Gotowi na każdą ewentualność cz. IV – bagaż awaryjny

Udostępnij

Ci z Was, którzy mają dzieci, doskonale wiedzą, jak istotne jest spakowanie torby do szpitala z rzeczami niezbędnymi dla mamy i nowo narodzonego dziecka. Podobnie istotne jest to w przypadku pożaru, powodzi czy innej sytuacji awaryjnej. Dlatego dziś, opowiemy Wam o roli bagażu awaryjnego

Pamiętaj, że istotna jest wielkość bagażu. Co to konkretnie znaczy? Elegancka torba podróżna niekoniecznie się sprawdzi. Rzeczy musisz spakować i ułożyć tak, by wygodnie niosło Ci się je przez wiele godzin. Dlatego weź pod rozwagę plecak, ponieważ ręce są wtedy wolne. Bagaż awaryjny ma pomóc nam w prze trwaniu do momentu, gdy będzie można znów wrócić do domu. Pamiętaj o tym, przy kompletowaniu rzeczy. 

Co z dziećmi?

Istotne jest byś w miarę możliwości nauczył dziecko, jak zachować się, kiedy zgubi Cię z oczu. Zaopatrz dziecko w opaskę identyfikacyjną  z nazwiskiem, datą urodzenia, adresem i telefonem do rodziców/opiekunów! 

test

Co powinien zawierć bagaż? 

  1. dokumenty tożsamości
  2. opaska identyfikacyjna
  3. gotówka
  4. przedmioty wartościowe
  5. ubranie ochronne (np. odzież chroniąca przed deszczem/zimnem, z kapturem)
  6. obuwie trekkingowe
  7. apteczka (w tym maseczki, rękawiczki)
  8. latarka
  9. jedzenie
  10. woda

Małe polecenie

Jeśli szukasz plecaków dobrej jakości, zajrzyj na Sharg.pl.  Znajdziesz tam produkty, które na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań. 

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.