„, „Rok w górach„, czy „Rok w Krainie Czarów„. I wiele innych. Książka podzielona jest na dwanaście miesięcy, ponieważ jak wiemy, tyle miesięcy liczy rok, a każdy miesiąc został pięknie zilustrowany. To idealne książki na wakacje. 

test

 

Wstęp do historii w obrazach

Pierwsze strony każdej książki, wprowadzają młodych adeptów literatury, w klimat opowieści. Znajdują się na nich wszyscy bohaterowie danego tomu, z dołączonymi krótkimi historiami, opisującymi ich cechy charakterystyczne. Dzięki temu mały czytelnik lepiej poznaje świat, który przecież zwiedzi przez cały rok 🙂 Każdy jest tu inny, a przez to wydaje
się interesujący. Może nas również zainspirować do tego, by wymyślić własnych bohaterów i własną wersję „Roku w ...”.

 

Zaklęty upływ czasu

Z chwilą obserwacji danych kart z książki, wydaje się, że czas się zatrzymał. Kiedy obracamy stronę, widać jego upływ, to że ciągle zmienia okoliczności przyrody, jak chociażby w przypadku lasu. Czas płynie nieustannie w rytm kolejnych pór roku. Wasza Taktyczna Mama uwielbia właściwie wszystkie ilustracje w tych książkach – bezsprzecznie miesiące jesienne, kiedy to przyroda maluje wszystko na złoto, zimę, w której wszystko śpi, jak również wiosnę i lato, podczas których wszystko budzi się do życia. I tak w kółko. W rezultacie, uwielbiam te książki jako całość. 

Sposób na przechowanie

Jako, że idą wakacje, w czymś te książki trzeba nosić. Tutaj, jak zwykle z pomocą przychodzi nam Sharg.pl, proponując doskonale plecaki na wakacyjne wypady. 

 

Plecak Artemis marki Pentagon, to ultralekki, plecak o pojemności 22.5 litra, wykonany z wytrzymałego, wodoodpornego 100% poliestru. Sprawdza się jako plecak do pracy lub do szkoły, na wycieczkę rowerową albo jednodniowy wypad poza miasto. Jest idealny na wakacyjne książki, żeby pomieścić ulubioną literaturę Taktycznej Mamy. 

 

  

 

 

 

 

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.